Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Router jako DSLAM

Router jako DSLAM

Pavel (18.10.2004 11:02:22)

Ahoj, nevíte někdo, zda se dá použít ADSL /Eth router taky obráceně pro připojení vzdáleného ADSL routeru k Eth síti? Tedy jako "pseudo" DSLAM? Možná, že je to úplná blbost.

Honza (18.10.2004 16:05:20)

Ano. Je to uplna blbost. Asi nejvetsi prekazka tkvi v tom primem a trvalem propojeni kabelem mezi obema misty. V pripade zrizeni ADSL Telekom "propojuje" koncovy bod u Vas s DSLAMem na nejblizsi ustredne.

nick (18.10.2004 21:07:17)

ale muzes si oknem natahnout dvoulinku ke kamaradovi z vedlejsiho vchodu, na jednu stranu dat modem a na druhou DSLam a mas adsl bez agregace a mereni prenesenych dat;)) to jen kdybys nevedel co s penezma :D)))))) nick

Nargon (18.10.2004 22:07:39)

A jeste to doplnim rychlost 8Mbit down a 800Kbit up, mozna 1Mbit Up

nick (18.10.2004 22:22:29)

to zalezi na modemu, dslamu a vzdalenosti od kamarada:D ved japoncum to lita 24mbps :(( nick

Nargon (19.10.2004 09:01:43)

Prave ze na modemu, ale to co se v Cechach da sehnat za modemy tak vic nez tohle neutahnou :( A pokud uz by chtel novej modem tak at radsi sahne po nejakym SHDL modemu.

Jirka (19.10.2004 10:19:45)

Když už budu tahat nějaký kabel, není lepší tam dát normální stomegovej ethernet ??? :-)))

Honza (19.10.2004 10:52:46)

Je, ale to tu neresime ne? :)))

Pavel (27.10.2004 15:21:05)

Sice jste mi nepomohli, ale zato jste si pěkně pokecali o něčem úplně jiném.

Nargon (19.10.2004 15:18:46)

Asi je, ale adsl nebo SHDSL je mozny tahnout i par Km, ale Ethernet kabel urcite tak daleko nenatahnes. Ovsem ping bude asi tak 20 a ne 1 jako na Ethernetu.

Jirka (19.10.2004 18:13:25)

Tak na řády kilometrů by bylo možné použít PtP wi-fi spoj. Pingy by stále zůstaly 1ms, akorát by mohl být problém s rušením a bylo by to trošičku nákladnější než ethernet no.

nick (19.10.2004 23:18:11)

jezish holky ja jsem slysela ze na wifi se da smazit popkorn jako v mikrovlnce je to pravda prej to ty muzici co prenaseji tu muziku nejak zahrejvaj nebo co tak je to pravda? nick :))))))))))))))))))))))))))))))))))

Jirka (20.10.2004 15:34:28)

No nevím jestli to byla narážka na smažení jako překračování povoleného vysílacího výkonu dle GL, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že i bez překročení výkonových limitů jde udělat spolehlivý jedenáctimegový spoj na 14 km.

nick (21.10.2004 13:44:19)

ano, takove veci jdou....parabolicke anteny :) nick

Anonym (25.10.2004 08:46:40)

Je magori s wifi a podobnym smejdem. Od te doby co ma wifi kazdy blbec mam prenosove rychlosti do 300kbit a ani o pid vic. Comp z wifkama prodam taktez prodam pcmcia wifku. A kaslu na to. Doby Wifiexperimentu jsou pryc. WiMAX bude az kravy budou litat na mesic.

Jirka (25.10.2004 11:54:16)

Někdo experimentuje, někdo má přes tu wifinu 2980 kbps do internetu za cenu eletriky, co spořádá wifi klient (cca 25 kč/měsíc)... A to neomezeně jak datově, tak časově... a s veřejnou ip. Takže si anonyme udělej jasno kdo co jak a pak teprve dělej nějaký závěry....

Anonym (25.10.2004 21:13:22)

Kdyby bylo aspon ten megabit ani to ne. Rusim datovy okruh. Rusim pristupovy bod nasi free site protoze tady vsichni ocekavaji ze budu delat a sami nedelaji nic. A jeste chteji aby to fungovalo. Poridim si adsl a adieu. Holt zalezi na lidech. V Praze asi jsou lidi vic zapaleni pro vec ale tady to byla asi vazne chyba. Chybami se clovek uci.

Jirka (26.10.2004 10:21:00)

No v praze bych právě řekl, že se na to všichni vykašlou, protože tam mají plno alternativ připojení. Tady v ostravě je to ale přesně jak říkáš, staráš se o celý tvůj segment sítě, spravuješ server, zajišťuješ funkčnost... A to všechno zadarmo a od uživatelů není žádné ocenění, dokonce spíš naopak ještě jenom kritika. Ale to je daň za ochotu no...

Anonym (27.10.2004 00:33:28)

Reknu to asi tak. Datovy okruh s pripojenim k inetu nas stoji 12 000 coz neni malo za megabit. Pri soucasnem mnozstvi uzivatelu se to da uzivit jen tak tak. Ze se nekteri useri domahaji garance sluzeb je neuveritelne .Normalne mi volal clovek co jsem mu daval wifku za okno minuly tyden a ze pry jsem mu nainstaloval naky p na pocitac. Po te co jsem ho poslal do onech mist jsem se rozhodl s tim skoncovat. Duvodu bylo i vic. Napr. co se tyce treba tahani siti v baracich tak se nasel ten pan chytrej ktery se objevi vzdy tam kde ho nejmene cekame. Vondruska prijmenim tusim. Proc jako tam nedavame patch panel, nemame tam rack a tak dale proc to neni stineny. Jaktoze je tam takovej jednoduchej switch. Dalsi vec na preshubu. Delal jsem blbyho ale nektery lidi hold nerozlisujou mezi instalaci kvuli zasitovani a mezi instalaci co ma mit nakou uroven protoze na ni jede cela firma. Fakt na to uz nemam silu.

Jirka (27.10.2004 08:07:25)

Klasika, k tomu nemám co říct, protože to je všude stejný... Jinak teda s tím připojením - ono stačí si vybrat firmu, která nemá vůbec nic společnýho s telekomem. Teda jako že od ní k tobě to jde přes telekomácký dráty (a je jedno jestli přímo telekomácké, nebo telekomácké, které si někdo pronajal), nebo když je firma používá pro své fungování. Je tady plno jiných firem, která má nataženou svou optiku, nebo pronajatou od jiný firmy než českého telekomu a tam jde pořídit i 8 Mbit do 20 tisíc. To u jakéhokoliv (byť jen velmi okrajového) využití naši nejlepší české telekomunikační firmy, která prodává ty nejlepší produkty není možné. Dycky tam bude problém s mizernou kvalitou, nebo astronomickou cenou. S tím osmimegabitem a slušným qos by se dalo utáhnout i 200 lidí (když v přepočtu telekom jich má na 8 mbit 16x50, tj. 800 :-D )

nick (19.10.2004 15:22:29)

ethernet tam da kazdej lamer, byl bys original s DSL ;)) nick

Anonym (20.10.2004 22:31:49)

At si natahne rovnou pres ATM switch. To kdyby nevedl co s penezma. No furt lepsi nez koupit napr. auto.