Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Prosim pomoc padá mi net

Prosim pomoc padá mi net

L3golas (27.8.2004 10:38:48)

Mam internet Expres 512/128 (Český Telecom). Když se připojim je vše v pořádku ale asi po 1 hod. se to prostě zastaví nebo se rychlost sníží na takovou za kterou by se styděl i analogový modem. Vir to asi není. Modem mam ASU-8000. Byl u mě technik (s trochou nadsázky) a ten mi řekl že to není modemem ani linkou. Bydlím asi 500m od ustředny. Nevíte někdo co s tím.

Nargon (27.8.2004 10:58:11)

Nova instalace systemu to urcite vyresi. ale to bude asi spise posledni moznost.

L3golas (29.8.2004 11:20:42)

Nova instalace systemu mi taky nepomohla. Prostě asi vyměním ten modem a snad to přestane.

Nargon (29.8.2004 11:41:07)

Tak jeste poslednejsi moznost :) formatovani disku

L3golas (30.8.2004 18:23:26)

Sem sformatoval a nic. Nemuže to být třeba tim Windowsem co mam ze je nějaký špatný?

Nargon (30.8.2004 23:31:24)

No pokud mas zformatovanej disk, nove nainstalovanej windows tak je mozna chyba v tom windowsu nebo v lince. Ale spise bych sazel na ten windows. A zkousel jsi se po ty hodine odpojit, vypnout modem, zapnout ho a znova connectnout? pokud to stale nepojede tak je na vine urcite ten windows, pokud to pojede tak je mozna spatnej modem. Kdyby to byla linka tak ta by nejela ihned a ne az po hodine.

L3golas (31.8.2004 14:32:53)

Tak když se mi to zas začalo hroutit tak sem se odpojil. Odpojil jsem modem pak ho zas zapojil připojil se na net a nic. Pořád to nejelo. Tak to bude asi ten Windows. Ale ve FiraWallu sem si vsimnul že když to nejede tak to odesílá velké množství dat cca 15 kB/s. Ale přijíma jen tu a tam ale většinou nic. Není to nějaký vir. AVG ani SpyBot nic nehlásí. Vyzkoušel jsem i NOD32 ale taky nic.

Nargon (31.8.2004 16:34:36)

Hm nejakej zashitovanej windows, bude chyba nekde v nem, pokud muzes tak zkus jinou verzi, nebo i jinej windows.

Luboš (2.9.2004 18:23:18)

Tento týden mi zavedli ADSL internet Expres (ČT). Mám modem Siemens A-100-I. Systém Windows XP. Dělá mě to to samé. Jen po kratší době. Když se dívám na ADSL modem information, tak se vasílá moc dat a až se ten Transmit naplní na plných 64 Kbps, tak se přenost užitečných dat zastaví, ale odesílání čehosi pokračuje na plné pecky. Zkusil jsem to samé na WIN98 a tak to chodí jako víno. Neřekl bych ale, že to je WIN XP, ale spíše ovladači, které jsou stavěné na nižší Windowsy, ale pro WIN_XP to už blbne. Jiný ovladač jsem nenašel. Chtělo by to asi modem, který stoprocentně chodí pod Windows XP. Toť vše. Máme smůli. Luboš

Nargon (3.9.2004 09:37:55)

Na tohle by mohla pomoct jedna rada, pouzivejte Win 2000, zas se od XPcek tolik nelisi a vypada "lepsi" protoze to v nem nezatuhava.

ales (5.9.2004 18:57:21)

hm tak to jsem rad, ze nejsem sam...(ironicky) tak tohle je opravud mazec....mam 256 od telecomu (taky internet expres) a dela mi to co same co vam..vzdycky tak 4 hodinky to bezi a pak najednou brutalne spadne rychlost a je konec......presne, chvili to bezi jako modem a apak najednou to spadne uplne a je konec....................................na telecomu mi slibujou ze se ozve technik a neco k tomu rekne do 24 hodin ale uz je to 3 dny a stale nic... a jestli prodavaj neco,co nefunguje na win. xp tak jsou to m agori a je to normalni podvod... dost me to stve...vim ze ta nabidka je docela nah... uz od zakladu ale chtel jsem bejt onlajn a nemuset resit analog......ale tohle je hruza..... co s tim udelame?

jarda (22.9.2004 11:27:37)

v případě, že máš zabezpečený počítač před útoky z internetu, myslím tím soft:ad-aware, spay bot, trojan remover,nějaký antivir a firewall, tak chyba je na straně ČTc a modemu. Modemy Siemens prodávané ČTc nebrat!!!!! a srácíš tím jedině čas. Doporučuji reklamaci za jiný. Pokud budeš pokračovat s telecomem a chceš levnou variantu USB, doporučuji Well Asu 8000 a jestli máš WinXP nové ovladače např. ze stránky www.joyce.cz, s ovladačema na CD to nefunguje. Co ti ale můžu doporučit je modem ethernetový, sice je dražší ale kvalitnější např.Asus nebo Dry Tec.

Petr (28.9.2004 09:28:40)

Za toto nemůže IOL potažmo Telecom, ale Lamy, který nevědí, co to jsou bezpečnostní díry a záplaty, takže až si je nainstalujete, tak to zkuste a uvidíte, že to nebude padat. (Mimochodem ostatní nebyli takoví blázni, aby si koupili nejlevnější USB modem bez firewallu - radši si připlatili.) Mimochodem, pokud trochu víc jste na Internetu a čtete a jenom blbě nepíšete, tak by jste toto už dávno všechno mohli vědět.

Tom (27.9.2004 22:32:02)

Mě se po určité době době připojení restartoval PC (WinXP Prof.). Byla mi doporučená aktualizace "WindowsXP-KB823980-x86-CSY.exe" (ke stahnutí na microsoftu). Po instalaci to přestalo.

Petr (28.9.2004 09:28:15)

Za toto nemůže IOL potažmo Telecom, ale Lamy, který nevědí, co to jsou bezpečnostní díry a záplaty, takže až si je nainstalujete, tak to zkuste a uvidíte, že to nebude padat. (Mimochodem ostatní nebyli takoví blázni, aby si koupili nejlevnější USB modem bez firewallu - radši si připlatili.) Mimochodem, pokud trochu víc jste na Internetu a čtete a jenom blbě nepíšete, tak by jste toto už dávno všechno mohli vědět.