Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak zesílit signal wifi

Jak zesílit signal wifi

Jirka (31.5.2008 19:31:36)

Ahoj! Prosím chtěl poradit jestli mi bude stacit výměna anteny na mím D Link 524 v delším dosahu? Nebo jaké jine řešení by pomohlo? Díky!

Nargon (31.5.2008 20:45:40)

Ano, pokud tedy nejde v panelaku ze zelezobetonu, tam vam pravdepodobne ani sebesilnejsi antena moc nepomuze. A zalezi na vzdalenosti. Jestli to ma byt hodne daleko (cca 500m a vice) tak by nebylo na skodu dat i lepsi antenu na druhou stranu.

Jirka (31.5.2008 22:09:46)

Jde o rodinný dum...... potrebuju dostat signal na zahradu a v ceste mi stoji střecha a cihlova garaž jak silná antena je cca potřeba?

Anonym (1.6.2008 02:37:38)

Wifi = Na stovky metrů nutnost externí směrové antény , nejlépe na obou bodech , a neopomenout pravidlo přímé viditelnosti . Na zahradu ti stačí trocha kutiolského umu , konektor a anténa s vyšším ziskem ...

Jirka (1.6.2008 08:56:23)

Je ale otázka co je to vyšší zisk jaky zisk ma standartní anténa na routeru ..... dostanu se ze signalem na zahradu ale musím stat ve dveřích garaže skrz kterou se na zahradu prochazi .....jak silná by tedy měla antena být?

Anonym (2.6.2008 08:20:34)

Co takhle zkusit odstranit z routeru ty starý obaly od čokolády?

Anonym (2.6.2008 10:49:17)

Smůla , prostě : a ) Integrovaný proutek svým výkonem nepostačuje k překonání překážky ve formě obvodových zdí (doufám že nemáte obložen dům drátěým pletivem) b) tvůj modem bez ztráty záruky lepší anténou neosadíš c) zlepšení bys teoreticky mohl dosáhnout nahrazením výkonější anténou ( záleží kolik dB má uváděna ta integrovaná , ale pozor na monstra s parametry za které by tě neměli rádi sousedi , kteří jsou se svým wifi nyní spokojení .) Podívej se do manuálu modemu , slušnější firmy uvádí parametry antény v popisu produktu .

INJA (2.6.2008 12:46:48)

Koupil jsem si anténu se ziskem 12dbi a v pohodě jsem překonal tři masivní zdi se slušným ziskem. A mimochodem, na jakýkoliv router/modem u kterého se dá odšroubovat dodávaný ocásek se dá nainstalovat klidně megaanténa se ziskem 25dbi (jenom ty sousedi by asi fakt neměli radost). Na ty velké antény se šroubuje vysokofrekvenční kabel, který je opravdu tlustý (a taky poměrně drahý) a do routeru se pak píchne redukce které se říká "pigtale", tedy prasečí ocásek. Anténu pak můžeš umístit kamkoliv, třeba na střechu a máš to.

Hrusa (7.6.2008 19:59:47)

Otázka je: jakou potřebuješ rychlost a jak je to daleko.... a co podle tebe znamenaji stovky metru??? ja mam TP-link s antenou co sem dostal k tomu.... a praží to takovym zpusobem.... že do 50m mi to běží pžez bet. střechu... nekolik stromu... pak další stromy... a přez další střechu dovnitř baraku :) a u jednoho klienta co sem dal TP-link .... tak ho chytam na 300m :D .... ale taky už je to pak na ukor rychlosti.... net mi jede 12mbit a to stejne ta 2,4 sotva protahne 9.. takže tu mam 5 Ghz AP a sem v pohodě...