Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Linksys WRT54G2-EE Wireless 802.11g Router

Linksys WRT54G2-EE Wireless 802.11g Router

Petr (15.11.2009 18:35:05)

Uvažuji o koupi routeru Linksys WRT54G2-EE Wireless 802.11g. Má s ním někdo zkušenosti (WiFi, stabilita)?

Harvey (25.11.2009 01:31:36)

Není to starší model? Koupil jsem nedávno WAG54G2, ale v CzechComputer; v Alze ho neměli ani v nabídce, ale myslím, že tam právě měli zmíněný WRT, ale ten mi přijde výběhovej... Alza už nějak přestává být nejlepší volbou... No... mám ten WAG54G2 teprve několik týdnů. A zatím jsem nepotřeboval WiFi, takže k tomu se vyjádřit nemůžu. Stabilita… Spojení mi za těch pár týdnů vypadlo dvakrát, a nějak se tomu nedařilo to obnovit, tak jsem se přihlásil do rozhraní a ručně tam kliknul na to, aby se zase DSL zase nahodilo… a pak se teda nahodilo. Zvláštností routeru je, že nemá vypínač. Mně to nevadí, protože ho mám zapojený do psa s vypínačem. Ale jinak celkem v pohodě. Je k tomu takový debilní software pro lamy, který má usnadnit konfiguraci různých zařízení na síti, tak ten software jsem zaříznul, aby se mi nespouštěl. Ale jednou jsem nějaký úvodní software spustil, aby mi nastavil parametry pro O2. Jinak, admin-rozhraní je přehledný, kromě logu, ten jsem radši vypnul, protože je nepřehlednej a oproti jiným routerům jsem se v něm nevyznal. Flashoval jsem i nový FW. I po tom chodí na O2 normálně. Nemá tedy různé speciálně upravené firmwary pro různé poskytovatele, jako jsou třeba pro ZyXEL. Jedině člověk musí dodržet to, aby tam dal FW pro Annex-B. Já jsem s ním jinak spokojenej hlavně proto, že z něj nevychází zápach jako z routerů ZyXEL, HUAWEI a D-Link (vyzkoušel jsem všechny). Ani se nijak nadměrně nehřeje. Prostě jen chodí. Pestrobarevný kabely z dodávky jsem nahradil černejma, aby mi ladily s routerem. ;-)

Harvey (25.11.2009 21:19:21)

Tak sorry, WRT je jen router… Nějak jsem tady na DSL.cz samosebou předpokládal, že je řeč o routeru/modemu pro ADSL.