Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problém s nastavením TP-link W8910G

Problém s nastavením TP-link W8910G

Začátečník (29.10.2008 19:02:31)

Koupil jsem si tenhle ADSL WIFI router. Problém je, že ho nemůžu připojit do sítě. Manuál je zoufalý. Máte ho někdo? Co a jak nastavit, aby fungoval na lince od O2? Můj současný router je D-link 664, který prodával kdysi Telekom. Fungoval bez problémů, až teď nějak odchází. Zkoušel jsem opsat jeho nastavení, ale položek u TP-linku je postatně víc. Takže nefunguje, přestože si myslím, že je nastaven v podstatě stejně. Předem děkuji za případné odpovědi.

mi.hr (30.10.2008 20:42:09)

http://www.i4wifi.cz/inc/_doc/Promo/TD8900GB/adsl.html

Začátečník (2.11.2008 21:55:06)

Děkuji. Zkusil jsem, ale stejně nic. Dokonce jsem už i updatoval firmware. Tak už nevím. Možná vadný kus. Zkusím reklamaci.

mi.hr (3.11.2008 12:20:05)

OK, dej ev. info, jak jsi dopadl. Já s tím jedu na Radiokomunikacích nez problémů.

Anonym (4.11.2008 20:55:35)

Tak jsem ho vyreklamoval. Problém se ovšem novým kusem nevyřešil. Nastavoval jsem ho podle návodu. Moc jsem toho tedy neměnil. Dokonce jsem už i zkusil jiný kabel. Může mi sem, prosím, někdo, kdo modem používá na linkách O2 napsat, jak ho nastavit? Určitě to bude někde něco zakliknout. Uživatelské jméno dávám O2 a heslo taky O2. To byl ale snad mělo být v pořádku. Jinak už opravdu nevím. Rozhodně se ho nechci zbavovat, protože údajně velmi dobře drží a za přijatelnou cenu se nikde nic jiného s odnímatelnou anténkou nejspíš nešežene.

mi.hr (5.11.2008 11:21:08)

Upřesni, co konkrétně je za problém. Zesynchronizuje se modem s ústřednou? Dej někde k dispozici k nahlédnutí screenshot první položky v menu "Device info - Summary" a pak ještě z rozbaleného menu "Device info - Statistics - ADSL" a "Diagnostics"

Začátečník (6.11.2008 22:01:14)

Děkuji za pomoc. Konečně jsem se na to dostal. Tady jsem to nafotil. Kvalita je špatná, ale na ukázku to snad stačí. Nemá teď moc času, tak jsem kvalitu neřešil. Zdá se, že se modem normálně s ADSL baví, ale nepřipojí se.

Začátečník (6.11.2008 22:02:49)

Značky nefungují, takže http://www.knihkupectvi.wu.cz/

mi.hr (6.11.2008 23:02:26)

Tak nevím jak to provozují jiní u O2, parametry linky vypadají super. Sice nevím, proč Ti to synchronizuje jen na 2055 kb/s, linka je schopna synchronizace až do 20496 kb/s, v reálu pak skutečná rychlost vychází na cca 2/3 synchro rychlosti, to je +- 1300 kb/s. Nemáš-li objednanou novou službu 8 nebo 16Mb/s, zkusil bych vypnout podporu ADSL2+ a zapnul bych v modemu jen klasickou konfiguraci D.GMT. Je to v "Advanced setup - DSL". Dej pak vědět.

Anonym (6.11.2008 23:05:30)

A ještě bych zkusil přehrát firmware, nejspíše to tímhle nebude, ale neuškodí to. Já jsem upgradeoval na Firmware Version: 1.3.4 Build 080807 Rel.32494n Hardware Version: TD-W8910G v2 00002200

Začátečník (7.11.2008 20:28:24)

Děkuji. Tak jsem zkusil změnit způsob na GDMT a nic. Pořád se nechce připojit. Zkusím to vzít ke známému na jinou ADSL. Firmware aktualizuji raději až později.

Zčátečník (8.11.2008 19:05:26)

Přidal jsem ještě jeden obrázek na http://www.knihkupectvi.wu.cz. Možná by ještě mohl být problém v tom. Nechal jsem tam vlastně všechno z defaultního nastavení a nastavení připojení jako takové jsem jenom přidal.

mi.hr (8.11.2008 20:06:04)

Já mám všechny odstraněné, kromě poslední položky.

