Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nejde mi odeslat mail z Outlook Express

Nejde mi odeslat mail z Outlook Express

tommmy lee (11.6.2004 21:02:59)

Od ty doby co mam ADSL tak mi nefunguje odesilani mailu z Outlooku ani z Netscapu. Outlook hodi tuhle hlasku :Zprávu nelze odeslat, protože jeden z pøíjemcù byl serverem odmítnut. Adresa odmítnutého pøíjemce je karel.xyz@seznam.cz. Pøedmìt 'Hello', Úèet: 'pop3.tiscali.cz', Server: 'smtp.tiscali.cz', Protokol: SMTP, Odezva serveru: '550 RCPT TO: Relaying not allowed', Port: 25, Zabezpeèení (SSL): Ne, Chyba serveru: 550, Èíslo chyby: 0x800CCC79 Co s tim je ????

Read (12.6.2004 04:33:44)

A nezmenil jste poskytovatele ? Pokud jste byl na dial-upu u jednoho providera a ADSL mate od jineho, nedovoli vam ten prvni pouzit svuj SMTP server a musite pouzit server soucasneho poskytovatele. Tomu by odpovidala ta zahlasena chyba.

tommmmy (12.6.2004 12:50:36)

Mel jste pravdu. Dekuji

joystick (12.6.2004 13:44:59)

navic pri ADSL od telecomu je potreba mit overeni pripojeni pres jejich email server.Duvody jsou pry ochrana pred viry a spamy....ale to je nesmysl,jde pouze o monitorovani emailu pro pripadnou trestnou cinnost nebo podobne.Ja vim,ze komunismus byl hruza,ale to co nas teprve ceka bude mnohem horsi....treba prave tohle monitorovani,teda podle infolinky telecomu,jinak normalni nahravani veskerych hovoru.Pokracuje to otisky na letisti a konci to....vice nemohu napsat....dovite se to vsichni zase za 20 let,jak to vlastne vsechno dneska bylo...

Karel (28.6.2004 01:50:38)

To je uz jako v metrixu:(( Reknete mi teda prosim, jake smtp mam teda nastavit, kdyz pouzivam ADSL? Diky

Nargon (28.6.2004 01:53:13)

podle toho jakyho mas ISP. Napr pro nextru je to smtp.nextra.cz pro tiscali: smtp.tiscali.cz dalsi si z hlavy nepamatuju, ale asi budou bodobny tak to skus (s tim svym isp) a mozna to pujde. Nebo si zavolej na infolinku tam ti tuhle vec urcite prozradej, pokud to nejsou nejaky blbci.

Milan (28.6.2004 07:44:50)

mám ADSL od IOL a používam vice emailů od každýho jiny smtp a vše mě funguje OK

Jeff (28.6.2004 09:34:44)

Pokud máš nastavené ověřování jména a hesla i pro SMTP, tak to fungovat bude, ale jinak ti např. server smtp.tiscali.cz určitě poštu odmítne, pokud jsi připojen přes IOL. Když máš více účtů, tak stejně můžeš ke všem nastavit smtp server svého poskytovatele, který tu poštu určitě přijme a odešle...

Milan (28.6.2004 10:06:56)

Přesně jak píšeš

Jeff (28.6.2004 09:41:08)

Dnes je možné všechno, ale s těmy SPAMy je to pravda. Dříve byly SMTP servery otevřené, všechno to bylo v pohodě, ale pak přišli spameři, a provozovatelé serverů museli zavést proti nim opatření. Jednou jsem vytvářel nějaký SMTP server a nechal jsem ho otevřený pro všechny, trvalo to jen pár hodin, než na něj přišel nějaký robot a začal přes něj posílat tisíce mailů, SPAMů. Jenže to si toho všiml můj poskytovatel a zakázal příchozí pakety na port 25 tohoto serveru. Pak mi jen zavolal, abych si to zabezpečil, a až to budu mít, tak že mi to zase povolej... Dost mě tenkrát překvapilo, jak rychle ten můj server našel nějaký robot a zneužil ho, takže ty restrikce jsou skutečně oprávněné...

Salierismus (12.6.2004 14:41:40)

Tak to máš teda blbý ;-)