Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak nampovat porty na modemu Alcatel 510i 4x lan

Jak nampovat porty na modemu Alcatel 510i 4x lan

Robotron (14.3.2005 12:16:08)

Dobrý den, potřeboval bych zjistit jestli je vůbec možné namapovat určité porty pro počítače za tímto modemem, pokud ano tak jak přesně se to dělá, a jestli se nemusí o to žádat poskytovatele (internet express,Telecom). Jde mi o to, že třeba na DC mi nefunguje active, a dále nejdou zakládat herní servery.

Anonym (14.3.2005 13:13:49)

je třeba namapovat porty v NAT tabulce (přes webový rozhraní) a pak je ještě povolit v ve firewallu (to by měl modem už udělat sám),případně firewall úplně zrušit (nedoporučuju).To se dělá přes telnet 10.0.0.138 menu ip config firewalling=off ok

Robotron (14.3.2005 15:10:35)

no nevím jestli sem to pochopil správně, tak je to v nabídce "Advanced" položka "NAPT", že? Dále tu jsou 4 záložky, první "NAPT entries", zde dám new, položka "Protocol" má na výběr "tcp/udp"?, dále "Inside IP:", "Inside Port:" to má být asi IP a port mého počítače? Dále tu je "Outside IP:" a "Outside Port", tam ale bohužel netušim co mám zadat, jestli IP modemu, nebo nějakou jinou adresu?!?

Anonym (14.3.2005 16:52:42)

inside IP je veřejná IP (je třeba zadat 0.0.0.0,protože veřejná je dynamicky přidělená),port je příchozí port,outside IP a port je adresa compu v lan.

neo (14.3.2005 15:05:19)

pokud máš jen jeden PC za tím modemem, tak v záložce advanced- napt -defaul server = a sem nastav ip tvýho PC v lokální síti .

Robotron (14.3.2005 15:12:49)

A když těch počítačů mám víc?