Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Převodník UTP - BNC

Převodník UTP - BNC

Vašek (27.1.2005 23:47:45)

Zdravím. Mám tento problém. Internet (ADSL) táhnu k PC přes ADSL modem a dále přes router, který má WI-FI a 4x klasický UTP. Potřeboval bych nějakou redukci UTP/BNC, pomocí které bych k routeru (UTP) připojil svoji starou síť s několika PC, která je tvořena koaxiálním kabelem s koncovkami BNC. Nemá někdo něco takového v provozu, či alespoň nějaký tip na takový převodník za rozumný peíz :-)) Je to vůbec možné takto propojit ? Existuje něco takového? Předem moc dík za odpověď. Vašek.

Peyrak (28.1.2005 09:44:28)

Převodník UTP - BNC = PC se dvouma síťovkama v bridge modu. Nebo nějakej historickej HUB.

Vašek (28.1.2005 13:44:18)

Tak jak to navrhuješ to mám momentálně zapojeno. Tedy - táhnu to z ADSL modemu do routeru a z něho přes jeden z jeho 4 UTP do PC se dvěma síťovkama a pak už snadno dále do sítě BNC. To je jasný. Ale aby mělo každé PC z té sítě BNC přístup na NET, tak musí být zapnutý stále ten PC se dvěma síťovkama. Já potřebuju nějaký převodník, který bych přímo zapojit do UTP v routeru a z něho to již šlo přes BNC do té staré BNC sítě. Pak samozřejmě stále nemusí běžet to PC se dvěma síťovkama.

Ota (29.1.2005 10:07:12)

Vlastnim stary hub 8x 10Mbit UTP + 1x 10baseT/AUI backbone port. To by Ti mohlo pomoct, i kdyz jsem ten backbone port nikdy neprovozoval. Jestli mas zajem, dej vedet, rad Ti ho prenecham.. Kontakt najdes v mailu..

Anonym (29.1.2005 10:09:23)

Chtel jsem napsat 8x 10Mbit UTP + 1x 10base2 (BNC)/AUI backbone port.. Trochu jsem to oznaceci portu zvrtal..

Petr (31.1.2005 00:47:20)

Taková věc Ti nikdy nebude fungovat. K tomu co chceš provozovat potřebuješ router, který podporuje NAT a ten dát mezi modem a síť. A protože máš síť na koaxu, tak k převedení na koax budeš potřebovat ještě ten HUB, o kterém tu byla několikrát zmínka. Příkladem takového routeru je například Zyxel Prestige 334 - Ethernet brána.

Petr (31.1.2005 00:49:14)

Vše beru zpět, přečet jsem si to špatně. Ten router skutečně nepotřebuješ.

Anonym (28.1.2005 10:21:58)

Jestli mas sitovku s BNC, tak tam mas mozna i rozhranni AUI - a na to s prodavaly redukce AUI-BNS a AUI-UTP to by ti mohlo pomoct. Zkus treba http://www.tpc.cz/obchod/vyprodej_n.php je tam neco jako CN201C, AUI-BNC, 10Base2 transceiver... atd. Nebo http://www.vanet.cz/promo/promo_EU.php?rok=2004&tyden=35 nebo zkus google

Vašek (28.1.2005 13:48:40)

Dík za typ. Jinak - to víš, že než jsem šel na diskuzi, tak jsem pátral na netu - něco jsem i našel, ale potřeboval bych něco, co už je skutečně vyzkoušeno, tedy ověřeno :-)) Jen abych si to ujasnil. Na nělterých síťovkách s BNC je i UTP konektor - jsou tedy universální. Co myslíš tím AUI ? - Dík.

jpg (30.1.2005 20:37:38)

porid si obycejny hub, ktery stoji par korun a udela presne to co potrebujes, treba Planet EH-500

Vašek (6.2.2005 09:47:13)

Dík všem za rady, obzvláště Otovi :-)) - sehnal jsem starší HUB (UTP / BNC) a jede to přesně tak, jak jsem potřeboval. Ještě dotaz. Neexistuje nějaký SWITCH, např. 8xUTP 100 Mbit, který by měl (jako výstup) ještě 1x BNC (tedy 10 Mbit) ??