Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ASUS AAM6XXXEV

ASUS AAM6XXXEV

Jiří Němec (8.3.2005 13:15:23)

Máte někdo nějaké zkušenosti s tímto ADSL routerem? Hlavně me zajímá, kolik PC je na něj možno připojit. Nikde jsem to v popisu nenašel, díky za reakce. http://www.levi.cz/clanek.php?kod=CKLA005

lada (8.3.2005 17:07:44)

No ma 1x ethernet.Koupis si switch a propojis ho snim a kdyz ten switch bude mit treba 20 portu tak 20PC kdyz 4 tak 4 PC

modrasek (8.3.2005 21:48:23)

S 20x PC to asi moc nepojede. Na to není ten modem stavěnej. Na nějaký větší sítě. Tak do těch čtyř, možná těch osm. Víc jak deset je potřeba čekat problémy.

Zabar (11.3.2005 21:50:13)

Ja bych problemy necekal, jen pokud bezi jako DHCP server, tak je potreba upravit rozsah pridelovanych adres, jinak s nim pri 10 PC opravdu budou problemy.

domek (8.3.2005 20:41:23)

Mám AAM6310EV a ještě před chvílí jsem na něm měl notebok s WIN98 na jeho USB portu a PC Linuxem a ethernetem na jeho ethernetovém portu. Vše pod implicitním nastavením. Modem je dobré vyresetovat tlačítkem vzadu. Pak některým z počítačů zadat přes web nebo telnet rozhraní do modemu jméno a heslo od ISP a zapnout FW (nebo raději naopak;-) a zapsat stav.

Jx (9.3.2005 12:27:51)

radsi tento ASUS TI4631 ADSL Eth.&USB modem/router/firewall vozi to sem www.joyce.cz prodava eD, Levi

Hzik (13.3.2005 22:27:26)

prodam ASUS AAM6XXXEV za 1000

Nargon (14.3.2005 08:32:36)

koupim za 10Kc jako tezitko na stul.

y2k (14.3.2005 08:29:45)

254 PC přes Ethernet 254 PC přes USB :-))) Ale jen s managmentovatelným switchem !! Jinak katastrofa ......

Anonym (3.4.2005 15:07:43)

Mám modem 6310EV, je na něj připojeno 12 PC. V podstatě to jede, nicméně je třeba mít na paměti, že vestavěný router není žádný zázrak. Zkoušel jsem za tento modem nasadit výkonný router Mikrotik (www.routeros.cz) a výsledky byly nesrovnatelně lepší co do plynulosti provozu. Nic se však nezměnilo na tom, že modem cca 1x týdně zamrzá a vyžaduje restart. Nový firmware nepomohl. Z tohoto důvodu uvažuji o nákupu jiného typu a 6310EV nabízím k prodeji za symbolickou cenu 500,-. Při domácím využití pro 1 až 4 PC je docela slušný.

Martin (3.4.2005 15:08:28)

Mám modem 6310EV, je na něj připojeno 12 PC. V podstatě to jede, nicméně je třeba mít na paměti, že vestavěný router není žádný zázrak. Zkoušel jsem za tento modem nasadit výkonný router Mikrotik (www.routeros.cz) a výsledky byly nesrovnatelně lepší co do plynulosti provozu. Nic se však nezměnilo na tom, že modem cca 1x týdně zamrzá a vyžaduje restart. Nový firmware nepomohl. Z tohoto důvodu uvažuji o nákupu jiného typu a 6310EV nabízím k prodeji za symbolickou cenu 500,-. Při domácím využití pro 1 až 4 PC je docela slušný.

Ten z IOL (3.4.2005 22:12:05)

jeste ze uz je jenom malo lidi c ten modem maj, je to shit, prehrejva se, seka se, ztraci konektivitu, pretezuje se, proste zruda a novej FW tomu moc nepomaha, sice mame servisni postup co by mel zcasti pomoct, ale radsi nebrat

TomM (4.4.2005 17:12:37)

Hlavně, že ste ho nabízeli...

Ten z IOL (4.4.2005 20:38:09)

nemluv jako "vy ste ho nabizely" ale kdyz uz tak "Tvoje firma ho nabizela" .... comprende ? ... ono se malokdy da na to co povazujou technici za nejlepsi reseni .... ale spis (manazrouty-moneyzrouty) je zajimaj uplne jiny kriteria ....

y2k (4.4.2005 22:57:03)

Jestli si tu jen nehoníš triko, tak doufám, že tě alespoň Tvůj zaměstnavatel královsky platí, protože jinak by normální člověk v tomhle bordelu asi dělat nemohl !! Nesnáším ČTc......, hele, Ty bys to mohl vědět, kdy ČTc posílů konektivitu ven a do NIXu, kdy začne alespoň uvažovat o testech ADSL 2 a ADSL 2+, kdy začne uvažovat o TV over IP..... ??????????????????????????????? Kdy změní agregační poměry z té bažiny, kterou agreguje nyní na větší logické množiny ?????? A vůbec, kdy začne alespoň uvnitř své sítě přecházet z PPPoATM na PPPoEthernet ????

