Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Modem v bridge modu a jako router Asus WL500gP

Modem v bridge modu a jako router Asus WL500gP

Motorik (28.1.2009 08:37:52)

Zdravím. Funguje někomu připojení internetu od O2 - modem v bridge modu a na routeru Asus WL500gP nastavený režim Home Gateway (mod PPOE nebo pevná IP)? Při zadání modu pevné IP naváže router spojení s modemem, ale internet neproleze. V modu PPOE se router na modem nepřipojí (disconect). Poradí někdo?

Jeit (5.2.2009 16:07:58)

mam úplně stejný problém.. nejde mi přemluvit wl500gp, aby připoji PC na internet ADSL. Dříve jsem ho používal na CDMA a nebyl problém.. Vyzkoušel jsem snad všecky možné varianty nastavení a už jsem bezradný..

fichtl (18.2.2009 10:37:18)

Tak to je supr včera sem se do toho pustil a taky me to nejde zprovoznit takže každá rada užitečná. Připojuji se wifi, sít zprovozním ale ten net. proste stojí na pzrvní strance pri zadání adresy asus500gp mam pořád disconnect.

Anonym (18.2.2009 16:15:15)

modem nastavit do bridge na asusu nastavit PPPoE, jmeno: O2, heslo: O2

Spacekarlos (19.2.2009 20:59:05)

Čau lidi. Mám stejný problém s modemem ZyXEL Prestige 660HW-T3 a o2. Propagovaná rychlost 8Mb/s se nekonala, a tu aktuální mám asi kolem 2,8 až 4 Mb/s. V módu ROUTING modem jede dobře a spojí s internetem. V módu BRIDGE nespojí s ničím! Mód BRIDGE mi poradil program MikroTorrent verze 1.8.2. V tomto programu na spodní informační liště mám stále vykřičníky a jede to jak "šnek". Anglicky neumím, a tak se v nastavení modemu moc nehrabu. Nebo existuje český překlad? Který program mi zjistí kolik routerů a firewallů je mezi mým modemem a providerem? Dík za jakoukoliv odpověď.

Pribyx (6.5.2009 23:31:19)

v u-torentu je nutno otevrit porty v modemu. dela se to tak, ze zkopirujes port z utorentu a vlozis ho do modemu. nejcasteji je to zalozka NAT v nastaveni modemu. pote je tam virtual server a tam to napises -start port, end port je stejny jako u utorenta. a jeste tam musis napsat IP na ktere bezi tvuj net na kompu.

Jeit (6.2.2009 15:41:10)

Tak už jsem na to přišel.. modem musíš nastavit na PPoE včetně parametrů od O2, tedy ne v bridge modu. A Asus v režimu Home Gateway připojení cable modem.. Pak vše funguje bez problémů.