Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Hallooo !!!! Technici !!! Jste zde ????

Hallooo !!!! Technici !!! Jste zde ????

sutech (9.7.2004 12:58:09)

Vážení páni technici !!!! Když jsem si obědnal Expres tak mi bylo jasne receno ze jeho IP je verejna a jde videt a najit me IP ... a taky jo ! Ale uz me nikdo nerekl ze modem ktery me poslete za bezmala 5 tisic bude vse blokovat a mít pekelně složité nastavení !! Internet jsem si u vas koupil hlavně na hraní Age of Kings :The Conquerors A diky modemu co jste mi poslali nemuzu HRAT ... utatil jsem na vasi lince 900 169090 3 tisice a nepovolili jste mi nic bo toho modemu !! Tak vás pekně prosím POMOZTE ME !!!!! Vse me stalo skoro 15 tisic a nehraju tak dokazte ze na to mate a ze jste solidní firma a ne Slibotechny !!! Díky za pomoc !!!!!

Anonym (9.7.2004 14:03:52)

jo a ten modem se jmenuje Cell pipe 22A FX CZ

attaturk (18.8.2004 09:56:29)

Zdravím, mám podobný problém s AoE, ale s tím rozdílem, že mám Wi-Fi. Nevíte, kde bych měl ve windows nastavit otevření těch portů?

Nargon (18.8.2004 10:48:32)

Ve Windowsu si nastavis tak akorat velky kulovy. Musis to nastavit ve Firewallu a ten muzes mit jako HW primo na routeru te WiFi nebo jako SW na PC u tebe nebo na PC nekde u toho routeru. Taky muzes mit oboji a pak to musi bejt povoleny vsechno.

sutech (9.7.2004 14:04:43)

jo a ten modem se jmenuje Cell pipe 22A FX CZ

Jeff (9.7.2004 14:32:27)

Musíš uvést něco ohledně té hry, někde by mělo být uvedeno, jaký protokol používá a na jakém portu, pak by to neměl být problém nastavit. Mám stejný modem :-)

sutech (9.7.2004 14:41:42)

Jeffe a co mam uvest ohledně té hry ??? Nevím kde na ni sehnat porty na kterych beží ???? Hra se jmenuje //Age of Empires :Conquerors expansion// Potreboval bych na ni ty porty a pak to snad pujde ale kde je sehnat netusim ...Nevís ty prosím te ?????

Jeff (9.7.2004 15:27:46)

A není to číslo portu uvedeno při konfiguraci síťiové hry přímo v tom Age of Empires? Zkusím o tom něco najít...

Jeff (9.7.2004 15:35:52)

Už jsem o tom něco našel, snad to bude ono, večer sem napíšu podrobný postup, teď musím pryč :-(

sutech (9.7.2004 15:47:57)

Jeffe jsi moc fajn díky ti !!!!! Našel jsem ty porty 2300-2400 protokol TCP A2300-2400 UDP Takže ted to uz jen povolit v modemu Cell pipe 22A FX CZ Díky moc Velkému muži Jeffovi !!!!!!!!!!

Jeff (9.7.2004 18:10:59)

Tak už jsem tady :-) Ano, jsou to tyto protokoly a porty, ale hlavně je potřeba povolit port pro inicializaci spojení a ten je pro DirectX 7 47624/TCP, pro DirectX 8 6073/UDP, ale raději bych povolil oba... Podle toho, co jsem vyčetl, tak by to mohl chodit tak, že z vnějšku se vytváří spojení na tom inicializačním portu, vlastní hra pak probíhá v tom rozsahu 2300-2400. Ale důležité je, jak se otevírá to spojení na těch herních portech. Pokus ho otevírá počítač sám, pak není potřeba NAT nastavovat a projde to, jak jsem vyčetl z webu Microsoftu, tak by to tak mělo být, takže je potřeba otevřít ten port pro inicializaci. Také doporučují hrát přes DirectX 8. Takže: Ve webovém rozhraní klikni na záložku Services, pak na NAT, v NAT Options vyber NAT Rule Entry a klikni na tlačítko Add. A nastavuj: Rule Flavor: RDR, Rule ID třeba 2, prostě něco, co v té předchozí tabulce ještě neni, IF Name: ALL, Protocol: TCP, Local Address From a To: vyplnit lokální IP adresu počítače, na kterém budeš hrát, pokud to bude na více počítačích, mělo by fungovat uvést tam rozsah vnitřních adres počítačů, na kterých se bude hrát. Global Address From a To: vyplň tvou vnější IP adresu, pokud je dynamicky přidělovaná, tak bych do From dal samé nuly a do To samé 255. Destination Port From a To: Any Other Port, 47624, Local Port: totéž. Pak už jen dát Submit. A celé opakovat, jen ID dát 3 a Protocol: UDP a na konci vyplnit port 6073. To by mělo stačit. Celý ten rozsah 2300-2400 tam dát nejde, jde to dělat jen pro jednotlivé cílové porty, takže by to takhle mělo stačit. Také je důležité ten port povolit ve firewallu, ale já to vyřešil nastavením IPFilteru takto: Security level: Medium, Public D.A.: Accept, Private D.A: Accept, DMZ D.A.: Deny, pak jen zkontroluj, aby bylo vyplé pravidlo č. 20, jinak nefunguje DHCP, myslím, že to vypnutý bude, ale raději to zkontroluj, já s tím měl problémy... Nakonec zvol záložku Admin a Commit & Reboot a klikni na tlač. Commit. Takhle by to přes ten DirectX 8 DirectPlay mělo fachat. Snad se ti povede, kdyžtak zkusíme něco dál (najdu doma Ejdže a zkusím to sám, alespoň si pak budem moct spolu zapařit :-))

