Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Měření přenosu dat z routeru

Měření přenosu dat z routeru

Tomsoft (6.12.2004 21:11:32)

Zdravím všechny, existuje nějaký soft, který umí měřit přenesená data z a do routeru? Ne programy typu NetMeter, TraficMeter, DU meter. Mám router a k tomu 3 PC a chtěl bych jeden soft na jednom PC, který to bude umět měřit všechno co přichází a odchází do routeru. Existuje něco takového?

TomZ (6.12.2004 21:43:08)

Ahoj, asi ne.. nebo o tom nevim, mam to stejne jako ty a resim to tak.. ze mam na kazdem pc nainstalovany Net Limiter a pak to nejak scitnu.. pokud chci vedet pocet dat. taky my me zajimalo jestli neco existuje.. ale i kdyby.. tak by to muselo by na nejakem pc,ktere by muselo byt stale zapmute,aby to kontrolovalo.Cya

Nargon (6.12.2004 22:32:29)

Zklamu vas oba, nic takoveho neexistuje a existovat nebude. To je jako kdyz bydlite v obci a odebirate plyn a chteli jste merit kolik odebira cela obec. Sice blby prirovnani, ale dost se tomu podoba. Pokud chcete merit prenos toho routeru, tak jedine router, kterej to umi (o zadnym nevim) nebo tam dat merici stanici (pc) a az za nej dat tu sit. Pak tenhle pc bude schopen merit vse co jde do site.

Adin (7.12.2004 01:33:55)

No tak bych netvrdil ze neco takoveho neexistuje. Z tech zakladnich ADSL modem/routeru treba Speedtouch 510 meri prutok akorat nulovani je problem (nejspis jenom restart, nevim nezkoumal jsem). Jinak nejaky router z PC na linuxu, nejaky cisco by to taky rozdychalo a urcite i nejaky jiny vyrobky.

Nargon (8.12.2004 14:30:18)

Ano s tim souhlasim, ale on se ptal jestli primo existuje nejaky software. To jsem pochopil jako ze hleda nejakej program, kterej si nainstaluje u sebe na PC a bude merit data celkove pripojky. A tady moje odpoved ze to neexistuje je spravna.

Adin (8.12.2004 19:30:09)

No tak ten soft se konkretne u Speedtouche jmenuje DrSpeedtouch. Je sice pravda ze to mereni neprovadi, pouze se pta routeru, ale je to reseni a ten soft je u tebe na PC. :-)

TomSoft (7.12.2004 22:18:17)

to, dát do cesty PC jako měříci stanice je jasné, určitě by to fungovalo, ale udělal jsem to takhle. Nainstaloval jsem BWMeter na hlavní PC a na všechny 3 ostatní, které jsem nastavil a "zahesloval" na mojí stanici (jako server) běží BWMeter a ten se umí připojit na jinou stanici v síti, kde je taky nainstalován a ty statistiky přidá, takže to jakž takž funguje a celkem to jede OK. Takže dík za tipy. Škoda že to neumí routery :))

TomZ (8.12.2004 22:37:50)

Ahoj, tak sem se kouknul do SW meho routeru ( Microcom ADSL Desktop Router 400) a zjistil jsem.. ze to sam pocita.. takze v pohode:).. btw. jak to vynulovat, tak na to jsem jeste taky neprisel.. ale to se nejak poda.. v nejhorsim Reset modemu:) Cya

TomZ (8.12.2004 22:40:54)

Tak v poho.. uz jsem i nasel.. kde se to resetuje:). takze ten NetLimiter vlastne uz jen pouzivam.. kdyz chci omezit rychlost DW nebo UL. Cya