Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jaky typ modemu ma nejdelsi dosah pres wifi?

Jaky typ modemu ma nejdelsi dosah pres wifi?

Martinj (11.11.2009 10:24:11)

Prosim nejak se nedokazu prokousat celu diskusi tak jestli ma nekdo tip, predem dekuju. Chci si poridit internet od O2, davaji za 1kc Huawei. Tak bych potreboval jiny normalni modem ktery by fungoval pro O2 a mel nejvetsi dosah wifi. Potrebuju dostat internet pres ulici do druheho baraku (cca 15m). Je to mozne? Modem bude u okna. Poradte jaky adsl modem a jakou antenu na druhou stranu.

David (11.11.2009 14:59:22)

Na 15m vzduchem ti internet "pošle" kdejaká jednoduchá škatulka. Sám mám ASUS za 1200 a IMHO by to dal naprosto v klidu... Snad leda kdybys to tam měl HODNĚ zarušený a bydlel přímo u radaru, tak bych čekal problémy, jinak "z okna do okna" na 15 metrů to vážně není nic na co bys musel mít bůhvíjak speciální zařízení... ADSL modem mám pocit skoro jakýkoliv v tobě přijatelné cenové relaci, anténa na druhou stranu v podstatě taky libovolná, IMHO to nebude problém, pokud nežiješ v extrémně zarušené lokalitě..