Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zatížení systému při použití Siemens A-100 USB modemu

Zatížení systému při použití Siemens A-100 USB modemu

HADES (25.4.2005 15:05:00)

Tak by mě docela zajímalo, jestli se to děje i někomu jinému. Stačí totiž jenom aby byl modem připojený k PC (ani nemusím být připojený na internet) a hraní her je v tomto případě téměř nerelné. Zkoušel jsem hrát např. Viecong přes internet ale mám to docela trhané. Když ale modem fyzicky odpojím (od USB portu) tak je rázem všechno OK. Chtěl bych ale právě hrát přes internet. Mám zhruba tento HW: CPU AMD Duron 1300MHz, GPU nVidia GeForce3 TI200 64MB, 512MB RAM. Pokud by měl někdo nějaký návod, jak snížit HW nároky modemu, budu mu moc vděčný

Anonym (25.4.2005 15:34:23)

No ta tvoje konfigurace PC je dost slaba na hrani Vietcongu! Hlavne ten procesor, je mozne ze to je na hrane a kdyz si pripojeni k netu sebere nejake to procento vykonu tak uz se to trha.Zkus se podivat ve spravci uloh kolik vykonu zere kdyz zapojis ten modem a kolik bez nej. Jinak ja ten modem mam a zadny problem, hraju Cod naprosto v pohode na plne detaily - mam P4 2,6GHz, 1.5GB RAM a GeForce Fx 5700 (256MB).

HADES (25.4.2005 18:01:42)

Moje sestava není slabá na Vietcong, tím jsem si na 100% jistý. Problém je právě v tom modemu, nebo v jeho ovladačích

Panther (25.4.2005 18:47:45)

No ja tedy nevim, ale Duron na 1300MHz je hodne slaby a GeForce3 taky nic moc.A Vietcong je pomerne narocna hra, nevim tedy jak je to na minimalni detaily ale stejne..... Zkus se kouknout na to vytizeni systemu pri zapnutem a odpojenem modemu, budes vedet vic.....

Panther (25.4.2005 18:49:12)

Jeste co mas za OS?

HADES (25.4.2005 20:24:18)

Tak za normálního stavu (tj modem odpojen) si zahraju Vietcong bez problémů na střední detaily. A používám XP SP2. Jinak jsem moderátorem na foru PCTuning.cz, takže se můžeme bavit na vyšší úrovni, odborným pojmům rozumím a už jsem opravdu zkoušel vše, co mě mohlo napadnout. Proto bych chtěl nějaké srovnání s někým jiným, kdo má stejný modem

TomM (26.4.2005 18:39:14)

obecně USB modemy si berou určitou část z výkonu procesoru, protože nemají vlastní výkonné jádro. Konkrétně modemy Microcom mi přijdou jako ty nej. šity. Jednou jsem si koupil USB dial-up modem a ten zpomaloval PC a padalo připojení a řekl bych že u této tradice microcom zůstal akorát do té krabicenarval adsl

Anonym (27.4.2005 08:20:19)

Ono taky záleží na základní desce a obecně modem na USB není ideální stav...

HADES (27.4.2005 11:20:47)

Pravda, deska není nejnovější, je to MSI K7T Turbo2, ale jakékoliv jiné USB zařízení nezpůsobuje takové problémy, jako modem

Petr (27.4.2005 17:35:21)

To je dost logické, protože ostatní zařízení nepotřebují, na rozdíl od modemu, trvalou komunikaci. Z podobného důvodu se nedaly použít win modemy na pomalých počítačích. Zkus si připojit GDI tiskárnu a možná poznáš, že to také není optimální. Nejlepší by bylo zahodit USB modem a pořídit ADSL router s ethernetovým portem.

TomM (27.4.2005 17:54:03)

přesně tak, zahodit usb modem a koupit něco s routerem BTW jaká slast, když člověk reinstaluje windows a hned první co udělá klikne na internet explorer a ano to bez jakého koliv nastavení jede!! :))

HADES (28.4.2005 09:13:00)

No to se lehce řekne, ale hůř udělá, už 3 měsíce ten modem inzeruju, kde se dá, ale nikdo nemá zájem

Anonym (28.4.2005 09:49:52)

A ty si můžeš koupit ether. modem až prodáš usb modem?Udělej to opačně.Nejdřív si kup ether. modem a pak v klidu prodej usb.Ale budeš ho prodávat velmi těžko a pokud ano,tak hodně pod cenou.

HADES (28.4.2005 15:45:40)

To jaksi postrádá logiku, pokud nebudu mít zájemce na USB tak asi nebudu kupovat ethernetový

Anonym (28.4.2005 16:01:31)

Tak taky můžeš čekat třeba rok a mít problémy.Kup si ether. modem hned,okamžitě se zbavíš problémů,hned budeš pařit a vklidu pak prodáš usb modem.

Petr (28.4.2005 17:23:43)

V tom případě se trap s USB modemem. Já bych to nazval šetřením na nepravém místě. Až se smíříš s tím, že modem možná ani neprodáš, tak si třeba užiješ i hraní

Anonym (28.4.2005 18:03:22)

Neblbni a kup si ADSL/router(nejlépe se 4 portama). Kdykoliv k tomu cokoli(notebook, další komp.) připojíš a jseš vysmátej. Za ten cca 1litr navrch to stojí. Když si spočteš poměr ceny za HW k celkovým výdajům na ADSL/rok tak jde o směšnou částku, kterou určitě překousneš. ISP to prodávají aby snížili cenu za pořízení, ale myslím, že se šetří na špatném místě. USB modem je napájen z kompu, taky si něco vezme, víc tepla v kompu - větší rachot, semtam restart u slabší sestavy - to jde ruku v ruce.

Petr (28.4.2005 10:18:16)

To se nemůžeš divit :o( Proto jsem taky říkal zahoď a ne prodej. USB modem každý může dostat k novému ADSL za hubičku.

Panther (26.4.2005 22:58:05)

A dela ti to i u jinych her(programu)? Nebo jenom Vietcong? Jinak ja mam vitizeni procesoru pri pripojeni k netu 3-9% ale mam jeste zapnuto spoustu programu na liste(ICQ, Norton antivirus,meric pripojeni atd.)

HADES (27.4.2005 08:09:29)

Dělá to u jakékoli hry, u které se to dá poznat. Např starší Heroes 3 jede v pohodě ale Heroes 4 už je graficky a výpočetně náročnější a tudíž trochu zpomalené. Takže chyba je určitě v modemu a nebo ještě líp v jeho ovladačích. Jenomže sehnat nové ovladače se mi nepodařilo, na iol.cz mají docela staré a ty můj problém neřeší