Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Výpadky linky O2 adsl

Výpadky linky O2 adsl

Jaris (1.6.2009 15:14:17)

Dobrý deň.Mám problém s linkou.Vypadáva mi signál adsl (na modeme stále bliká diodka) tak asi 6 až 10 krát za deň,večer vypadne úplne a až do rána sa už spojenie neobnoví.Sused v baráku má stejné pripojenie ako ja a jeho internet funguje bez problémov.Na tech.podpore O2 mi tvrdia že moja linka nezvláda rychlost 8Mbit a preto to stále padá.Jak je ale možné že sused s tým nemá žiadne problémy?Stejná rychlost,modem,poskytovateľ,ústredňa,kabeláž i vzdialenosť.Linky máme do baráku zavedené zvlášť. Ďakujem za odpovede.

Jaris (2.6.2009 16:30:07)

Tak a problém je vyriešený.Ak sa náhodou niekto z vás stretne s podobným problémom tak si nechajte skontrolovať samotné zapojenie(inštaláciu) internetu.Človek ktorého mi O2 poslalo nainštalovať internet sa s tým pravdepodobne nechcel moc srát tak to zapojil cez nejakú smyčku spolu s kabelami ktoré vubec neviedli ku mne (v koncovom bote) a to spusobovalo to že sa signál úplne strácal.Dnes po asi 10 telefonátoch na ruzne odelenia O2 (vrátane Reklamačního) mi prišli odborníci skontrolovať kompletú kabeláž od prenosovej stanice až po telefónnu zásuvku.Teraz už je linka v poriadku a ich meranie dokazuje že linka je schopná zvládnuť aj vyššiu rýchlost ako 8Mbit/s.

Anonym (2.6.2009 16:32:57)

To je divné, že tomu sousedovi to na té samé kabeláži běželo...

Jaris (3.6.2009 15:36:27)

Tou kabelážou som mal na mysli kabely od prenosovej stanice do baráku.jeho linka bola na rozdiel od mojej zapojena na priamo.