Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > NEXTRA Telenor a ASUS (WELL) PTI-840

NEXTRA Telenor a ASUS (WELL) PTI-840

Karel (2.8.2005 19:40:23)

Chci se zeptat, zda nekdo ma tento modem zprovoznen se sluzbou od nextry a na siti telenoru. Na hotline nextry mi rekli, ze tento modem se nejspis nedokaze synchronizovat s jejich zarizenimy :( Nevite nekdo jak to vyresit? Novy FW nebo jak to nastavit? diky za jakoukoli radu

Nargon (2.8.2005 23:44:40)

No jak pisou na strankach nextry, tak jejich dslamy maj problemy s modemy, ktere maji chipset Conexant, ovsem uz se asi nikde nedoctete, ktere modemy to jsou :))) No jsou dve jedine moznosti reseni, vymenit dslam za X desitek tisic (odhadem) nebo vy si koupite jiny modem. A hadam ze DSLAM se menit nebude. Tady je HW problem nekompatibility dvou zarizeni. Takovej jednoduchej proiklad mate zarovku na 230V a 9V baterku, zkusite to a zarovka nesviti. Pak tu zarovku pripojite na 230V a bez problemu sviti takze je v poradku. Pak vezmete jinou zarovku (9V) a pripojite ji na baterku a taky sviti takze i baterka je v pohode. Ale spolu to proste nejde. U tohodle to bude asi slozitejsi nez priklad se zarovkou. Ale urcite vam nejake nastaveni nepomuze a musite zmenit modem.

Zdenek (3.8.2005 10:15:54)

Mam asi tentyz problem dokonce stejnej modem/router. Kdyz jsem to vcera resil s techniky na hotline NEXTRA, tak mi rekli, ze i jine modemy nez WELL maji problemy. Problem je s chipsetem od Conexantu. Ale pry i ty zyxel (co dodava nextra) maji takovy chipset, ovsem zyxel to jiz vyresil. Po dotazu na JOYCE.cz, kteri sem modemy WELL dovazi mi odpovedeli, ze tento modem na technologii TELENORU opravdu nefunguje a ze WELL to zatim bohuzel nema nijak vyreseno. Coz je velmi smutne a mrzi me to :( ale neda se nic delat.

Zajda (3.8.2005 12:12:15)

Nějak se mi nezdá že by Zyxel začal dávat do svých DSL zařízení conexant chipset ačkoli to u nových modelů nevylučuji. Jak levné řady 3xx a 63x s USB rozhraním tak routery řad 6xx jsou vybaveny DSL chipsetem Alcatel. Nextra dodává Zyxela 630 a 650 či jeho modifikace jako např. 650HW s wifi a ty jsou všechny vybaveny DSL chipsetem Alcatel. Zyxelovi strategičtí partneři jsou dle jejich webu mj. Alcatel, Lucent a Nokia, takže tady mi to také nesedí.

Zdenek (3.8.2005 16:05:52)

Aha. Dekuji za informaci. Na lince od nextry mi opravdu rekl, ze i zyxel mel takovy problem, ale vyresil se... Pochopil jsem z toho, ze taky ma Conexant. Pokud jsem nekoho zmatl, tak se omlouvam :-) Lec, vase informace snizuje na minimum moznost, ze by WELL mohl pomoci zmenou firmware tento problem vyresit. Skoda. Potreboval jsem router s vice LAN pripojkami. Proto jsem koupil dva ADSL Routery WELL (jeden je provozovan na technologii telecomu), jeden pocitac se prevazi (notebook) a spojuje se do site na obou mistech, tak jsem si chtel ulechcit praci a mit oba routery stejne :-) Tak ted mam tedy ZyXel Prestige 650R-33 s jednim LAN portem.

dr_x (9.9.2005 22:45:27)

Well PTI-840 má čipset od Texas Instruments

Anonym (3.8.2005 14:24:31)

Bohužel nekompatibilita zařízení, která jsou "teoreticky kompatibilní", je častá. Třeba adaptéry USB/RS232 s jedním PC chodí, s jiným ne. Dokonce i některá zařízení s RS232 (čtečka čárového kódu apod.) komunikují jen s RS232 na jednom motherboardu a na jiném ne! Ale Nextra by měla jasně říci, které modemy fungují a které ne, protože co je uvnitř za chipset často není snadné zjistit :-(