Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Modem nechce :_(

Modem nechce :_(

JR (26.11.2004 10:37:32)

dobrý den tak jsem si obstaral dsl u contactelu, konečně mi to zřídili ..... ale když jsem modem zapnul -- NIC SE NESTALO!?! ani nepípnul, nic nesvítí, je úplně mrtvý..... Je to ten zyxel-650-něco (nevím, nejsem teď doma). znamená to teda, že a) mám smůlu a můj modem je v haji, nebo b) jsem úplnej hlupak má někdo jiný podobné zkušenosti nebo může mi jinak pomoci než kontaktuju technickou pomo za 20 korun za minutu? předem dík JR

Anonym (26.11.2004 12:25:02)

co se týče služby, zkusil bych si půjčit modem od někoho jiného, jestli je ale úplně mrtvej, pak a) blackout :) B) je v prčicích a reklamovat...

Anonym (26.11.2004 12:47:44)

A nemate třeba jenom skříplej kabel od zdroje? Zkoušel jste v jiných zásuvkách na jiných obvodech? Je sichr sichr zapojen kabel? Já vim že to připomíná americké návody ale někdy je ruka rychlejší než hlava. Na modemu by měla svítit alespoň PWR a při jeho bootování blikat SYS.

Honza (26.11.2004 16:07:29)

Mám Zyxel 650R-E3, zapojení je jednoduchý a nejde tam nic pokazit, takže máš-li zdroj v zásuvce a konektor v modemu, MUSÍ se rozsvítit ledka PWR! Pokud nesvítí a v zásuvce je "šťáva", pak může být v pytli zdroj nebo modem - zdroj se dá proměřit, máš-li voltmetr nebo aspoň autožárovičku (dává 12V, 1A). Každopádně zabalit a reklamovat.Pokud svítí alespoň něco (podle dotazu to ale nepředpokládám), napiš co.

JR (27.11.2004 10:25:53)

Takže to fakt byla porucha modemu (nebo zdroje, to nevím) .... A musím pochválit Contactel, protože jsem jim včera v šest zavolal a do sedmi ten modem vyměnili (samozřejmě jsem jim ho musel donést, ale i tak je to dobrý servis). Ten technik mi řekl, že se to stává tak u jednoho modemu v padesáti ... měl jsem prostě smůlu.