Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Well PTI-840

Well PTI-840

Fi (17.7.2005 15:31:34)

Zdravím, Mám modem Well PTI-840 a internet express od CT. Na domácí síti mám zapojeny 3 počítače. Poraďte jak nastavit modem, aby mi fungoval transfer přes ICQ nebo přes skype. Přes skype to jede ale neskutečně pomalu, Píše mi to cosi s nastavením NAT. Vůbec se v tom nevyznám. Díky za pomoc.

MeTo (18.7.2005 21:29:48)

Posilas ty soubory pres orig. ICQ, nebo treba pres Mirandu ? Protoze ze zahadnyho duvodu mi soubory pres Mirandu a tenhle router proste nejedou, ale v pripade ICQ5 v pohode....

Fi (19.7.2005 12:22:08)

Prej original ICQ, tobe to aspon jde, me vubec. :(

MeTo (19.7.2005 14:07:59)

Jo jeste neco - pokud posilam z icq5, tak i ten clovek kterymu posilam musi mit icq5 (mozna i starsi, to sem nezkousel)... ale proste posilani souboru v kombinaci miranda-icq5, miranda-miranda, icq5-miranda nefunguje, jen icq5-icq5

Nargon (19.7.2005 17:46:53)

No mam mirandu, a v prijmani souboru problem nemam a v posilani mam problem jen na jednoho cloveka, kterej me jeste neautorizoval, takze mu to automaticky odmitne

Fi (19.7.2005 20:58:50)

Nemůžu ani nic poslat ani nic příjmout. Chci vědět jestli je to nastavením routeru, nebo je to službou od CT (internetexpress sprint)

Nargon (19.7.2005 22:03:11)

Je to nastavenim routeru. ICQ jsem sice prestal pouzivat uz davno, ale v te dobe poslat nebyl zadny problem. Prijmout byl problem. Problem byl ve zpusobu komunikace, a ta fungovala asi tak, ze kdyz nekdo chtel nekomu poslat soubor, tak icq toho co ho mel prijmout si otevrelo port a cekalo, az jim tam to druhy icq ten soubor posle. Teoreticky by se to dalo resit forwardovanim portu (toho co si to icq otevre) ale problem byl ze si otviralo uplne nahodny port a nedal se nijak nastavit jeden urcity. Mozna tento problem trva dodnes a tak neni mozne prijmat soubory. Ovsem odeslat by nemel byt zadny problem, pokud ten prijemce to muze prijmat. Takze pokud lze nastavit v ICQ port, na prijem souboru, tak ho nastavte a v routeru tento port forwardujte, mohlo by to vyresit problem.

GG (20.7.2005 12:43:53)

Ohledně Mirandy najdeš nastavení tady: http://www.tuneld.com/icq/icq_p2p.asp?client=miranda&lang=us

Anonym (21.7.2005 09:44:27)

v orig icq je v connection settings nastaveni jestli pouzivas firewall nebo ne. defaultne je nastaveny ze ne ale kdyz tam nastavim ze jo tak to facha v poho