Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Rychlost ADSL linky

Rychlost ADSL linky

Majka (28.6.2005 12:47:42)

Preji hezky den, mam dotaz ohledne modemu ASUS AAM 6310 EV(nikde jsem se nedocetla), pokud jsou na nem pripojeny dva pocitace a na obou je spusten internet (expres 128/64), rychlost na kazdem z nich je 128/64 nebo je tato rychlost pro oba sdilena, tudiz se mezi ne deli ? Za odpoved predem dekuji.

Anonym (28.6.2005 12:52:13)

Rychlost připojení je vždy mezi ISP a modemem,tedy až do modemu jde těch např. 128/64 a PC za ním se dělí o tuto rychlost podle momentálního zatížení linky a typu provozu.

David (28.6.2005 13:49:31)

Tak tak, prostě linkou vám "přiteče" dejme tomu 128kbps downstreamu a odteče 64 kbps upstreamu, jak už se ty dva PC o tu kapacitu podělí, závisí na zatížení... Pokud budou oba surfovat a pročítat si web, tak se to bude sdílet celkem "pěkně", tj. v okamžiku potřeby budou mít uživatelé k dispozici třeba skoro plno down (protože ten druhý si bude třeba zrovna prohlížet stránku a nebude nic dalšího tahat), zatímco kdyby se pustilo na obou třeba stahování něčeho většího, co by vytěžovalo naplno, tak to pojede (třeba) 1:1, tudíž 64/PC

Anonym (28.6.2005 16:51:05)

si děláte legraci? na dvě pc 128kbps linku? :)))))

David (28.6.2005 20:32:27)

Pokud to někdo chce jen na stahování pošty a občasné surfnutí "někam", tak mu to může klidně stačit... I na dvě PC... Pokud potřebuje tazatelka pouze "být online", tak proč ne...

Nargon (28.6.2005 21:04:35)

Presne tak na internet, bez nejakym vetsich downloadu to staci. Ikdyz stranky ve flashi asi budou problem. Jako nahrada dial-up modemu je to dobra volba.

David (28.6.2005 23:21:49)

Přesně tak... Znám dost lidí, kterým třeba Dial-Up co se týče rychlosti zas tak na nervy nelezl , potřebovali být prostě jen online... Tohle telecom trochu zaspal a klidně to mohl vyřešit nějakým levným dial up paušálem, jako kdysi už bylo (nebo možná stále je), že si člověk předplatil levnější pásmo, zaplatil paušál a pak už se mu to nepočítalo...

Anonym (28.6.2005 21:06:33)

mno je to takový divný, když má někdo takovou 4mbit dírku do kompu a tady se chudáci budou dělit o tento "broadband" nebo spíše ISDN, nebo taky nový standard vymyšlený telecomem xDSLISDN :) nebo ISDN by ADSL je toho hodně :), nebo Yellow ADSL, nebo sub-Broadband :)) je toho hodně :) ozázka jakou tomu dá telcom obchodní značku a tohle se ve světě ujme, já bych se přikláněl k tomu ISDN by ADSL

David (28.6.2005 23:23:15)

A k čemu by tazatelce byla 4Mbit dírka do compu? Vždyť já mám 1MBit dírku do kompu, na ní dva PC a nemůžu rozhodně říct, že bych kapacitu linky využíval nějak naplno, ani na 50 procent ne... Jistě, je přijemný, když si občas potřebuju něco postahovat, že to jede rychleji, ale na druhou stranu proč to cpát každýmu? Každej není fanda do netu, nehraje online atd.. :)

Anonym (29.6.2005 17:10:58)

jo máš pravdu, ale přijde mi to takový moc sociální, tu 4 mbit linku sem tam uvedl jenom jako ten kontrast, že někomu stačí 128kbps pro dva PC a někdo by chtěl pro jeden víc jak 4Mbps. Taky sem to napsal proto, protože tazatelka se zřejmě domnívala (jak aspoň pro mě z kontextu jejího příspěvku vyplynulo) že na každé PC dostane 128kbps. Proto mi tohle připadá jako takové moc soc. připojení. Teď trochu odbočím: já mám taky 1mbps ,ale od telecomu a myslím si, že co se parametrů týče není mezi telenorem a telekomem na téhle rychlosti zásadní rozdíl. A taky se domnívám, že větší rozšíření telenoru by nevedlo k masovému přechodu na xDSL by Telenor Networks, ale domnívám se, že Telecom by se zachoval tržně (ostaně to dělá do teď) a začal by telenoru konkurovat (teď konkurenta nemá).

David (29.6.2005 17:26:18)

Kdyby se Telecom choval tržně, tak by IMHO nestálo 1MBit připojení od ČTc 990 bez DPH a od Telenoru 690 bez DPH. Telecom je imho moloch, který se nikdy opravdu tržně chovat nebude... Nextra a spol taky nejsou charita a jsou schopni prodávat 1MBit adsl s menší agregací a bez FUPu o 300 levněji :) Tomuhle neříkám moc tržní chování :) Ale je to věc názoru, nechci tu vyvolávat flame o ČTc x Telenor... Protože to dopadne vždycky stejně - kdo má Telenor, ten ho hájí , kdo ho mít nemůže ten na něj nadává... A pak je tu ještě skupina lidí spokojených s ČTc, jako třeba Vy, kterým to nijak neberu...

Anonym (29.6.2005 17:40:00)

mno v tom je ten problém že on se tržně chová, protože telenor pro něj se svým chabým pokrytím konkurence není (to je skoro jako netbox) a proto mu nevadí, že je "někdo" kdo prodává ADSL dalece levněji, protože ten "někdo" nemá takové pokrytí. I když z druhé strany se dá říct, že se tržně ani chovat nemůže, protože tady telekomunikační trh není. Až telekomunikační trh bude (např. rozšíření telenoru) tak se teprve může začít chovat tržne v pravém slova smyslu. A IHMO ti španělé, co tam teď jsou nejsou žádní bl*ci aby se v případě "vzniku" telekomunikačního trhu nechovali tržně a nesnažili se konkurovat telenoru, to by totiž IHMO telenor tu zlatou slepici španělům rychle zařezal a ta by zlatá vejce nesnášela.Jinak já neříkám, že jsem s čtc spokojený, taky bych v této době sáhl po telenoru všemi deseti, ale pouze v této době, kdy se telekom nesnaží telenoru konkurovat.

Anonym (29.6.2005 22:24:19)

jinak jenom taková drobná oprava, u telecomu stojí jeden megabit 790kč :)

David (29.6.2005 22:34:29)

Ech, díky za upozornění, spletl jsem si to s cenou za kterou nabízí Nextra svoje FUN1M na bázi ČTc... díkza korekci...

Anonym (29.6.2005 23:04:31)

nz :)