Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > telefonní kabel od zásuvky k modemu

telefonní kabel od zásuvky k modemu

BoTo (6.12.2010 13:42:53)

zdravím, potřebuji vést od účastnické tlf. zásuvky kabel k ADSL modemu D-link. Kabel bude sloužit POUZE k připojení ADSL modemu. Veden bude venkovním prostředím, bez souběhu ze silovým vedením. Vzdálenost zásuvka-modem je 50m!! Jaký kabel je potřebné použít? (stínění?...). Kabel vedoucí k zásuvce je 4-drát, zapojené jsou pochopitelně jenom 2 vodiče a,b. Jestli jsou zbylé 2 vodiče někam připojené (např. jako stinění) na straně domovní "krabice" je těžko říct, tato krabice je zamčená specielním klíčkem. Nedaří se mi vygooglit žádné doporučení, případně normu. Děkuji

Jirka (12.12.2010 12:39:37)

stačí dva dráty, ta další nejsou zapojeny nikam. Nejlepší je použít stíněný, ale stačí i kroucena dvoulinka. Pokud použijete nekroucenou tak bude hrozit, že na tuto vzdálenost budou na sebe pusobit jako kondenzátor.

anonym (23.2.2011 19:48:32)

Chtěl sem zeptat v jakom pořadí to má být zapojené mam tam 2 bilé dráty modrý a červený. Děkuji

anonym (7.4.2011 09:50:03)

podarilo se mi nakonec sehnat prakticky totožný typ kabelu jaku používá technik od O2: SYKFY 2x2x0.5 Cabital s. r. o. kroucena 2 linka stinena Kars 8,30.-/1m jsou v něm 2 páry, což je nadbytečné, ale zdá se, že obdobný typ s jedním párem se nedá sehnat. K ceně se radši nechci vyjadřovat, pouze časová tíseň a lenivost mě donutila přistoupit na tuto zvláštní cenovou "filosofii" KARSu... O weekendu budu tedy připojovat 50 m kabelu a zhodnotím rychlost a spolehlivost vzhledem k předchozímu připojení 20 m regulerni kroucena dvojlinka a 30 m nekroucený (plochý) tlf. kablík.