Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > jak nastavit AP a ADSL Router Speedtouch 510i

jak nastavit AP a ADSL Router Speedtouch 510i

Martin (30.9.2004 21:17:25)

Zdravim, byl jsem v UK a koupil si tam NB a Belkin AP a PCMCIA kartu Netgear, oboje 802.11b. Vse fungovalo OK. Ted jsem zpet doma, kde mam router Speedtouch 510i od CTc. AP jsem zapojil do routeru, vse jakoby funguje, jen v NB neni mozne prijmat data posilana pres AP - pritom ledka na wifi karte sviti, signal je dobry. Kdyz nastavim NB tak, aby adresu obdrzel od DHCP, Windows nedokazi navazat spojeni (K PROBLEMU DOSLO, PROTOZE SIT NEPRIRADILA TOMUTO POCITACI SITOVOU ADRESU) a ani originalni utulitka od Belkin nedokaze AP najit (signalem to neni). Asi bude chyba v nastaveni routeru/switchi (kdyz predtim s jinym routerem - snad Linksys - vse fungovalo), jen jsem v tomto oboru dost lama a nastaveni prilis nerozumim. Muzete mi prosim nekdo poradit v cem je chyba? Mohu sem okamzite napsat jakekoli dalsi nastaveni routeru. Kdyz povolim software samotnych WIN SP2, zobrazuji stav site jako pripojeno, i tak ale neni mozne jakakoli data prijimat (odesilat pakety jde). Ping samozrejme nefunguje. Predem moc diky. Martin

Anonym (2.10.2004 12:19:14)

Opravdu 510i nastaveno jako router, nepoužívalo se pro připojení VPN ?

shapet (5.10.2004 05:37:20)

Pripojeni je mozno jak PPTP,tak PPP over ATM(PPPoA). Obe pripojeni jsou funkcni,tunel PPTP je mozno vytvorit v obou pripadech pripojeni. Je nutno vyuzit konfig.soubor z CD-ROMu(nejlepe ten,ktery je vystaven na Nextra Helpdesku - viz dalsi postup).Pokud tomu clovek rozumi,nakonfiguruje si *.ini soubor sam,vcetne routovaci tabulky a Firewallu. Problemem je zcela jiste router SpeedTouch 510i,ktery je nutno nakonfigurovat softwarove,pomoci *.ini souboru. Ze specifikace CtC je ADSL pouze Routed PPPoA configuration VPI=8,VCI=48. PPTP je mozne pouzit,neni to nutne(ale VELMI dobre). Pri WIN XP SP2 nakonfigurovat Firewall pro prichozi a odchozi provoz,jinak nejde ani ping.