Ten z IOL (5.4.2005 00:44:46)

Ahoj ... triko si nehonim, opravdu ne. Ohledne zamestnavatele, kdyz tu delas tak ti neprijde nijak zvlastni co tvuj zamestnavatel dela, to je jako kdyby si delal rekneme v kramku co prodava potreby pro instalatery a divil by ses proc prodava tohle a ne tohle, jenze tady je to o poradny medialni masazi, ja bych taky nemohl pracovat na urcitejch firmach a v urcitejch vrstvach a mohl to vymluvit argumentem ze normalni clovek by tam nedelal - ty se povazujes za normalniho ?! - neresme to uz dal s tim NIXem to vypada zahadne, uz tri tejdny nam tu sviti ze urcity pripojny body (nemyslim DSLAMy) sou vytizeny na 90%, takze doufam ze se neco brzo stane, protoze si asi dokazes domyslet co se muze stat pak. s ADSL2 a ADSL2+ si mne dostal, to ani nevim co je - zeptam se par lidi na to agregacni pomery ? problem je ten co Vam nekdo jako agregaci nakuka a co agregace neni :-) - je to proste jednoducha metoda vymluvy PPPoE vs PPPoA - uz jedno usem tu nekde psal, ze s timhle je cokoliv nejisty, ale nekde sme uz PPPoE testovaly, mam pocit ze nekdy v dobe pilotnich ADSLek (to sem tu jeste nepracoval)

y2k (5.4.2005 19:55:23)

Za normálního se již dlouhodobě nepovažuji :-) Myslím si, že těch 90% je spíše ta lepší část :-))))) S ADSL2 a ADSL2+ dej prosím vědět. A jsem si samozřejmě vědom, že různí ISP a infolinka ČTc svedou vše na agregaci, ale nalejme si čistého vína, ona ta agregace není tak "čistá" jako u jiných ISP ........ Ale dík za reakci.

Ten z IOL (6.4.2005 02:53:24)

tak to je nas vic, co pojem "normalita" prohlasila za prezitek :-))) tak s ADSL2 a ADSL2+ asi moc nepotesim, bylo mi receno ze se zatim nic nevi, ale dostal sem info o tom ze na nekterejch miste se pouziva ostrej provoz VDSL, jenze se to maskuje oznacenim jako "nizkorychlostni ethernet" :-))) ... mam pocit, ze to ma neco spolecnyho s projektem mala sarka

y2k (6.4.2005 08:09:41)

Jj, dík, o tom VDSL vím, ale to má jen velmi malý záběr na koncové klienty. Jde to na móóóóóc mále HTS :-)

y2k (6.4.2005 08:10:22)

OPRAVA né malé HTS, ale málo HTS :-)

TomM (5.4.2005 14:12:00)

Ano sorry, tvoje firma ho nabízela, jinak já ten modem mám a musím trošku nesouhlasit, takže nepřehřejvá se,neseká se,konektivitu ztrácí !možná! někdy je to spíš chyba telekomu a nepřetěžuje se (ted sou na něm jenom 2PC). toť vše...

Anonym (6.4.2005 02:57:17)

Ten z IOL (6.4.2005 03:00:52)

sorry - ten anonym sem byl ja :-))) vomylem sem zmacknul Enter :-) mno, tak to ses jedna z mala vyjimek, jednou sem jel z prace a potkal sem v tramvaji (kdo zna Olsanskou tak vi o cem mluvim) slecnu co nesla krabici s ASUSem, tak sem se ji zeptal co s tim ma - dostala se mi sranda odpoved ve smyslu "uz trikrat sem ho reklamovala, pokazdy s tim neco udelaly a chvilku to fungovalo" videl sem lidi co na ten svab montovaly aktivni vetraky a takovy podobny zverstva profesne : chci se zeptat jestli si tam nedaval novej FW, popripade nedelal nejaky zvlastni nastaveni ? ...

ToM (6.4.2005 18:46:36)

Nějak se nedá reagovat přímo (není tam ten čudl). No tak fw nevím jestli je ten nejnovější, ale po koupi sem tam dával novej fw, protože nějak s tím v souvislosti padal. Teď mám 138030917a6.1 a je to vklidu. Ze začátku to padalo strašně moc, po tom fw se to zlepšilo a časem to nepadá vůbec. žádné HW změny sem nedělal a ve SW sem se vrtal, ale prakticky všude jsou ty původní hodnoty. No viděl bych to štěstím na kus,ale i kdyby padal tak to byl dobrý kauf, protože z nějakého "administrativního" důvodu mi tvoje firma nebyla ten modem schopna naúčtovat. :-)))))))))) p.s.: když tady slyším o tom že někdo musí modem 1x denně restartovat aby se mu nesekl, tak to tak špatně s tím asusem nevidím :)

TomM (6.4.2005 21:33:24)

Sry, ten ToM sem já

ToM (6.4.2005 18:48:54)

jo ješte chci říct že mi běží pořád inetové rádio a bez jediného lagu, takže řekl bych že ten modem je v klidu, protože tady bych ty seky a problémy s routingem pocítil...