Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL modem s/bez NAT

ADSL modem s/bez NAT

Petr P. (3.3.2008 03:25:10)

Dobry den, mohu požádat o radu při hledání ADSL modemu/routeru (nejlépe s WiFi), který umí na vnitřním rozhraní směrovat dvě sítě (např. 88.100.220.xxx a 192.168.0.x), jednu přes NAT a jednu přímo ? Jednou jsem se s takovým modemem setkal, bohužel si ani matně nepamatuji jeho výrobce či typ. (stručné vysvětlení: mám 4+1 pevnou IP adresu, ale více počítačů pro přístup na internet, z toho alespoň u dvou potřebuji viditelnost z internetu, zbytek schovat za NAT. Po řešení dodatečného routeru za stávající modem bych sáhnul až pokud takto opravdu neuspěji)

Nargon (3.3.2008 08:25:32)

Mno potrebujete neco, kde muzete snadno nastavit routovaci tabulku, nic vic nepotrebujete. A tohle zvlada kazdy router. Jen u nekterych to jde nastavit snadno, a jinde hure. A pravdepodobne pres web rozhrani to nenastavis nikde :( vsude budes potrebovat telnet.

y2k (3.3.2008 14:24:55)

Ale ty veřejné IP bude potřebovat přemostit, což podle mého názoru většina routerů na PPPoA prostě neumí. Jinak je to na PPPoE, tam přemostí celý PPPoE tunel a dostane veřejnou až na PC. Ty NATované IPny nebudou problém, to kupříkladu v ZyXELech řeší položka v NATu Full Feature......

Anonym (9.3.2008 19:13:50)

Speedtouche 510i to v pohode zvladne

Anonym (3.3.2008 18:24:31)

Jsem o něco moudřejší, zjistil jsem značku ADSL routerů, která umí rozdělit provoz s NATem i bez NATu :) je to firma DrayTek, téměř všechny jejich modemy s routerem umí vytvořit na vnitřním rozhraní dvě IP sítě, jednu směrovat přes NAT a druhou přímo ;) Tak teď už jen zvažuji, zda opravdu vystavit některé počítače přímo internetu, nebo zda použít klasičtější cestu port forwardingu a DMZ :)

Nargon (4.3.2008 07:19:32)

Mno 4+1 to stejne vystavite na internetu jeden PC. a zbytek musi pres nat.

__Honza (4.3.2008 10:00:32)

Proc ? Drytek Vigory maji "multiple DMZ hosts"

__Honza (4.3.2008 10:01:35)

Proc ? Draytek Vigory maji multiple DMZ hosts ?

__Honza (4.3.2008 10:02:40)

Proc ? Draytek Vigory maji multiple DMZ hosts.

__Honza2 (4.3.2008 10:03:17)

Proc ? Draytek Vigory maji multiple DMZ hosts.

Anonym (6.3.2008 10:41:43)

Tak teď se s dovolením zeptám úplně na offtopic - jakto jeden ?? Mám 4+1 pevné IP, takže to jedno je pro vnější rozhraní modemu, to je jasné. Z těch čtyř pak jedno použiji na vnitřní rozhraní modemu, jedno je broadcast adresa, a dvě zbývají pro počítače ? (Dokonce jsem zkoušel i variantu přiřadit vnitřnímu rozhraní modemu nepřidělenou IP, a broadcast IP také přiřadit počítači, šlapalo v pohodě, 4 počítače vystavené na internetu :) Neukamenujte mě, vím že to není správně, jen říkám že to fungovalo)

Nargon (6.3.2008 12:43:30)

Jeste jste zapomel na adresu site. Takze na pocitace zbyva jen jedna adresa. A to ze to funguje je zvlastni.

Anonym (7.3.2008 16:48:06)

No zvláštní to není, je to úplně normální. To, že to odporuje doporučení je druhá věc. Proč se toto nedoporučuje dělat může být zřejmé např. v případě, že si zkusíte po LAN přenést něco mezi počítačem s adresou sítě a počítačem s adresou broadcastu...:-)

Anonym (8.3.2008 14:26:36)

Nejlepsi pouzit PC s linuxem a do nej PCI dsl modem nebo klasicky přez bridge z obyčejného modemu do eth.