Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > hlasová komunikace po LANce bez netu

hlasová komunikace po LANce bez netu

Arcisit (5.7.2004 20:44:01)

Zdravim opět všechny!Jaký používáte program na hlasovou komunikaci po místní síti bez připojení na Net.Vyzkoušeli jsme DKSpeak ale má příšerné zpoždění.Díky za další rady

Nargon (5.7.2004 21:30:50)

TeamSpeak

Arcisit (5.7.2004 21:59:25)

jenže se mi nechce někde nastavovat server....

ViR (6.7.2004 11:55:44)

Doporučuji PicoPhone. Ke stažení na http://www.picophone.com. Je to maličký prográmek, dobře fungující jak po Internetu, tak na LAN. Zpoždění a cache lze u něj nastavovat. Běžně nepotřebuje server, stačí jen zadat IP adresu cílového počítače, což na LAN není IMO žádný problém. Na Internetu lze ovšem REGISTRAČNÍ server, který provozuje autor programu, s výhodou využívat (nejde přes něj spojení, pouze obsahuje údaje o tom, zda je uživatel OnLine, je-li za NATem a jaké porty jeho PicoPhone využívá). Jinak se dají využívat i programy na bázi SIPu, třeba X-lite, není u nich ovšem až tak triviální konfigurace.

Jirka (6.7.2004 20:37:58)

Podobný jako BuddyPhone...

Arcisit (6.7.2004 20:48:57)

PicoPhone se vůbec nespojí-lépe řečeno ip ukáže jezdce mic spk hezky lítjí,ale to je všechno!

ViR (7.7.2004 08:32:25)

Zvláštní. Mně to vždycky chodí na první spuštění, a že už jsem jich pár rozchodil. Tohle skoro vypadá na špatně vybrané či seřízené výstupní zařízení "Plaing device" v PREF, zcela rozhozené "Tune" nebo VYPNUTÉ "tlačítko" SPEAK na panelu programu. Zkusil bych to zkontrolovat, případně v PREF zaškrtl "10 dB out gain" a "10 dB mic gain".

Arcisit (7.7.2004 22:25:57)

tak a teď k tobě vire.všechno to co tady řikáš sem vyzkoušel a skutek utek.jediný co sem nevyzkoušel bylo playing device lépe řečeno vyzkoušel ale v kombinaci s recording device což sem oboje nastavil na svojí zvukovku,ale to stejně nemá význam protože bysme se alespoň jeden slyšeli a ne oba neslyšeli vůbec nic.

ViR (8.7.2004 02:29:17)

No, ještě mne napadá - máte nastavený oba stejný kodek? (Doporučuji GSM 6.10.) Případně port 11676?

Arcisit (8.7.2004 18:18:08)

Tento port byl nastaven implicitně a to samé platí i o portu!

Arcisit (8.7.2004 19:01:01)

myslel jsem o kodeku.......

Arcisit (6.7.2004 20:40:23)

nejde o složitost nastavení,ale že když server u někoho nebude zaplý tak se nedomluvim s dalšíma účastníkama síťě....sme na síti totiž 3.Ale nakonec jsem TEAM SPEAK stejně zkusil ale má příšerný ruchy bolí z toho hlava....na řadě je Picophone!

ARow (6.7.2004 18:28:49)

nastavit TS server je strasne jednoduchy kdyztak me kontaktuj na ICQ: 262469492

Arcisit (6.7.2004 18:54:37)

Nejde o složitost nastavení,ale že když server u někoho nebude zaplý tak se nedomluvim s dalšíma účastníkama síťě....sme na síti totiž 3.Ale nakonec jsem TEAM SPEAK stejně zkusil ale má příšerný ruchy bolí z toho hlava....na řadě je Picophone!

Anonym (12.7.2004 19:22:41)

Nepatrej. TeamSpeak je skutecne the best. To nakonec i dosvedcuje ze pro hrani games se pouziva vicemene vyhradne prave TS. A kdo jiny by lepe posoudil kvalitu nez prave nejnarocnejsi skupina... :) Pokud mas ruchy nastav si lepsi kodek. Nicmene hlavni vec je poridit si nahlavni soupravu (sluchatka s mikrofonem). Vse ostatni se da uz krasne nastavit ve widlich.

Arcisit (6.7.2004 21:58:38)

Pánové je to běs všechny zvukový prográmky jsou na 2 věci fungujou si jak chtěj už sem z toho na prášky!Jestli někdo znáte nějaký 100% program tak se ozvěte!!!!

Nargon (7.7.2004 00:39:44)

hm teda na TeamSpeak si stezovat nemuzu. Prenos zvuku je dobrej, samotnej program taky. Jestli mas u sebe nejaky problemy, treba ze ti vznika rezonance mezi reprakama a microfonem (takovej postupne zesilujici zvuk az je to uplnej kraval) tak na to je jedna rada co funguje na 100% - vyhod repraky a porid si sluchatka s microfonem. Pokud mas problemy s "identifikaci ticha" v programech tak je lepsi si nastavit klavesu na ktery budes mit aktivaci. A pokud ti neni rozumet tak si sniz citlivost microfonu, on totiz kdyz microfon je kazdej jinak citlivej a zvukovky ten zvuk prevadej, a nekdy na to nestacej a zkreslujou tak, ze je slyset jen jakejsi hukot :) A pokud mas takovyhle problemy tak s tim ti zadnej program nepomuze, protoze to musis nastavit ve woknech a ty programy jen pouzivaj nastaveni woken. Nebo pouzivej normalni telefon, ten mas bez problemu, jen to bude drahy vyuctovani telefonich poplatku.

Arcisit (7.7.2004 22:05:54)

4Nargon tak to pozor nejsem žádnej co sežral všechnu moudrost světa, ale taky nejsem úplně blbej a věř, že sem zkusil všechno něž jsem napsal!rozhodně se nebavim tim že píšu na tohle forum jenom chci mít všechno v caiku!ostatně můžeš to přijít rozchodit možná před tebou smeknu klobouk!a ve win to neni tomu věř!ok?

Nargon (7.7.2004 23:00:15)

Ovsem pokud mate problemy s programy, ktere jste zkousel tak pokud nekde najdete nejaky, ktery bude fungovat a vam vyhovovat tak bych rad vedel, ktery to je, protoze se obavam ze takovy program zatim neni.

martin (13.7.2004 22:27:34)

Panove, pro mne je bezkonkurencni Skype - pro IP telefonii. Nema to chybu. Navic jsem si cvaknul i kredit na volani na vsechny site sveta (10Euro) a tak volam do CR pevne site za 80hal/min a treba do nemecka za 40hal/min... Na mistni siti to jede taky, protoze to je stejna identifikace jako ICQ.