Jeff (9.7.2004 18:24:50)

Ještě přilkádám link na web Microsoftu, kde se o tomto zmiňují, kdybys si s tím chtěl hrát :-) http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;q240429

Jeff (9.7.2004 18:33:29)

Ještě jsem něco našel, že by se mělo pro UDP i TCP nastavit v tom NATu pro Destination Port From a To: 2300 Local Port 2400. Tak když nebude stačit ten zálkadní postup, tak to můžeš zkusit...

Sutech (9.7.2004 18:54:45)

Jeffe jsi zkratka jednička !!!!! ted musim pryc ale hned zitra se do toho pustim a dam vedet jak jsem dopadl :-) Snad nejsem lama a zvládnu to ...No tobe každopadně patří OBROVSKE DIKY !!!!!!!!! ČAUKY

Lord (2.8.2004 13:35:47)

ahojky moc diky za tohle forum mam uplne stejny problem takze sem rad ze ho nekdo vyresil doufam ze mi to pojede

Lord (2.8.2004 13:37:33)

ou co mam delat s timhle ja lamka bohuzel jsem :-) Error: Invalid parameter value specified : Global Address

Lord (2.8.2004 13:48:18)

jinak mam pocit ze ip u adsl neni verejna me teda jde najit atd taky mi tvrdily ze bude verejna a co se nestalo neni verejna takze nevim ...

Nargon (2.8.2004 14:16:57)

Kazda ADSL pripojka ma vlastni jedinecnou verejnou IP adresu. To ze treba nemuzes zakladat hry, programy se chovaji jako bys verejnou nemel je jen chyba modemu a NATu a toho ze to neumis nastavit, protoze pokud se pouzije na modemu NAT tak pripojka ma sice verejnou IP ale pro tvuj pocitac to vypada ze je neverejna, protoze pocitac vidi jen ip modemu na siti.

sutech (10.7.2004 11:17:53)

Jeffe tak myslím že by bylo skvělé kdyby jsi doma nahrál Age of Conquerors poslal mě na e mail tel.číslo a jak budes povolovovat ty porty tak bych ti zavolal ...Doufám že nejsem moc smělí ... pokud jo můžeš přece odmítnout ale stejně ti mockrát díky !!!!!!!!

Sutech (9.7.2004 18:59:35)

Jeffe tak nedalo mi to a precetl to ikdyz mam byt už pryc :-) ale ten age si najdi moc prosím a musíme spolu jednu zahrát dlužím ti totiž jednu svou prohru :-) ted už padám .....

sutech (9.7.2004 15:25:44)

Jeffe tak hura nasel jsem porty na tu hru !!!! Na teto adrese je tam spousta her http://www.u.arizona.edu/~trw/games/ports.htm Takze ty porty na age of Conquerors jsou 2300-2400 Protokol TCP a ted otazka vis kde je povolit v tom modemu ?????

ISP (19.8.2004 20:09:01)

Seš idiot že si pořizoval něco vod žlutech sviní! Já myslel že takovou službu si může vobjednat jemom Vladan (mlha) Crha a podobní debilové a vono to vypadá i jinak..................