Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > kompatibilita koncoveho zarizeni

kompatibilita koncoveho zarizeni

xandrew (16.6.2004 12:41:34)

me uz snad z tech infolinek vomejou. 4x jina verze. je moznost vyskytnuti nejakeho problemu pri pouziti jakohokoliv koncoveho zarizeni (samozrejme pri dodrzeni AnnexA/B)???? pro se mi snazi cpat to jejich a rikaji ze jine nemusi fungovat??

Anonym (16.6.2004 13:02:07)

Samozdrejmne, vsechno ze fsim nemusi pracovat.

xandrew (16.6.2004 13:54:56)

tak proc ty kecy, ze bych mel pouzit to od nich??

Michal (16.6.2004 15:55:19)

Muzes hadat trikrat. Napovedou necht ti bude jeden z Murphyho zakonu: Kdyz nevis co jde tak jde o penize. ;-)

xandrew (16.6.2004 18:24:02)

no ale v pripade, ze contactel mi nechce prodat Zyxel 650HW k variante Start a nuti mi Power, tak pokud si ten modem sezenu sam, tak by to fungovat melo, ze?

Adin (17.6.2004 00:39:40)

To by nemel byt problem, komunikaci s modemem zajistuje telekomacky DSLAM, stim contactel nic nenadela.

B (21.6.2004 08:44:41)

A proč si to neobjednáš u Nextry? Ta má taky 650HW a ještě k tomu levnější ...

Adin (21.6.2004 12:05:16)

Protoze Nextra mela uz dvakrat kruty problemy, jednou neumyslne jednou umyslne, a kdo to tady cetl tohle forum mezi unorem-breznem ten bude mit Nextru mozna dost dlouho zafixovanou jako spatneho providera.

tonda (21.6.2004 13:14:46)

Nevím o žádném úmyslném problému Nextry. V tom období byl problém u všech ISP kromě IOL (proč asi???) a o Nextře se psalo nejvíce, jelikož je dvojka na trhu. A pokud se nepletu, tak jako jedna z prvních udělala něco pro své zákazníky v krátké době, aby se vše zlepšilo a také se tak stalo. Možná je lepší volit někoho, kdo se z vývoje poučil než někoho, kdo se do problému hrne ...

Adin (21.6.2004 14:57:07)

No to obdobi povazuji za umyslne, zpusobene nabizenim nolimit 1:50 a nasledne FUP. To ze se to zlepsilo o tom zadna, otazka je jak to bude do budoucna (viz. telenor 1:30 "nolimit", i kdyz tam uz jsem taky neco na tema "presahnuti prumeru na uzivatele" slysel). Mozna to prehanim, ale stale si pamatuji jak jsem oprasoval dial-up modem abych si mohl precist maily.

tonda (21.6.2004 16:41:51)

nolimit 1:50 nabízeli a nabízejí i ostatní ISP a nikdo je nenapadá. kromě jiného nolimit je definováno jako že nejsou fakturována data nad limit, ale nikde není uvedeno, že nejsou žádná omezení a ta byla definována v OSS ještě před zavedením FUP hned při spustení služby. A jiste budes souhlasit s tím, že kdyz uživatel stahuje 120GB dat a průměr ostatních je 3GB, ze se jedná o poruseni OSS atd. ...

Adin (22.6.2004 00:43:00)

Stim 120GB jisto jiste souhlasim, uvadite pouze extrem, ja vychazim ze sve zkusenosti kdy jsem za 5GB up i down celkove v breznu byl 20 dni totalne odpojen (od 8:00-24:00), pak jsem migroval jelikoz jsem za toto nehodlal platit. Ti provideri, kteri nabizeji nolimt na 1:50 maji zjevne problemy, ale tim ze mi reknete ze nekdo je horsi me asi sotva uspokojite, kdyz se mi nenacte ani webova stranka. Bavme se o Nextre. btw> nechapu vase tvrzeni "nikdo je nenapada"? myslite GTS ci snad Tiscali v dobe kdy to nefungovalo? Asi jste necetl toto forum. Ja pisu toliko svoje zkusenosti s Nextrou za 1 rok, a reaguji na rekalmu kterou tady uvadeji "abecedni uzivatele A a B" tim ze vsechno neni tak ruzove jak by se zdalo.

B (22.6.2004 07:24:30)

Bylo by dobré uvádět také ISP. Snažím se být maximálně objektivní ke všem ISP, ale nemám rád demagogii.

Adin (22.6.2004 09:31:43)

No pokud jste z poslednich 7 prispevku nepochopil o jakeho se jedna ISP, tak snad ani nereagujte. btw> taky nemam rad demagogii.

Petrs (21.6.2004 20:33:54)

To je nejakej omyl, ja mam prave od Contactelu Zyxel 650HW na variante Start, obe mi dodal Contactel a nebyla s tim zadna potiz. Spis jsi narazil na nekoho, kdo v tom ma trochu binec. Poptal bych to jeste jednou a uvidis ze nakonec uspejes. PS: jinak ten modem je vyborny, provozuju na nem IPsec VPN do naseho firemniho firewallu

xandrew (23.6.2004 14:38:56)

ja budu stastnej kdyz mi to zapoji a nerad bych se znovu s nekym dohadoval. u nas v krame ty modemy maji za 5litru tak to koupim tady.

Anonym (18.6.2004 09:52:46)

Samozrejmne se jedna o ciste obchodni zajmy, nikoliv o problem kompatibility;) Napr. vyprodani zasob, nebudou skladem tak vam vnuti jiny modem atd.

PL (18.6.2004 11:14:11)

Mimo obchodních zájmů může být ještě důvod neznalost konkrétního zařízení. Ty se musíš smířit s tím, že v případě nefunkčnosti nemusí být ochotni a schopni zkontrolovat nastavení modemu. Mimo to jim vlastním zařízením "zakážeš" přístup do modemu, který můžou mít u svých povolený.