Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nejde pingnout sítová karta

Nejde pingnout sítová karta

Ax (1.7.2005 09:06:56)

Zdar mám takovej problém. Z modemu (zyxel 650r-33) svou vnitrni sitovou kartu na kterou je tento modem připojený prostě nemůžu pingnout, obráceně to ale de. Firewall a všechny pič..... jsou vypnuté a pořád nic. Jinak mám win xp prof, ted už bez service packů bo sem zkoušel co to udělá. A zajimavé je že v linuxu vše běží tak jak má. Tak prosím o všechny nápady, dík

Anonym (1.7.2005 09:47:28)

Tak si myslim že win xp prov defaultu pingy blokují i bez fw. Sice je doma nemám a viděl jsem je jenom ve škole ale tipuju to tak. Je to díky mýtu že když nejde ping tak neni možný najít comp. Inu mrkev. Co naděláš.

Ax (1.7.2005 10:56:26)

nj, ale když ho nepignu tak ho nevidím, tak nemůžu mi nefunguje správně nat a tudíž nemůžu nastavit aktiv na dc, nehledě ktomu že když se zapojím do sítě a chci něco nasdílet tak mě nikdo nevidí. Prostě asi zajedu Gatesovi upravit fasádu

David (1.7.2005 11:17:05)

Hele , asi je to blbej nápad, ale náhoda je blbec... Síť. karta (protokoly atd.) je nastavná správně? :)

Ax (1.7.2005 11:38:14)

tak to každopádně, ale dík za snahu

Anonym (1.7.2005 10:53:14)

Linux rulezzz... :-)

David (1.7.2005 11:15:14)

No a přesně kvůli tomu opravdu "miluju" určitý druh uživatelů tohoto OS... Nazval bych ho Linuxus Rulezis :) Ať žijí ta dvě slovíčka, člověk sice neporadí, ale dá najevo, že je "na alternativě", že? :)

Anonym (1.7.2005 11:57:03)

Problém může být v tom, že píšou o linuxu, ale i přesto používají win :-) Pak existuje i další druh uživatelů, jenž mají potřebu ke každému novému příspěvku na fóru přidat svůj komentář :-D

David (1.7.2005 12:18:22)

No nejkřiklavějším případem tohohle "rulezáka" byl jeden spolužák z ČVUT FEL. Na MSoft nadával kudy chodil, pořád vychvaloval linux, ale doma měl Winy v asi třech verzích (tuším že tehdá tam měl 2x98ky a jednou ME) a když jsme jednou ve škole chtěli dělat něco na linuxu, tak mě za chvíli volal, že "nemůže najít céčko" :) Takže asi tak, ale je to total offtopic, takže konec :)

Anonym (4.7.2005 09:17:00)

Je zajímavý že rulézáci jsou taky lidi který si nainstalovali nějaký distro - Mandrake často a líbí se jim tam jedna hra - nějaký karty. Proto je linux ruléz;) Přidám se. VxWorks rulez páč jezdí po Marsu.

Nargon (1.7.2005 12:28:32)

No trochu jsem nepochopil co pingujes. Pingujes sam sebe? nebo jinej PC na LAN? Pokud sam sebe, zkus pingnout 127.0.0.1 jestli ani tohle nepujde, tak je nekde divna zavada.

Ax (1.7.2005 12:56:32)

No připojím se telnetem na modem a zkusím pingnout svou sitovou kartu, a problém je i při klasickém propojení počítač počítač kříženým utp kabelem, já funguju normálně a ke mě ani ťuk

Nargon (1.7.2005 14:37:21)

Urcite je to firewallem. Znovu zkontroluj jestli je vyplej, a kdyztak ho zapni a podivej se jestli tam neni filtrovani pingu. Protoze pokud je to zaple je dost moze ze i po vypnuti firewallu sitova karta stejne na ping neodpovida. Nebo se podivej jestli nemas integrovanej firewall na desce. Win na nej muze mit ovladace, tak ho aktivuje, ale linux je nejspise nema, tak je vypnutej.