Začátečník (10.11.2008 20:57:42)

Tak už jsem taky všechno odstranil a pořád nic. Prostě neprojde ping, jak už je na obrázku v diagnostice. Můžete mi sem někdo dát, co a jak máte zaklikáno? Je to určitě někde nějaká maličkost nebo je to annex A a linka je annex B. Linku jsem zjistl. Je annex B, ale nevím, jak zjistit ten router.

mi.hr (11.11.2008 20:48:14)

To "B" na konci označuje Annex B, máš-li to bez B, bude to asi Annex A. Na druhou stranu by teoreticky žádný solidní český prodejce neměl prodávat zařízení s Annex A. Otázkou je, jestli jenom přehráním firmware pro model s Annex B dojde ke zprovoznění toho B-čka na Tvém modelu, nebo jestli to je záležitost hardwareová.

mi.hr (11.11.2008 21:11:06)

A ještě odkaz na ty scany mého nastavení, jen podotýkám, že jsem u Radiokomunikací, nicméně hlavní nastavení je stejné v ČR. http://uloz.to/937441/8910GB.zip

Začátečník (5.12.2008 08:22:11)

Podařilo se mi vyřešit problém s nastavením. Možná to někomu pomůže a navíc umožní, aby si každý koupil co chce a nezvyšoval dál zisky O2. Vyměnil jsem 8910 za 8920 G. Připojení stejně nefungovalo. Začal jsem si dopisovat s technickou podporou TP linku a ukázalo se, že celý problém je v tom, že je potřeba nastavit MAC adresu předchozího zařízení. V mém případě D link 664T. Pak vše funguje bez problémů. O2 má nejspíše MAC adresy žádoucí a nežádoucí. Pokud není MAC z těch žádoucích ( odhaduji to na zařízení, která sami prodali), připojení nefunguje. Technická podpora O2 vám jako řešení změnu MAC rozhodně nenabídne. Mám to vyzkoušeno. Změnou firmware by se u TP linku 8920 G měl dát změnit annex A na Annex B. Děkuji všem, kteří se mi snažili pomoci.

pajar (5.12.2008 23:24:53)

Určitě pomůže a jsem rád, že se Vám to podařilo vyřešit. Ten měsíc laborování šlo určitě srávit příjemněji. Mohu se jen zeptat jak zjistim, případně i změnim MAC adresu takového zařízení. Chtěl bych pořídit právě TD-W8910GB, nebo jestli nějaké jiné zařízení? Jsem lama a pro TP-Link jsem se rozhodl jen kvůli předchozímu využívání routeru od této firmy na "koleji"

Pavel (8.12.2008 17:40:50)

Ahoj, mám taky podobný problém s tímto modemem. Můj se připojí, ale pouze když najedu přes prohlížeč do nastavení modemu, pak do advanced setup - WAN a dám uložit a restartovat. Vše funguje bezvadně do doby, než se modem odpojí od el.sítě. Potom se sám nepřipojí, můžu se třeba na hlavu stavět. Připojení mám Radiokomunikace. Prosím pomozte mi někdo, kdo se vyzná. Děkuji.

KYKLOP (19.2.2009 16:52:26)

Prave jsem resil stejny problem. Diky za postrceni spravnym smerem, naklonovani MAC adresy puvodniho modemu pomohlo. Dekuji!

kyklop (23.2.2009 12:26:28)

Opravdu mockrát děkuji za tuhle radu. Právě jsem řešil totéž. V životě by mne tato věc nenapadla a s podporou 02 mám stejné zkušenosti, jako vy. Po naklonování adresy MAC původního modemu už vše jede jak má. Díky moc. BTW reakce na můj dotaz na podpoře o2, jaktože vědomě tají tyto informace a tedy lžou zákazníkům, byla fanscinující, prý "kdybych se na to přímo zeptal, tak mi samozřejmě ihned odpoví".. ovšem, to aby člověk měl minimálně věšteckou kouli, že.. bay zjistil, na co se na podpoře zeptat.

tomas_hanzlik (9.4.2010 22:37:35)

Dekuji mnohokrat za informaci o zmene MAC adresy adsl modemu. Tohle by me nikdy nenapadlo

Marek Březina (7.7.2010 14:00:41)

Přeji pěkný den, nemáte prosím někdo k dispozici nějakou starší (funkční) verzi firmwaru pro TP Link W8910G? Já jsme stáhl nějnovější co je na webu http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m=TD-W8910G a od té doby mi modem přestal synchronizovat adsl :( Už jsme tu měl i technika od O2 abych vyloučil chybu na lince, ale ta je OK. Stahoval jsem všechny možné i nemožné verze firmwaru, ale žádná nefunguje. Teď mám nahranou TD-W8910G_100318 a hledám nějkou jinou, která by byla ověřená. Díky za pomoc, případně radu jak ten model celý natvrdo resetnout(pokud by to ovšem šlo). Marek

kyklop (23.2.2009 12:27:31)

Opravdu mockrát děkuji za tuhle radu. Právě jsem řešil totéž. V životě by mne tato věc nenapadla a s podporou 02 mám stejné zkušenosti, jako vy. Po naklonování adresy MAC původního modemu už vše jede jak má. Díky moc. BTW reakce na můj dotaz na podpoře o2, jaktože vědomě tají tyto informace a tedy lžou zákazníkům, byla fanscinující, prý "kdybych se na to přímo zeptal, tak mi samozřejmě ihned odpoví".. ovšem, to aby člověk měl minimálně věšteckou kouli, že.. bay zjistil, na co se na podpoře zeptat.