Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > NASTAVENÍ SMC7204BRB - veřejná ip

NASTAVENÍ SMC7204BRB - veřejná ip

s0ny (12.12.2004 18:12:38)

Potřeboval bych poradit ohledně nastavení modemu tak abych mohl na svém PC založit FTP server nebo nejaky herní server. Némá někdo tento typ modemu a má to funkčně nastavené.

Nargon (13.12.2004 00:22:56)

No tohle je jeden z jednoduchych modemu, takze to pujde rychle. Ve webovym nastaveni, vypnout IP filter (secure level: NONE) Pak Virtual server, tady nejprve navol TCP a pak port (oba stejny, pro FTP 21) a IP adresu tvyho PC. A ulozit. Pak udelat jeste jeden virtual server a zvolit UDP, port a IP jako v predeslem kroku. A ulozit. Samozrejme ze ten port pak musis jeste povolit ve firewallu na PC, pokud tam nejakej mas. Jiny servery, se nastavuji uplne stejne, jen musis pouzit port na kterym ten server bezi, vetsinou se v tom serveru da nastavit na jakym portu to ma bezet. IP adresu tvyho PC zjistis Start, spustit, cmd, ipconfig a tam uz bude napsana, asi 192.168.x.x nebo 10.0.x.x

s0ny (13.12.2004 18:27:28)

Dík ale to jsem zkousel ale nikde jsem nenašl IP filter muzes mi poradit kde to najdu?

Nargon (13.12.2004 20:41:31)

Tak jsem se tak trochu koukal a ten IP filter tam neni :) je to takovej firewall u ostatnich modemu, tady nejspise neni. Tak se s tim netrap a skus jen nastavit ten virtual server, to by melo stacit. P.S. v tom virtual serveru je port 3x ne 2x jak jsem psal predtim.

s0ny (13.12.2004 20:54:42)

Tak dík možná ,že jsem něco našel, ale bylo to pěkně schované

warador (23.11.2005 18:34:09)

no ty to najdes ale nenapises jak s to nasel... napis to sem plz pro ostatni ktery se s tim modemem nechteji hrát... dik :)

Bren (25.11.2005 09:52:47)

Můžete mě někdo poradit. Přídil jsem si taky SMC 7204. A teď nevím jak to nainstalovat. Můžete někdo poradit od začátku?

warador (26.11.2005 20:17:08)

Napoj si ho, pripoj pomoci RJ-45 (LAN) kabelu do pocitace. Pak otevri internet explorer, napis tam default adresu pro interface toho modemu: 192.168.1.1 Default login: admin Default heslo: smcadmin Klepni na WAN pak si vyber kterykoliv protokol chces (mas moznost Pvc 0 pres Pvc 7) pak klepni na submit. V static ip settings si dej IP adresu 192.168.1.1 a subnet mask 255.255.255.0. V ATM si dej VPI: 8 a VCI: 48. V polozce PPP si dej uzivatelske jmeno a heslo (to ti da tvuj poskytovatel ADSLu) . Hura, a je to :D klepni na save configuration nebo submit pak v ty polozce na pravy strane klepni na reboot a klepni na save & reboot. pak by to melo fungovat

warador (23.11.2005 19:16:05)

warador (23.11.2005 19:24:51)

s modemem jsem docela spokojenej az na to ze nedokazu rozbehnout azureus... furt mam ten blby NAT error. nemuze me nekdo s tim poradit? http://azureus.aelitis.com/wiki/index.php/NAT_problem#Routers_And_NAT_Enabled_Broadband_Modems precetl jsem to cely ale nenasel jsem jedine funkcni reseni. ja totiz nemuzu otevirat porty tak jak bych chtel. port forwarding a NAT nejdou tak jak je azureus potrebuje. zkusil jsem virtual server, hodil jsem tam port range a local IP, +TCP, ale ty porty jsou tak jako tak zavreny podle nasledujiciho port scanneru https://www.grc.com/x/portprobe=54321 furt mi to dava napis port closed pro libovolny port. azureus mi furt dava ty cerveny smajliky :( proste nefunguje. dalsi problem je to ze muzu napsat a ulozit jenom jeden radek v menu virtual server, fakt nevim co s tim je ale kdyz vyplnim ten template pro dalsi pravidlo a klepnu na add tak se ty cisla v tech polech proste vymazou. jinak mam internet expres 512/128.