Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Alcatel Speed Touch 510iv4

Alcatel Speed Touch 510iv4

MartinCZ (14.2.2005 13:17:44)

Lidicky, potreboval bych poradit s nastavenim. Mam ho uz nejaky pate a neco dovedu ale zerou me tyhle veci: - cas od casu s emi vymaze nastaveni NAT. Vzdycky po vypnuti modemu, nekdy ale i samo od sebe... Mam modem: AST510i, pripojeni pres Nextru, pevna IP adresa... - DHCP - jak nastavit? Auto, No DHCP anebo vypnout? K cemu to je? (mam pripojeny tri pocitace) - Rad bych hlasovy chat na ICQ a video, jenze porty musim nastavovat po jednom, nejak jsem neprisel na to, jak povolit cely rozsah portu. Lidicky kdo vi jak na to, poradte, moc mi pomuzete. Dekuju.

Anonym (14.2.2005 14:21:05)

Všechny změny v nastavení modemu je třeba uložit pomocí save all. DHCP je služba pro dynamické přidělování ip adres PC v LAN.Pokud nastavíte na všech PC pevnou ip adresu,tak je to možné vypnout,ale osobně doporučuji nechat auto dhcp nebo trvale zapnout dhcp.

Jarda (14.2.2005 14:48:15)

No ja mam stejnej modem a nikdy se mi nic nesmazalo, nikdy jsem ho ani nemusel restartovat, protoze funguje spolehlive a nikdy nezamrz, kazdopádne DHCP server potrebujes v pripade ze nemas nastavený pevný IP adresy ( v nastavení TCP/IP muzes zaskrtnout adresy prideluje DHCP server), kazdopádne DHCP umí nejen modem, ale i kdejakej router nebo switch kterej na siti urcite más, je dobrý aby funkci DHCP vykonával jen jeden sítovej prvek, takze si vyber jestli to nechás zapnutý na modemu, routru nebo nejakym pocitaci kterej furt bezi, osobne to mám nastavený na router/switchi, takze v modemu to mám vypnutý.

Martincz (14.2.2005 14:53:01)

Dik za reakce, jeste bych potreboval nejak nastavit ty rozsahy portu... Jinak SAVE ALL davam samozrejme, ale jakmile treba vypadne proud anebo spadne sit Nextre, jsem v cudu a musim NAT nastavovat znova. Zkousel jsem dat "save configuration to file" ale to nepomohlo, NAT v te ulozene konfiguraci pak nebyl... AST510iV4 ma router v modemu, takez tam jsem se ptal co s tim, uz jsem to pochopil, dik za info.. Necham tedy auto DHCP :-)

MartinCZ (15.2.2005 14:46:41)

Lidicky, ze by nikdo nevedel jak nastavit rozsah portu na tom Alcatelu ST510i? Kdyz budu chtit porty 5100 - 5200 tak jak to udelat abych do teabulky nepsal vsech sto portu zvlast..?

JOE (15.2.2005 15:10:13)

Aby ti zustalo nastaveni diry do Natu i po ztrate linky ci resetu modemu, nesmis zadavat do outside IP Tvoji verejnou IP, ale 0.0.0.0, jelikoz nemas na rozhrani pppoA pevne nastavenou IP, ale po kazdem logovani ti protokol ppp nastavi IP znovu (i kdyz Ti ISP posle zase tu samou). Takze pro modem je to dynamicka IP a tu nemuzes psat do Outside IP. DHCP jiz bylo vysvetleno, jen objasnim rezim auto DHCP, modem nejprve vysle paket s zadosti o prideleni IP adresy a pokud dostane od jineho DHCP odpoved, predpoklada ze uz na LAN nejaky DHCP serveru bezi a proto necha DHCP vypnuto.

MartinCZ (15.2.2005 21:59:32)

Clovece diky moc... :-) Jeste ty rozsahy portu kdyby nekdo vedel... :o)

MartinCZ (17.2.2005 11:47:30)

Hmmm :-( Tak s tim nastavenim 0.0.0.0 mi to nejde... Teda aspon pro DC++ Kdyz dam preklad sve adresy misto 0.0.0.0 tak mi Active Mod jde, ale s tema nulama nikolivjek :-( Na druhou stranu uz mi jde File Transfer ve Skype... Tak nevim :o) Ale aspon neco...