Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zapojení 2 PC k modemu

Zapojení 2 PC k modemu

Robin (27.12.2004 11:43:59)

Prosím o radu jak zapojit k ADSL modemu 2 PC které mám doma. Co k tomu potřebuji a jak to provedu?Budu moct prohlížet internet na obou PC současně?

Anonym (27.12.2004 12:09:48)

Co je to za modem?Je to usb nebo ethernet,pokud ethernet,tak má jeden eth port nebo více portů?To jsou základní informace, které musíš poskytnout,jinak ti nikdo neporadí.

Robin (27.12.2004 12:31:33)

Zatím nemám žádný,ptám se proto,abych nevybral nevhodný.. byl mě doporučen Alcatel speedtouch 510i 4X ethernet..ale PC mám jen 2,tak nevím kolik jich potřebuji..? Je to složité instalovat v PC..?Jsem naprostý amatér. Děkuji

Anonym (27.12.2004 13:15:35)

U ethernetovýho modemu se v PC nic neinstaluje,prostě se to zapojí a jede to,Speedtouch 510i 4x eth je dobrá volba,budeš mít volný 2 eth porty,viz popis výše Nargon.

aannoonnyymm (29.12.2004 09:36:04)

jo taky mám přesně tenhle modem, připojený na něj jsou 2 compy a od koupy ( zhruba 5 měsíců) běhá bez poruchy.

Nargon (27.12.2004 12:34:50)

No pokud mas v idealnim pripade Ethernet adsl modem se ctyrmi porty, tak budes potrebovat dva kabely a dva PC, pak jeden kabel pichnes do jednoho PC a modemu a druhej kabel do druhyho PC a modemu. Pak mas vse hotovo. Pokud mas ethernet jen s jednim portem kup si switch (bude stacit i 4 portovy) a 3 kabely. Z modemu tahni kabel do switche. A ze switche strc jeden kabel do jednoho PC a druhej do druhyho PC. A zas hotovo. Pokud mas USB modem, tak mas dve moznosti. 1) nechat ho v jednom PC a do druhyho vest sitovy kabel a ve win nakonfigurovat sdileni pripojeni. Tohle ma jednu vadu, kdyz vypnes, nebo restartnes to prvni PC jak je tam pripojenej modem, tak to druhy se na net nedostane. Nebo muzes, koupit nejakej PC, kterej budes pouzivat jako Router. 2) Vyhodit USB modem a koupit si ethernetovej a postupovat podle horniho navodu.

Robin (27.12.2004 13:13:18)

Dík za radu..obávám se ale že nemám u druhého PC sítovou kartu.Jak připojím ten PC k modemu?Koupím ten 4X ethernetový modem.Zdá se mě lepší připojit k modemu každý PC zvlášt.

Nargon (27.12.2004 15:28:04)

Sitova karta do PCI slotu stoji asi 150Kc je to uplne obycejna myslim ze Edimax, ale staci bohate, sam ji mam a pouzivam.

Robin (27.12.2004 15:42:00)

Prosím Vás,jak a kde se nastavuje připojení k netu po připojení kabelu od modemu do sítové karty? Já znám pouze vytváření připojení pro dialup a ted používám CDMA kde byla nutná instalace..

Anonym (27.12.2004 17:17:51)

V PC nikde nic neinstaluješ - jenom musíš mít ve vlastnostech TCP/IP pro danou síťovou kartu nastaveno získání IP z DHCP. Ostatně je to default nastavení ve Windows. Pokud tam máš ještě nějaké vytáčené připojení, tak ho buď smaž, nebo zvol ve vlastnostech Internetu (IE - nástroje - možnosti internetu - připojení - "Nikdy nevytáčet připojení"). V ADSL modemu musíš zadat uživatelské jméno a heslo, to by mělo pro začátek stačit...

Bobin (27.12.2004 23:05:07)

Nechapu, ze nekdo na tyto dotazy jeste odpovida! Kdybyste, pane, trochu hledal, tak to tu bylo probirano asi tak sedesatpetkrat a urcite byste to nasel.

Nargon (28.12.2004 00:56:54)

A tobe by se chtelo prohrabavat tema tunama textu abys to nasel? Search zas clovek musi vedet co tam asi napsat. Takze taky moc neporadi.