Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > zřízení přípojky od o2

zřízení přípojky od o2

Jenda (20.8.2014 02:15:04)

Zdravim.... před měsícem jsem se přistěhoval do bytového domu do pronájmu kde jsou 4 byty, chtěl jsem si zřídit internet od o2, přípojka byla na baráku tak jsem v tom neviděl problém... paní přijela sepsala semnou obědnávku s tim že mi natáhnou přípojku do bytu vše zadarmo... po 14 dnech kdy se nic nedělo, jsem se dozvěděl od známého který děla v o2 že to je nerealizovatelné, tak jsem se začal pídit po top proč, když je kabel na baráku.... v o2 mi řekli že by se kabel musel natáhnout z jiného baráku a že by mě to stálo až 20 tisíc, nebo teda vlastníka domu který by to měl hradit, jenže nájemníci v bytovém domě to hradit nebudou, protože ho nikdo nechtějí a vlastník domu také ne, takže bych si to musel uhradit sám... později jsem zjistil že po povodních 2010 jsou kabely někde přerušeny, tak proto by se to muselo tahat odjinud, nicméně jsem zjistil že soused z vedlejšího bytového domu, který je hned vedle našeho domu(je to jakoby jedna velká bytová jednotka rozdělená na 2 bytové domy) tak pevnou doma má zavedenou, tak jsem jim to řek že tam je natažen a že by stačil po baráku natahnout kabel a oni že se na to podívají... den poté mi volali že to teda půjde že mi to zříděj, tak sme vše znovu sepsali a čekal sem kdy to přídou natáhnout... ale oběvil se další problém.. včera mi volali že ta přípojka je dostačující jen pro 1 uživatele a že by se musel natáhnout nový silnější datový kabel a že by mě to vyšlo na cca 11 tisíc.. šlo asi o 70m tažení podle katastru a pak mi technik zdělil že by tu linku posílily ještě více když je tam více bytů a že bych hradil zhruba polovinu 5-6 tisíc.. dá se s tim něco dělat abych to nemusel hradit ze svýho? příde mi to jako nesmysl hradit si přípojku k domu, to by přece měli zajistit oni... už takhle by mě to stálo 10 tisíc ročně a ještě si hradit přípojku? to pro ně jako nejsem dost dobrej zákazník?

Tomáš (7.9.2014 19:00:18)

No oni to odmítaj z toho důvodu, že když je tam málo přípojek (bytů/RD), tak by se jim to nevyplatilo, proto to nechávaj zaplatit zákazníkovi - musej ty techniky taky zaplatit. Já bych to udělal následovně. Pokud ten soused souhlasil, natáhnul bych si od něj LANku, nebo bezdrátově routry (do bridge) a platil mu půlku přípojky a je to bez problémů.

Jenda (23.9.2014 09:04:41)

už sem to taky tak vyřešil, natáhl si utp a o2 pápá :)