Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL Modem: DrayTek Vigor vs. Alcatel SpeedTouch

ADSL Modem: DrayTek Vigor vs. Alcatel SpeedTouch

Milan Boruvka (23.2.2005 09:50:15)

Ahoj, zitra mi maji prijit zapojit telefon + ADSL. Muj zamer, ADSL sirit po byte pres Wifi AP, ktery uz mam (Ovislink1120). Proto jsem si objednal ADSL modem s LAN - Speed Touch 510i DSLCZ623MP Název Speed Touch 510i DSLCZ623MP Výrobce Alcatel Cena vč. DPH 3 968 Kč Dneska jsem zjistil, ze za podobnou cenu maji u Telecomu v nabidce ADSL modem ktery podporuje zaroven Wifi: Název Vigor2500We Výrobce DrayTek Cena vč. DPH 3 799 Kč Co myslite ze je lepsi?

Anonym (23.2.2005 10:06:24)

Obojí je top volba,jsou to nejlepší modemy.Vigor má tu výhodu,že má i wifi s externí anténou.Jinak jsou oba stabilní,snadno konfigurovatelný,prostě o nich člověk ani neví.Rozhodni se sám,ale je lepší mít jedno zařízení než 2 za sebou.

Milan Boruvka (23.2.2005 10:09:19)

Diky, taky si rikam ze tim budu mit min komplikaci.

Farmer (23.2.2005 12:02:34)

Cau, mam Vigora jsem s nim celkem spokojen. Jenom mam pocit, ze nedosahne tak daleko, jak jsem cetl v manualu. Jsem od nej cca 15m pres jednu drevenou zed a maximalni prenos po siti je okolo 400KB/s. Ale je to mozna tim, ze mam fakt dost spatnou sitovku.

Milan Boruvka (23.2.2005 12:14:22)

Ok, diky za info. Ja to nejspis budu pouzivat jen po byte, tzn. jedna zed, ale fakt blizko.

Martin (23.2.2005 12:18:08)

Já ho mám taky. I v rámci jedné místnosti dosahuju podobnou rychlost - tak max 500KB/s. Na přenost ADSL to je až nad hlavu (než u nás budou cenově přijatelné 4096kbit/s linky, to ještě dlouho potrvá) a přenášt velká data mezi 2 PC přes wi-fi je vždy na dlouho. Zajímavé ale je, že rychlost po kablu, když použiju tento modem jako switch mezi 2 počítače, je tak do 3000kB/s a při kříženém kabelu bez modemu mezi byla skoro 6000kB/s. Jinak modem funguje naprosto spolehlivě. Jediný výpadek byl způsoben mojí chybou při zkoušení nastavení. Od resetu potom jede do dneška vkuse (tedy mimo 5 hodin, kdy nebyl proud - hned po zapnutí proudu se sám přihlásil a net jel) a zvládl bez problému i přechod na vyšší rychlost (IE start -> IE optimal) bez mého zásahu a za běhu.

Farmer (24.2.2005 19:48:20)

Jasny, pres kabel to je rychly, to je bez debat, je ta klasickej 100Mbit ethernet, ale stve me ta Wifina. Pokud si to vezmu tak 11Mbit ( AP v tomhle modemu), tak by prenos mel byt alespon 1MB/s. Jeste doporucim, k tomuhle modemu rozhodne !!!NE!!! sitovku EDIMAX 7126 /cca 600,-/. Pokud vypadne elektrika, tak je potreba sitovku ze slotu vyndat a zasunout znova. Mam to odzkousene na 2 sitovkach na 2 ruznych pocitacich, jak ve WIN, tak Linuxu.

Sergey (25.2.2005 10:31:45)

Realna maximalni propustnost jakehokoliv zarizeni standardu 802.11b (WiFi) je kolem 500kB/s takze vic od toho neocekavejte. Podrobnosti treba na www.czfree.net, nebo Google a pod.

Martin (25.2.2005 11:33:26)

Se stejným notebookem se připojuji přes wi-fi doma k wigoru a ve škole. Ve škole v místnosti, kde je access point (tedy maximální síla signálu) dosahuji kolem 800kB/s. U wigoru (přenos z nebo na PC připojené 100Mbit lajnou) je jen max 500kB/s takže úplně ideální to není. To Farmer: mě právě zarazila i ta rychlost přes kabel. Tok dat PC -> wigor -> notebook je o polovinu pomalejší než přímo PC -> notebook. Nějakých pár procent zpomalení bych chápal, ale na polovinu? Síťovku používám tu, co k modemu dával telecom zdarma. S ní nejsou žádné problémy (tedy jen, když jsem notebook hibernoval s kartou a probudil jej bez karty, to nějak nezvládl).

Farmer (26.2.2005 13:21:19)

Martin: Sorry, puvodne jsem te spatne pochopil. Je to zajimavy, tohle jsem nezkousel. Pres kabel mam jenom jeden pocitac. Ostatni jsou pripojeny vzduchem.

Anonym (3.4.2005 20:48:13)

Já s tou Edimax 7126 taky nejsem moc spokojenej:( počítač vypínám přes záložní zdroj takže vždy dojde k přerušení elektriky, ale jen někdy se po zapnutí počítače nechytne, resp. chová se jako by nebyl signál. Pak se třeba na noc počítač vypne a ráno to zase jede. Vyzkoušeno ve dvou PC a dvě karty. Jen v jednom starém PC kde je ještě AT zdroj v tom to zatím jede v pohodě...

Anonym (25.2.2005 11:00:59)

Testy různých 802.11b (WiFi) acces pointů atd. např. v PC Magazinu naměří max rychlost přenosu kolem 5 Mbps. Protokol má údajně velkou režii oproti klasické LAN.

braxa (24.2.2005 08:38:15)

Tady na webu maji v Hardware/wifi velky vyber a jsou tam takovato zarizeni uz od cca 3.500,- s DPH. Mrkni se. Jinak si myslim, ze je to uplne jedno.....

Milan Boruvka (24.2.2005 15:14:19)

Tak jsem sel do toho DrayTeka, rozbalil, nastavil pres browser, zapnul Wifi a zahodil sitovy kabel :) IE Optimal mi ukazuje na dsl.cz asi 385 kb/s,coz by mohlo byt vice, ze...

Martin (24.2.2005 19:32:12)

A máš Optimal 1024 nebo 512? Tomu 512 by naměřené hodnoty mohly odpovídat (já taky skoro nikdy na dsl.cz nenaměřím tolik, kolik opravdu jsem schopen v dané chvíli stahovat).

Ten z IOL (3.4.2005 21:33:20)

cau, v praci mame napichly tri testovaci ADSL, na jednom je ST510i , na druhym je Vigor 2500We a na tretim je 2600We, defakto vsechny tyhle modemy se radi ke spicce, ale o neco ma navrch Vigor, ma DMZ, ma WiFi a zda se mi ze je vyrobcem vic podporovanej, ST510 ma problem s vypadkem napeti (ma tendenci ztracet konfiguraci), z hlediska problemovosti jsou na tom oba nastejno, resime spis problemy pokrocilejsiho nastaveni, jinak kdyz okolnosti daj, tak takovyhle modemy nastavis a rok o nich nevis, ale jak tu nekdo psal ohledne ty LANky, diky za tip, zkusime v praci ;-)