Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > stavba domaci bezdratove site

stavba domaci bezdratove site

jag76 (26.2.2005 10:33:58)

Mam ADSL modem (ASUS AAM 6310EV) a chtel by doma postavit bezdratovou sit. Vyhledl jsem si tedy wi-fi ap/router/switch (Linksys W4T54G nebo Edimax BR-6114WG). Modem bych chtel pouzivat pouze pouze jako WAN to WAN bridge - routing/firewall/nat/dhcp... bych chtel provozovat na Linksysu/Edimaxu. Muze to takhle fungovat? Ma s tim nekdo nejakou zkusenost? Pokud to nekomu bezi, mohl by mi jenom strucne popsat nastaveni? Diky. Napr. jako potencionalni problem vidim, ze modem komunikuje s ISP pres PPPoA, zatimco Linksys/Edimax umi PPPoE.

Anonym (26.2.2005 11:11:23)

Zapojení bude toto: modem v režimu PPPoA a ZIPB,nastaven jako DHCP server router v režimu IP,vypnutý DHCP server nebo modem v režimu PPPoA a ZIPB,vypnutý DHCP server,ručně nastavená IP pro LAN router v režimu IP,pro WAN ručně nastavená IP,zapnutý DHCP server pro LAN Režim PPPoE se nepoužívá a je pouze pro připojení routeru přímo na adsl bez modemu,ale zatím se u nás PPPoE nepoužívá.

Martin (3.4.2005 15:11:07)

Mám modem 6310EV, je na něj připojeno 12 PC. V podstatě to jede, nicméně je třeba mít na paměti, že vestavěný router není žádný zázrak. Zkoušel jsem za tento modem nasadit výkonný router Mikrotik (www.routeros.cz) a výsledky byly nesrovnatelně lepší co do plynulosti provozu. Nic se však nezměnilo na tom, že modem cca 1x týdně zamrzá a vyžaduje restart. Nový firmware nepomohl. Z tohoto důvodu uvažuji o nákupu jiného typu a 6310EV nabízím k prodeji za symbolickou cenu 500,-. Při domácím využití pro 1 až 4 PC je docela slušný.

y2k (3.4.2005 15:43:02)

Spravuji tento modem jednomu kamarádovi po Inetu a musím s Tebou souhlasit. Restart je nutný tak jednou za čtyři dni, jinak zprvu vytuhne webová správa a následně tak do 24 hodin celý modem. Akorát s cenou se nedá souhlasit, tento modem je vhodný jako těžítko tak maximálně za cenu železa :-))), je ho tam dost, takže tak 5,-Kč s DPH :-) Můžu zcela svědomitě říct jen to, že jsem zatím nepotkal od ASUSu jedinou kompletně funkční a bezproblémovou věc..., zlatej EDIMAX :-)

Happy (3.4.2005 20:32:49)

Musím nesouhlasit, je pravda že webová zpráva tuhne ale modem šlape krásně i měsíc, né-li víc. Já sem ho musel jednou resetovat protože měl problémy s DNS, jinak v poho. 2PC

Petr (3.4.2005 20:43:44)

Čau šťastlivče!!! Jaké ti posílá web zprávy? Ale jestli nejde Spravovat přes webové rozhraní, tak to je problém... Víš kdo je nejšťastnější?

Happy (3.4.2005 20:48:02)

Nazdar frajere, tož sem sekl, se nepo :)

Petr (3.4.2005 22:37:54)

Kdo se nepo? Já nebo Ty? Jen mě to pobavilo a objevuje se to dost často :o)

Happy (4.4.2005 17:10:06)

o čem je tato diskuze, o dsl atd. nebo o pravopisu?? zamysli se...

y2k (3.4.2005 22:45:39)

Ono taky záleží, jaká data skrz něj tečou .... Já jsem vysledoval, že nerad předává větší množství UDP paketů....... Pak je zle ...

Happy (4.4.2005 17:08:45)

No řekl bych, že by to mohlo být štěstím na kus, páč udp přes něj teče taky dost

Anonym (5.4.2005 19:46:49)

Mam totez AAM 6310EV a krizenym kabelem do eth1 zapojenej Eth/wifi router SMC2804WBR, nejvetsi spokojenost. Proste nastavis v SMC tu pevnou adresu, kterou dava AAM napr 10.0.0.2 atd, kryptovani mac adresy apod. Kdyby ten asus furt nemrznul, byl bych spokojen