Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > dostupna vzdalenost

dostupna vzdalenost

hucilu (11.8.2005 13:36:43)

nekde sem cetl ze nektere ADSL modemy funguji jen na urcitou vzdalenost a tak chci vysvetleni jak to je.Chtel bych si poridit modem Well PTI-840.na jakou vzdalenost funguje?

TomM (11.8.2005 13:44:36)

to není modemem, ale technologií ADSL, pro všechny modemy platí stejná maximální vzdálenost. O teěch vzdálenostech na jednotlivé rychlosti se dočteš na stránkách telekomu.

JOE (13.8.2005 21:36:08)

ADSL technologie má sice technické limity pro vzdálenost (útlum vedení, rušení, odstup signál šum...), ale kvalita modemu a jeho vstupně výstupních obvodů má na dosažitelnost a spolehlivou funkčnost také nazanedbatelný vliv. Tudíž některý modem to na zarušené lince vzdá a rozpadne synchro, kdežto jiný bez problémů jede a majitel ani neví že je linka nekvalitní, nebo je velká vzdálenost. Markatní rozdíl je např. mezi Sagem 840 (ten to vzdává velmi brzy) a Alcatelem 510 (ten je schopnej fungovat skoro i po jednom drátě).

TomM (14.8.2005 03:14:45)

jj, to je pravda, ale podle toho jaký máš modem telekom nerozhoduje o zřízení/nezřízení ADSL. S tím SpeedTouchem je to pravda, mám tam hodně CRC errorů a běží furt krásně jak hodinky.

Anonym (15.8.2005 08:40:07)

To né ale musí naměřit nějaký hodnoty při kterých se dá ADSL ještě provozovat a jako referenční používá ten Speedtouch. Ti řeknu že kolikrát je zajímavý že až k účastníkovi do baráku je linka ok, ale těch pár metrů od paty bo od sloupu k baráku až do modemu to účastník mrví sám kabeláží z z 1.světový.

swan (15.8.2005 09:36:18)

Neni kabelaz az po zasuvku majetek telecomu ?

PzVPanther (21.8.2005 14:02:51)

Ne neni, ja ma treba 30m kabelu na pozemku vlastniho,ktery jsem si sam natahl.

TomM (21.8.2005 16:55:01)

mě borec tvrdil, že po první zásuvku je to jejich problém :) Jenom mám takovou perličku co se týče sítě telekomu :) Byl u mě nedávno borec z telekomu (kvůli CRC errorům) a tak sme se dali do řeči a vypadla z něho zajímavá věc, já sem od jedné ústředny asi 3,5km a druhá je odemě 500m. No hádejte v které jsem? :D A vsadím se, že takový bordel v síti má telekom v hodně lokalitách, ale ono ho to čeká, až bude někdy za sto let poskytovat IPTV (doufejme, že na to použije ADSL2+ - jako ostatní normální operátoři a né smělé plány pana Berdára "pro začátek nám bude stačit 400kbps"), tak bude muset trošku tydle vzdálenosti zoptimalizovat :)

PzVPanther (21.8.2005 20:25:52)

Po prvni zasuvku to mozna problem je, ale nathnou maximalne 20m kabelu jinak za to chteji asi 800.Tak jsem si to radeji natah sam a muzou zkusit tvrdit ze je to jejich vedeni :-)) Treba meli na te blizsi ustredne uz plno?... IPTV ala Telecom nechci radeji videt, me staci ty jejich filmy na Starzone ve spickove kvalite :-)))))

TomM (22.8.2005 00:41:03)

no to bližší není přímo ústředna, ale RSU (ale DSLamy tam jsou) a o tom, těžko, že je to plno, tady se spíš jedná o to, že já bydlím skoro u cedule a dál už je jiná obec (spíš část města) a tak to mají tak blbě rozvrhnutý, ale problém by to nebyl, rozkopat tam takové malé smetiště a je to - byla by to tak práce na týden. Co se týče IPTVbyTelecom - já bych to asi stejnak nepoužíval, ale de o to, že tohle je ten důvod pro použití ADSL2+ a s tím, se i bude muset optimalizovat síť. Ale už sem četl, že jinde, se to takhle dělá - staví se čistě jenom buňky s DSLamy.

Anonym (21.8.2005 21:58:16)

No tož nevim jak jinde, ale my jsme si museli natáhnout skrz obilny pole přes kilometr drátu z vlastní kapcy.

PzVPanther (21.8.2005 22:34:13)

A nema nahodou Telecom ze zakona povinost natahnout ty draty sam?

Robotron (21.8.2005 12:22:38)

Pokud mate zastaralou kabelaz k telefonu, staci pozadat Telecom a on by to mel vymenit, protoze vetsinou kvuli te zastarale kabelazi ma problemy i analogovy modem

Anonym (14.8.2005 20:49:02)

Ty vstupně výstupní obvody sou stejně zabalený v jednom čipu tak záleží co je tam za čip.

FuZZi (12.8.2005 16:11:28)

jj souhlas .. btw PTI-840 mam a naprosta spokojenost.