Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Alcatel 510 (1 port) a pripojeni druheho PC

Alcatel 510 (1 port) a pripojeni druheho PC

Michal (30.5.2004 23:00:55)

Zdravim mam jednoportovy Alcatel SpeedTouch 510. Co vsechno musim prikoupit abych mohl pripojit druhy PC? Staci mi tento levny switch http://www.micronet.com.tw/Products/switch/SP605B.asp ? Nebo potrebuju i router? Nyni se bez problemu pripojuju zvenci na svuj pocitac pomoci SSH a potrebuju abych se alespon na jeden z tech pocitacu mohl i po techto zmenach pripojit. Oba pocitace maji integrovane gigabitove sitovky (Intel PRO/1000 CT) + se mi tady vali 2x RTL8139 a jeden 3Com905CX. PS. Nechystam se pripojit polovinu panelaku :-) Oba pocitace vyuzivam jen ja akorat mne uz nebavi porad se plazit pod stolem a prehazovat kabely v zavislosti kde zrovna potrebuju sit.

Adin (30.5.2004 23:47:58)

Ten switch co uvadite staci, router je integrovany v Alcatelu a prikoupit musite akorat kabely a je jedno jake protoze ten switch si to prepne sam. Pokud se chcete zvenci dostat na nejaky comp pres ssh tak na nej udelat presmerovani v NAT u Alcatelu pres port 22. Na vice nez jeden pocitac to nepujde (slo by to ale druhy poc by musel pouzivat na ssh jiny port).

Michal (31.5.2004 07:44:49)

Diky za odpoved. Mohl byste jeste zkratkovite popsat jak nastavit ten routrik (pripadne nejake odkazy) a jak nastavit sit v OS? Nyni pouzivam pptp v linuxu a vpn ve windows. Dalo by se toho nejak zbavit aby to cele fungovalo stejne jako po pripojeni do LAN (zadne "vytaceni")? Treba zrovna s tim linuxem s tim pptp mam potize protoze to nebyva soucasti zakladniho baliku a nemuzu tedy provest sitovou instalaci.

Michal (31.5.2004 11:18:57)

Aha, uz tomu rozumim proc mi zadny z navodu nefunguje... Nemam Alcatel 510 nybrz Alcatel ST Home (myslel jsem si ze je to totez) :-( To mam asi smulu co?

wojta (31.5.2004 12:10:17)

Navod na upgrade najdete na http://www.pctuning.cz/default.aspx?ArtID=18760&CatID=189&LayID=2 Za skody nerucim !

Michal (31.5.2004 13:11:32)

Diky za odkaz. Moznost nastavit si v OS vse podle DHCP a nesilet s nejakymi VPNkami ci PPtP bych opravdu uvital. Popravde jsem se divil, ze na toto tema tady neni cela hromada dotazu. Ted uz vim proc; tu zbesilost ST Home dostali jen smolari na zacatku a ostatni maji uz 510, kde to funguje implicitne v routovacim rezimu. Provadel (uspesne :-) ) ten upgrade nekdo?

wojta (31.5.2004 18:34:59)

Na toto tema uz nejsou dotazy, protoze tenhle modem se snad dnes uz nedodava. Myslim, ze s tim upgradem nebude problem. Cetl jsem o tom uz v Computeru 15-16/03 (bylo to jen chvili pote, co se zacalo rozjizdet ADSL).

Adin (31.5.2004 19:59:54)

No jestli se vam podari preflashnout ten ST Home na ST Pro, tak nejsnazsi cesta je pustit na nem DHCP server. Samozrejme odpada pouziti pptp, ve win jenoduse nastavite ziskani IP addr z DHCP serveru v Linuxu to same (nejsnaze utilitou netconfig). Pak nastavite v NAT preklad portu 22 na IP toho linuxu, jen to bude chtit rezervovat tu IP na MAC adresu sitovky aby se nemenila. Nevim jak se to dela u verze PRO, u 510 je to volbou Lock pres web nebo parametrem -l v CLI.