Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > NOVY FW NA ASUS 6310 A PEVNA IP

NOVY FW NA ASUS 6310 A PEVNA IP

hk108051 (3.2.2005 14:21:07)

zdarec. Mel sem starej FW a rozbehany FTPko, ale uz me sralo to neustaly vytuhovani, tak sem tam hodil novej FW. Ale ted nevim kam, kde a jak se co nastavuje, tak vas zadam o radu. ve starym FW stacilo zadat pravidlo na urcitej port do nastaveni NATu, ale tady, kdyz to udelam, to nefunguje. Stranky joyce.cz mi nejdou otevrit, tak zadam vas. DIKY

Anonym (3.2.2005 14:42:13)

Když jsi taková lama,že jsi neopíšeš nastavení před provedením upgradu,tak si poraď sám.

hk108051 (3.2.2005 14:46:25)

Zas takova lama nejsem! To nastaveni ktery sem tam mel v tom starym FW bylo par radku, jenom moje globalni IP adresa, lokalni IP, port kterej sem povolil, ppp-0 a RDR. To stacilo.Kdybys poradne cetl, tak bys videl ze pisu ze i kdyz udelam to samy nastaveni do toho novyho FW, tak ze to nefunguje! Cili se ptam, jestli se tam jeste nemusi povolit nejaka volba?

Nargon (3.2.2005 14:51:04)

Mozna, vypnout firewall je dost mozne ze po upgrade se zapnul. Teda pokud tam je.

hk108051 (3.2.2005 19:45:54)

No, sakra. mam to cely nejaky podelany. Nastavim pravidlo do NATu, pak vytahnu modem ze zasuvky a znova pripojim a pravidlo je fuc. Navic mi nejde otevrit stranka www.joyce.cz , která známým chodí v pohodě:(( Sakraaa. mohli byste mi prosím někdo zkopírovat a dát to někam na web? PLS, už sem zoufalej

neo (3.2.2005 21:22:15)

a ukládáš nastavení , volbou commit&reboot ??? jestli ne tak to nastavení vydrží pouze do vypnutí modemu :-)

hk108051 (3.2.2005 21:37:11)

Samozrejme ze to ukladam!Zas takovej debil opravdu nejsem:) Proste je to nejaky spatny a nejvic me stve, ze mi nejde ani otevrit stranka www.joyce.cz :(

domek (4.2.2005 18:06:55)

No joyce jsou koumáci. Aby je jejich zákazníci neobtěžovali, tak jim prostě svoje stránky znepřístupní zápisem do cookie. Takže mě pomohlo cookies vymazat a šlo ty stránky zase navštívit. Ale ten zákaz se tam hned nahraje znovu. Jestli si myslíš, že ti to pomůže, tak jsi na omylu. Manuály jsou nepřístupné ať se přihlásíš, pokud to vůbec jde, nebo nepřihlásíš. Je to jen kamufláž na získávání osobních údajů. V modemu je ale už v každém okně help k nové verzi firmware. Ona ani ta nová verze není dobrá. Dokonce ani v tom helpu, kde se někdy zobrazí něco jiného než help. A právě mám novou zkušenost. I když jsem vyvolal web menu modemu jako root, abych se podíval na tu chybu helpu co jsem uvedl, funguje jen záložka HOME. Ostatní se odmítají zobrazit a tak se na tu chybu nedostanu. Asi opravdu, jak mě tvrdil technik ČTc, se dá modem ovládat telnetem(?) i ze strany poskytovatele a někdo si hrál. Zjistil jsem také, že některá nastavení jsou přístupná na několika záložkách, ale změna na jednom se nepromítne do ostatních a navíc ani se ta změna na téže záložce nezobrazí bez kliknutí na "Refresh"!!! Někde buton "Add" znamená vyvolání formuláře k zápisu dat, někdy zase zapíše až data do políček zapsaná. Nebo se nastavení něčeho ovlivní nastavením čehosi jiného. Nebo stačí výpadek napájení modemu a musí se udělat jeho HW reset a vše co bylo nastaveno manuálně, nastavit znovu. Jinak není z PC přístupný jak přes web, tak ani telnetem. Nebo stačí v operačním systému změnit nastavení karty a opět to znamená totéž jako výpadek napájení modemu. Nastavení jde uložit do souboru na PC, ale uložené nejde načíst. Nebo modem lže operačnímu systému jakou přidělil kartě adresu z toho možného rozsahu 10.0.0.1 až 10.0.0.8. To pak na textové konsole vyvolaný telnet modemu umí pingnout do celého světa, ale ze samotné textové konsole se dá pingnou jen na modem. No prostě je to zázrak techniky a ani výrobce, natož pak distributoři, se k němu nechtějí hlásit. Já to mám pod Linuxem a jediné co zabralo aby nastavení a připojení nebyla lotynka, bylo vymazat všechna nastavení sítě z operačního systému, tedy ethernetu i dsl, vymazat konfigurační soubory sítě, HW reset modemu a pak HW restart PC. Linux (SuSE 9.0) si všechno potřebné pro komunikaci s modemem provedl sám a do modemu bylo potřeba jen zadat přístupové jméno a heslo. Jestli jde něco podobného a jak i ve woknech, to ale nevím.