Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > eMule vs. ADSL modemem Siemens Santis 150

eMule vs. ADSL modemem Siemens Santis 150

Tom (21.1.2005 19:37:56)

Existuje vubec nekdo, komu to funguje??? Prosel jsem celou predchozi diskuzi, vyzkousel vsechno mozne, vc. zadani podminek do NAT Rule entry a spoustu dalsich nastaveni, vubec nic nepomaha! Jedna se pouze o otevreni portu TCP 4662 a UDP 4672, abych dostal High priority. Rady typu "Tak si tam nastav NAT" nebo "Projdi si diskuzi zpatky, najdes tam podrobny navod" jsou mi k nicemu, protoze oboji jsem zkousel snad tisickrat (v ruznych kombinacich). Spise bych uvital presny navod od nekoho, komu to opravdu funguje. V soucasne chvili mam modem v puvodnim nastaveni a firewall ve Windows vypnuty. Poradi někdo?

Radous (21.1.2005 23:02:14)

Existuje! Důkazy: 1). Prosím vyèkejte nìž se otestují porty vašeho eMule... Testing IP: xxx.xxx.xxx.xxx.contactel.net (xxx.xxx.xxx.xxx) Zaèíná test pøipojení TCP... TCP test probìhnul úspìšnì. Nyní zaèíná test pèipojení UDP... Probíhá zaslání UDP paketu... Èeká se na výsledky... UDP test probìhnul úspìšnì. Test pøipojení je dokonèen -------------------------------------------------------------------------------- Podrobnosti k výsledkùm: Testy obou portù byly ùspìšnì dokonèeny. Pøejeme vám šastné eMulování! 2). eD2K Sí? Status: Připojen IP:Port: xxx.xxx.xxx.xxx:4662 ID: 2088791234 High ID eD2K Server Jméno: Project Grande Popis: Project Grande IP:Port: 213.158.119.104:4661 Verze: 17.2 (lugdunum) Uživatelů: 60,818 Soubory: 5,595,614 Kad Sí? Status: Odpojen WebRhr. Status: zakázán Nastavení: 1). 192.168.1.1 - Advanced Configuration (admin,admin) - Services - NAT - NAT Options: NAT Rule Entry - Add - Rule Flavor: BIMAP, Rule ID: 2 (nejbližší volná pozice), IF Name: ALL, Local Adress: 192.168.1.3 (moje vnitřní IP), Global Adress : 0.0.0.0 (protože mám dynamickou vnější IP) - Apply 2). Services - IP Filter - Security Level: Low, Public Default Action: Accept, Private Default Action: Accept, DMZ Default Action: Accept - Add - Rule ID: 2, Action: Deny, Direction: Incoming, Interface: eoa-1, ostatní neměnit - Apply 3). Admin - Commit&Reboot - Save

Radous (21.1.2005 23:21:14)

Na http://tdn.no-ip.org/connection_test se vykašli, eMule má svůj vlastní test portů - viz důkaz 1). A nezapomeň povolit komunikaci ve svém firewallu (ten ve Windows XP vypni). Na tomto nastavení jede i Active v DC++. Enjoy! :-)

Tom (22.1.2005 06:23:43)

Tak jsem nastavil modem presne podle tveho postupu a test ports v eMule hlasi: Please wait while the ports of your eMule are being tested... Testing IP: 44.138.108.194.contactel.net (194.108.138.44) Starting TCP connection test... TCP connection test failed because eMule rejected the connection. It is possible that your IPFilter includes the IP of this server, making a connectiontest impossible. Connection test finished. Firewall v XP mam vypnuty, vazne uz nevim co je spatne a vysledek je ten, ze si nestahnu ani soubor o velikosti par kB. Tom

Radous (22.1.2005 09:34:24)

Zkus to nastavit ještě jednou podle postupu, můžeš před tím resetovat modem do defaultního nastavení (vzadu je na to otvor vedle vypínače), musíš pak zadat znovu jméno a heslo. Důležité je opravdu po každé provedené změně v nastavení zmáčknout Apply a ještě se raději přesvědčit jestli se opravdu projevila (důležité hlavně u bodu 2). nastavení, tam se běžně po přidání nového pravidla změní zpět Security Level, ...). Musí to být přesně tak jak je to popsaný jinak eMule ani DC++ Active nejedou! Taky zkus zakázat na chvíli svůj softwarovej firewall, když to bez něj pojede tak ti to dělá on (ten ve WnXP je samozřejmě vyplej). Ještě mě napadlo jestli ti neblokuje ty porty tvůj ISP, potom bys musel zkusit do eMuly nastavit nějaký jiný, ale to nevím jestli jde. Pro porovnání moje konfigurace: WinXP SP2, eMule 0.44d, DC++ 0.668, KPF 4.1.2 EMEA 512/128, Siemens Santis 150 Mě i mým kámošům,který to maj nastavený takto (vyzkoušeno i pro modem Lucent Cellpipe 22A-BX-CZ) to opravdu jede v pohodě. Pokud se ti to nepodaří , tak už opravdu nevím :-(

01da (23.3.2005 09:53:23)

A co mám dělat když se mi stránka 192.168.1.1 vůbec nenačte? Pomůže kladivo? Prosím poraďte.

Radous (23.3.2005 14:37:54)

Zkus vypnout Firewall, u jednoho kamaráda mi to blokoval Kerio PF a taky si ji přidej do důvěryhodných serverů, možná máš tak zabezpečenou zónu internetu, že ti ji prohlížeč vůbec neotevře.

Anonym (23.3.2005 18:14:39)

Děkuji za odpověd: Kerio sem vypnul, dal stránku do důvěrných zdrojů a nic. Nemuže to být tím, že se na net připojují (přes hub) dva zesíťovaný počítače? V záloze mám stále to kladivo....

y2k (23.3.2005 19:15:15)

Doufám, že máš na Tvém PC pevně zakotvenou IP ?! Popřípadě, jestli to router umí, tak ji přiřazuješ dle MAC adresy DHCP serverem vždy na stejnou hodnotu ?! Pak povol směrování správných portů v NAT (vždy zachovej číslo portu, ať se Ti nestane, že budeš směrovat př 22500 na 22501) na zvolenou IP. Ve Firrewallu povol tuto konektivitu z WANu na patřičný LAN, na škopku si vypni veškeré Firewally a máš vyhráno ....... A jestli ne, tak to svěř někomu, kdo ví co dělá.

01da (25.3.2005 11:56:35)

Děkuji za odpověď! ¨ Zjistil sem ze IP adresu získávám automaticky, tím pádem to celý raději nechám na někom, kdo bude vědět co dělá...