Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Siemens A-100-I schazuje Windows XP

Siemens A-100-I schazuje Windows XP

Svatek (17.4.2005 21:11:03)

Nainstaloval jsem si samoinstalační balíček s USB modemem Siemens A-100-I. Instalace proběhla hladce, ale po chvíli se objevila tmavomodrá obrazovka ohlašující, že z důvodu ochrany počítače před poškozením bude tento vypnut a pod tím hlášení IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Poté se Windows XP restartovala. Toto se stalo několikrát. Ze stránek technické podpory IOL jsem si stáhl a nainstaloval novější verzi ovladače, než je na instalačním CD, ale ani to nepomohlo. Tento jev se opakoval i poté. Poradíte mi prosím nějaký postup, jak to odstranit? Konfigurace je WXP Professional, 1GB paměť, 200 GB HDD.

Anonym (17.4.2005 21:17:29)

Řešení je v tom hlášení.Nemáš volný IRQ tak windows spadnou nebo modem si vezme IRQ použité již jiným zařízením,například diskem apod.Malá otázka,nemáš tam připojených hodně hardwarových zařízení?

Svatek (17.4.2005 21:42:26)

Díky za reakci. No, nějaká zařízení připojené jsou, ale samá běžná. Tiskárna je připojena přez LPT. Pomohlo by třeba, kdybych všechno připojil přez USB?

Milos (18.4.2005 04:15:52)

Ja bych zkusil vsechna zarizeni z USB portu odpojit a nechat jen ten modem ADSL. Pokud problem zmizi tak zkusit postupne pridavat, az se objevi znovu. Ja jsem mel pripojenou mys pres USB a kousal se mi pocitac. Jak jsem ji pripojil pres PS/2 port, pocitac bezi bez problemu.

Nargon (18.4.2005 08:24:09)

No ja bych zacal tim ze bych vlez do biosu, a vypnul bych vsechny nepotrebny integrovany veci na desce, kazda zabira IRQ totiz. Takze vypnout COM porty, ty se dnes snad ani nepouzivaji. Pokud mate jinou zvukovku, tak vypnout tu integrovanou. pak jestli nevyuzivate vsechny usb porty tak ty nepouzivane vypnout. Ale chce to o tom neco vedet, tak pokud jste amater, tak radsi nic.

Anonym (18.4.2005 19:03:16)

Mel jsem stejny problem, ale delalo to jenom kdyz jsem modem nainstaloval jeste pred tim nez jsem mel pripojeni aktivovane, po aktivaci pripojeni modem ani jednou (uz 2 mesice) nespad.

Svátek (9.5.2005 09:39:13)

Děkuju všem, bylo to tou aktivací linky. Modem byl připojen a já čekal, až ADSL linka ožije. Už je aktivní a jede to zdá se bez problémů.