Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Rychlost 200kbps na Skynet Natural 8Mbps

Rychlost 200kbps na Skynet Natural 8Mbps

Ivo Komárek (22.10.2009 21:46:59)

Zdravím, v létě jsme ve studentském bytě přešli z ADSL Skynet Super (4M, 1:40 - platofma bývalého Telenoru) na ADSL Skynet Natural (8M, 1:50, platforma O2). Bylo nutné přejít na nový modem ADSL2+. Reálná rychlost připojení k internetu je někde kolem 150kbps (tedy stahování sotva 20kB/s). :( Vyzkoušeli jsme 2 modemy, oba ADSL2+ (Well PTI 845 a nějaký D-Link), oba se projevují stejně. Při připojení jediného PC přímo do modemu se rychlost během pár minut zvýší na 6-7Mbps, tedy na očekávanou rychlost připojení. Při připojení přes switch dojde za chvíli k razantnímu poklesu na popisovaných 150, ale někdy také třeba jen 20kbps... (dle speedtest.net nebo tady dsl.cz). Problém tedy vypadá u nás, nicméně PC snad zavirovaná nejsou - při připojení jednotlivých počítačů k modemu (samostatně) vždy funguje v pořádku. Různé kombinace 2 počítačů slavily většinou jen dočasný úspěch (řádově minuty). Současná konfigurace je ADSL2+ modem - z něj 2 kabely, každý k jinému switchi, z těchto switchů cca 2-3 počítače. Switche jsme zkoušeli vyměnit, odpojovat, ale nezdá se, že by to pomáhalo. Technická podpora poskytovatele nabízí příjezd technika za 1000,- bez DPH. Ten jistě přijede, píchne svůj NB do modemu a bude tvrdit, že vše funguje tak jak má... Ještě dodám, že ačkoliv rychlost internetu je děsivá, ping třeba na seznam je krásných 9-10ms a nekolísá. Máte nějaký tip ? Napadly mě problémy se směrováním, že by pakety bloudily, ale experimentální nastavení v modemu zatím nepřináší úspěchy... :( Díky za každou radu.

Mosquit (31.10.2009 10:52:20)

Nikdo netuší ? :(

Anonym (6.11.2009 09:11:03)

Mozna moc dlouha kabelaz ? Co znamenaji presne ty casove udaje "během pár minut " a "dojde za chvíli " jak to bylo presne mereno. Co ty swithe maji nejaky mgmt - co rychlostu 10/100 FD/HD nejsou tam nejake errory. Zkus 1 kabel 1 switch 1 PC .... a postupne pridavat kdy se to projevi

Mosquit (14.11.2009 12:01:35)

1) díky za odpověď po dlouhé době ;-) od vstupních dveří vede cca 15m kabel k telefonní zásuvce, z té cca 1m do splitteru, 1m do modemu (zkoušeli jsme i bez splitteru), pak kabely do 5m ke switchi + jednotky metrů k počítačům. Switche jsou nejlevnější, žádné info se z nich nedostane - ale v podstatě se nám to projevilo už při připojení 2PC přímo do modemu bez jakéhokoliv switche. Měření se provádí třeba opakováním zde na dsl.cz každou minutu. "během pár minut" znamená třeba 5min.

xxx (14.11.2009 23:32:25)

xxx (14.11.2009 23:33:00)

tohle vypadá na buto že se ti svič nesnese z modemem a nebo maš vadný svič :)

Mosquit (15.11.2009 17:27:10)

Bohužel i 2 PC přímo do modemu bez jakéhokoliv switche dělají problém...

Ivo Komárek (5.11.2009 17:45:40)

...

gabeva (17.11.2010 12:48:59)

Ahoj, já mám stejný problém nebo podobný. Přešel jsem ze stejného tarifu jako ty na stejný tarif jako ty. Pořídil jsem si modem Zyxel, který Skynet doporučuje. Přes den to jede, večer klesá download na 0,5 Mbit/s. Vidím problém v kabelech O2 mezi ústřednou a mým bytem. Nebo O2 to schválně konkurenci kazí. Já jsem totiž současně odhlásil pevnou linku s paušálem - teď mám naked ADSL a IP telefon. Skynet to hází na O2, nicméně už jsem kývl na to, že přijede technik z O2 a proměří cosi. Výjezd, pokud nebude reklamace oprávněná, mě bude stát 600 Kč. Myslím, že problém bude asi v agregaci... Nikdo mi nebyl schopen řící, kolik lidí visí na lince, na kterou jsem připojen já. Každopádně, pokud rychlost nebude stabilně aspoň 3 Mbit/s, tak od Skynetu uteču.

Protech (18.5.2012 10:28:01)

Ano, tento poskytovatel hapruje od začátku. Veškeré jejich řešení bylo - máte tam rozklad DSL linky - načež mi zapli tarif up to 8 mbit za 479,- měsíčně, který tekl max. 2 mbit. Technik podle mně vůbec nepřijede, zaplatit si to nechá a Vám zavolá, že Vás nezastihl, i když jste celý den doma - vlastní zkušenost - NEBRAT SKYNET!!!