Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > IP adresa

IP adresa

Martin (14.7.2008 10:47:26)

Objednal jsem si internet od Volnyho, automaticky přidělují veřejnou IP adresu. Jako modem k tomu jsem dostal ASUS AM200g, k PC připojeno přes ethernet kabel. Na modemu běží DHCP, které automaticky přidělí PC adresu ve tvaru 192.168.1.xx. Jelikož je u tohoto připojení IP adresa veřejná, potřebuju nastavit vše tak abych se k tomuto PC mohl připojit přes nějaký program pro vzdálenou správu. Bohužel se mi nedaří nastavit modem/pc tak abych si na tuto veřejnou adresu mohl z internetu pingnout. Prostě není odezva. Nevíte někdo jak postupovat-správně nastavit? Díky moc

Anonym (14.7.2008 11:09:29)

mas povoleny ping? verejnou IP adresu modemu by jsi mel pingnout uplne vzdycky, na nastaveni DHCP ci neceho jineho vubec nezali

Martin (14.7.2008 12:18:45)

no kdyz ted sedim u jineho PC tak si muzu pingnout kamkoliv, jet na tuhle IP mi to nejede. Na volnym mi tvrdi ze to mam spatne nastaveny a podobny "kraviny". ale ja uz nevim jak jinak to nastavit aby to fungovalo

Anonym (17.7.2008 14:52:39)

Pokud mas opravdu verejnou IP adresu, tak to muze byti pouze tim, ze mas zakazany ping na modemu, ci mozna coz bych ale spise rekl ze to tim nebude, muzes zkusit vypnout Firewall v modemu. Pokud ani toto nepomuze, zkusit tracert a IP adresa, uvidis na ktere IP adrese ti ping skonci. Jestli to bude na adrese modemu tak mas zakazany ping.

anonym (14.7.2008 20:26:42)

jelikoz modem ma na sobe NAT s firewallem tak mas dve moznosti.. presmerovat porty ktery potrebujes na tvoje PC.. nebo hodit modem do rezimu bridge a at se o PPPoE pripojeni stara tvoje PC - touhle moznosti budes mit tu internetovou IP pridelenou rovnou k tvymu PC