Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > pripojeni linky k modemu

pripojeni linky k modemu

janek (2.8.2005 19:18:20)

Zdar, predem se omlouvam, pokud vam muj dotaz pripadne laicky. Pripojuju tel linku k ADSL modemu, do pripojky DSL. Abych ho mohsl spravne pripojit, musim vest z tel zasuvky kabel s koncovkami RJ-11 do splitteru. Odtud sitovym kabelem skoncovkami RJ-45 do modemu? Diky za odpovedi

Anonym (2.8.2005 19:57:04)

Ne :-), ze splitteru do modemu půjde také klasický telefonní kabel s koncovkami RJ11. I když některé modemy mají pro telefonní kabel konektor RJ45, tak do něj RJ11 bez problému pasuje. Síťový (ethernetový) kabel s koncovkami RJ45 půjde až z modemu do switche nebo síťové karty v PC (teda pokud nemáš USB modem)

janek (2.8.2005 21:09:12)

Aha, jenze ja mam jenom jeden telefonni kabel s RJ-11, neslo by to zapojit nejak bez splitteru? Jinak ted koukam na splitter, kterej byl pribalenej k modemu. Na jedne strane je uzkej konektor s napisem LINE(asi RJ-11), na strane druhe je TEL(RJ-11) a DSL(siroky pasuje do nej RJ-45). U modemu mam DSL (taky sirokej a pasuje do nej taky RJ45). Takze presto musim vest RJ-11 kabel z DSL splitteru do DSL modemu?

Jarek (2.8.2005 21:18:00)

Ano, přesně tak. Někomu to fungovalo i RJ45 a když bys ustřihl drátky na RJ11, tak by ta RJ45 byla fakticky RJ11 (většinou do slotu ADSL dáš i RJ11), ale doporučoval bych vést RJ11. A co se týče dodávky kabeláže, tak je to v krabici často velké překvapení, většinou je tam ale o nějaký kabel více.

janek (2.8.2005 22:24:57)

Krabici myslis krabibi od modemu? Ja jsem v baleni vubec zadne kabely nemel. A jeste bude to fungovat i bez pouziti splitteru (z tel. zasuvky rovnou do DSL v modemu)?

janek (2.8.2005 22:52:26)

Nakonec mi to nedalo a jeste jednou jsem dukladne prosel krabici. Po dlouhem zkoumani jsem zjistil, ze ma dvojite dno :o). Nicmene bylo velmi dobre ukryte. Byli tam celkem 3 kabely, vic ani neni za potrebi. Kabel vedouci od splitteru k modemu ma koncovku RJ-45, nicmene z toho jsou vedeny jen 4 prostredni kabely, tj. uplne to same jako u telefoniho kabelu. Jinak dik za info, bez tvy rady bych se neodhodlal k dlouhemu zkoumani krabice :o)

Nargon (2.8.2005 23:18:29)

No vlastne pro vedeni staci jakejkoli 2zilovej kabel a aby to dobre sedelo do konektrou tak na nej nacvaknout RJ45 (a pripojit ty dva draty doprostred konektoru.