Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > magic packet na 3COM ADSL router - probouzeni PC

magic packet na 3COM ADSL router - probouzeni PC

Ramon (12.9.2005 23:05:43)

Zdravim, mam na routeru 3COM ADSL problem nasmerovat magic packet, který probouzí PC skrz modem. Vyčetl jsem že by se měl poslat na 192.168.0.255 - obešle všechny PC co jsou v síti ale bohužel toto zadat nejde. Nenapadá vás jiný způsob, který by u tohoto routeru vyřešil můj problém ? Manuál je k dispozici na: http://support.3com.com/infodeli/tools/wireless/3crwe754/ADSL_Wireless_11g_UK_LR.pdf Předem díky za veškeré nápady a postřehy ...

Anonym (13.9.2005 07:57:12)

A chceš pc probouzet z LAN nebo z internetu?

Ramon (13.9.2005 14:12:49)

Z internetu - z LANky se mi to již povedlo ale z internetu pořád ne :-(

Anonym (13.9.2005 14:21:53)

Při probouzení z internetu,musíš zadat veřejnou ip adresu modemu a na modemu musí být nastavený nat,který přepošle magic paket veřejné ip a konkrétního portu na konkrétní ip v LAN a konkrétní port.Pokud máš v LAN více PC,pak je řešení každému PC v nat tabulce přidělit jiný port a postupně je probouzet.Magic paket jde poslat jen na jeden konkrétní stroj,buď s MAC nebo IP adresou.

Ramon (13.9.2005 16:19:32)

mám nastavený forwarding portu 7 z veřejné ip adresy na ip adresu konkrétního pc, který chci zapnout. Myslím si že problém je v tom, že PC když je vypnuté nemá přiřazenou IP adresu (má jí napevno až ve windows). Chtělo by nějak poslat ten magic packet na všechny síťovky za router. To bohužel ale neumím nastavit - nebo to na routeru 3COM nejde :-))

Nargon (13.9.2005 17:05:10)

Spis to nema, tuhle funkci vysilani jedne informace do cele site, umi celkem malo zarizeni. Vetsinou jsou konstruovany na odlehceni siti, takze posilaj data tam, kam jsou mireny a ne do cely site.

Anonym (13.9.2005 18:30:10)

Při probouzení se musí vždy zadat mac adresa probouzeného PC,takže to ani nelze rozeslat na všechny PC,přesněji,ten paket je poslaný broadcastem všem PC,ale zareaguje jen to jedno PC s danou mac adresou.To je totiž funkce toho magic paketu,musí obsahovat mac konkrétního stroje,jinak je takový paket zahozený,tedy žádné PC na něj nereaguje.

Anonym (13.9.2005 19:22:33)

Ramon (13.9.2005 19:28:49)

tak se zdá že jsem problém pochopil správně - ale vtip je v tom že nevím/nejde jak zadat pomocí routeru 3COM rozeslani magic packetu tim "broadcastem". Je tam akorát přeposlání z veřejné IP na KONKRETNI IP adresu pocitace za nim - ale ten je v tu chvili vypnuty takze se ten packet nekde ztrati ... Jeste me napadlo nejak vypnout/zapnout NAT nebo firewall popřípadě k tomu routeru nějak napřímo napojit jen ten jeden PC ale bohužel nevim co přinese jaký výsledek :-) Kdyby vás ještě něco napadlo tak díky za inspiraci ...

Nargon (13.9.2005 19:59:50)

No jedna moznost tu je. Ten PC nevypinat. A v biosu nastavit aby po vypadku elektriny se pc zapnul. Pak to nebude potreba magic packet.

Ramon (13.9.2005 23:06:15)

No tak to je dobrej nápad :-) Ale využíval bych toto probuzene PC tak 2x do týdne a to se mi ta elektrika prodraží když bude pořát běžet. Apropo ten router podporuje více způsobů routování - tim by to nějak nešlo nastavit aby prošel ten magic packet ??

Nargon (14.9.2005 12:27:42)

Tak to nevim, to bych ho fakt musel mit u sebe a zkouset, jestli to proslo nebo ne.

Anonym (14.9.2005 12:57:26)

Stačí nastavit NAT pravidlo a paket přeposlat do LAN.Samozřejmě musí síťovka umět wake on lan a to ne každá umí,navíc u některých se musí propojit kablíkem s motherboardem a musí to být povolené v biosu.Takže tohle si zkontroluj jako první a hlavně se musí vždy zadat MAC adresa probouzeného PC i při probouzení přes internet,jinak to nefunguje.To probouzení je přes MAC adresu ne přes ip,ta IP je jen pomocná pro průchod paketu internetem nebo pro vytvoření NAT pravidla na routeru,ale skutečné probuzení je přes MAC adresu !

Nargon (14.9.2005 14:39:14)

Uplne v prvnim prispevku pise ze z druheho pc to jde. Takze to povolene urcite ma. Jen je problem v natovani. Protoze ten router nevi kam to ma preposlat v lan. ta ip totiz neni, protoze je pc vyply.

Anonym (14.9.2005 15:46:33)

Mám to vyzkoušený na ST510i ,v NAT se pouze nastaví klasické NAT pravidlo a funguje to.Ten router to přepošle do LAN ať je ip přidělená nebo není.Dokonce to funguje i když se PC změní ip adresa a v NAT se nezmění.Magic paket je broadcast,router pouze potřebuje vědět,že to co přijde na portu třeba 7 má poslat do LAN třeba na portu 7,nic víc.Pak to jde broadcastem a zareaguje to PC jehož MAC adresa je v paketu.

Nargon (14.9.2005 20:17:05)

Ted je jen otazkou, jestli ten 3COM tohle broadcastem rozesle, nebo protoze cilova ip neni tak to zahodi.

Ramon (14.9.2005 23:10:43)

jo jo přesně tak - průchod přes NAT je na 3COMU možný směrovat jen na konkrétní IP ale ta je v tý chvilku vypnutá takže to zahodí nejspíš ... je tam napevno směrování jen na 192.168.1.xxx kde xxx může bejt 1-254 takže žádnej broadcast :-(( to mě fakt nepotěšilo ...

Nargon (14.9.2005 23:54:00)

A to uz jsem tu jednou psal, brodcast (tj vysilani do cele site) neumi kazdej modem.

Tady (15.9.2005 07:35:00)

Sorry za muj dotaz jsem trochu lama. Mam v pc siti nekolik pc a Windows 2003 server a hctel bych ze serveru aktivovat pc v siti pomoci funkce wake on lan je na to nejaky programek ktery to aktivuje prosim o radu.

Anonym (15.9.2005 11:10:20)

Je na to prográmek a najdeš ho na www.slunecnice.cz v sekci internet/vzdálená správa.

Tandy (16.9.2005 07:42:06)

Diky moc mrknu tam.