Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > lamoidní otázka

lamoidní otázka

Tommy (27.2.2008 21:17:15)

Ahoj, mám stupidní otázku - původně jsme měli ADSL přes starý Annex A, ale teď jsme přešli na Annex B (kvůli novému modemu s WiFi). Na stěně máme přimontovaný starodávný splitter od Alcatelu, který jsem v rámci zprovozňování (problémy při zprovozňování, nebyl jsem si jistý jestli třeba není pokažený ten splitter) jsem provizorně natáhl dráty bokem a použil jsem nový splitter (klasika - jeden drát dovnitř, ven jeden pro telefon a jeden pro ADSL). Nicméně teď to potřebuji nějak zkonsolidovat, a rád bych použil původní drát (natažený za skříněmi, pod lištami atd.) ale problém je v tom že to do toho starého splitteru bylo zapojené nějak divně - na straně u splitteru to bylo rozdělené na po 2 drátech do dvou konektorů, a bylo to fakt divně propojené s tou částí která ze splitteru šla do telefonu (fakt divně, nepochopil jsem proč to tak bylo). Otázka zní - mám někde shánět krimpovací kleště na RJ-11 a namísto těch 2 koncovek nasadit jednu (na všechy 4 žíly), nebo to bude spolehlivě fungovat i na těch 2 (a ta druhá koncovka bude plandat)? Předpokládám že telefon i ADSL jedou po 2 drátech, takže by to mělo jít, ale nemůžu to teď odzkoušet ...

456sticky (27.2.2008 22:08:51)

Fungovat by to mělo bez problému - ADSL opravdu potřebuje k funkčnosti pouze 1 pár. V našich končinách se v konektoru RJ11 obvykle používají dva prostřední dráty.

Nargon (28.2.2008 07:25:24)

Ano, tak tak. A ja jeste dodam. Ze pokud mate linku a modem pro Annex B, tak vam na nem splitter Annex A bude fungovat. Me funguje. Jen musite mit klasicky analogovy telefon a ne isdn, s tim uz by to neslo.

Anonym (29.2.2008 13:50:58)

On zřejmě myslí že tu přívodní šňůru někdo rozpletl na dva páry a na každý pár nacvaknul konektor RJ , možná to sloužilo jako vracečka pro telefon ,???

Anonym (29.2.2008 13:52:30)

A taky většinou ty ANNEX A rozbočovače měli výstup DSL provedenej RJ 45 (tím širokým ethernetovým)

Nargon (29.2.2008 18:24:37)

Tak ten co mam ja doma na zdi, ma klasicky RJ11. RJ45 jsem videl jen u par ADSL modemu na wan portu. Jinak cela cesta byla pomoci RJ11.