Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ST 510 a Ovislink WL 1120

ST 510 a Ovislink WL 1120

.@. (16.9.2005 20:05:45)

Zdravím, potřeboval bych radu. Mám PC a notebook propojený přes wifi a chtěl bych na notebooku na internet i když mám PC vypnutý. Poradíte mi prosím co mám kde nastavit?? Používám modem SpeedTouch 510 a wifi Ovislink WL1120. prosím trosičku podrobněji...Jsem začátečník. Díky všem za odpovědi.

Anonym (16.9.2005 22:16:26)

Nejjednodušší je propojit přímo notebook s ST510i ethernetovým kabelem,pak se nemusí nic nastavovat a jsi rovnou na netu.

.@. (16.9.2005 22:28:31)

To je mi jasný, ale nemám notebook proto abych k němu měl doma porát připojený síťový kabel

Anonym (16.9.2005 23:02:22)

Ty při práci na počítači běháš maratón?

.@. (17.9.2005 19:52:54)

Ne, jen ho mám občas v pokoji, obýváku, nebo kuchyňi.

IOLák (18.9.2005 06:04:35)

Taky by mně štvalo mít kábl až do postele, bohatě "dostačující" je kabel napájení. pro tazatele : Pokud koukám dobře a ten Ovislink je eth AP, tak nevím kde je nějaký problém pokud to zapojíš jako bridge - či repeater (ten Ovislink), tak by to mělo automaticky běhat. Testoval jsem takto 510i a Aironet a bez problému.

wokoun (18.9.2005 09:55:27)

Zdarec, koukam že tady řešíte podobný problém jako mám já, ale s tím rozdílem, že á chci pustit NET bráchovi po wifi, ale oba jsme klienti a mezi námi je AP Ovislink 1120. Jinak mám taky modem ST510. Poradí mi někdo, jak to rozběhat??? Na brachovim kompu se mi zobrazí internetová brána. Píše to že je to pripojeno, ale NET mu neběhá.

wokoun (18.9.2005 11:36:31)

Tak už se mi to povedlo rozchodit. V manuálu od AP jsem se dočetl že stačí naklonovat MAC adresu toho modemu. Tak to by bylo, ale ted se mi stala věc, že jak jsem naklonoval tu MAC, tak mi to AP zmizelo ze sítě. A už se na něj nedostanu, ale jinak normálně funguje. Nevíte někdo jak se na něj dostat???

IOLák (19.9.2005 04:25:17)

většina AP má na přiloženém CD ovladácí utilitku. která pracuje na nižší vrstvě než je IP adresace/vrstva.

Dundee (20.9.2005 12:54:26)

Je videt ze si Ovis jeste nevidel. To je reseni Only Web. Na CD je akorat spatlanej navod. Ty CD od ovisu se hodi akorat na bliskave plasicky na spacky do sadu. Pokud si ale do Ovise nahrajete Firmware od wifi.online.pl tak pak muzete do Ovise i pomoci Telnetu a SSH. A budete prekvapeni ze se uplne zmeni desing stranek. Pokud si tam date tu verzi Lite (zadarmo) tak vam navic pribude moznost routeru. V placene verzi i NAT,DHCP,QoS a Rizeni rychlosti klientu. Hlavne pozor pri nahravani Firmwaru. Proces musi dojet az do konce. Jestlize ne tak uz neni navratu (tedy vasimi silami) a z Ovise je jen tupa krabicka. Takze zadne vypadky napajeni nebo nervozni stisknuti F5 kdyz vam pripada ze se to uploaduje nejak dlouho. Jo a jeste. Pokud mate naklonovanou MAC tak se tam nedostanete nicim dokud ze site nezmizi skutecny vlastnik te MAC a nebudete ho mit i vymazany v ARP zaznamech.

Anonym (19.9.2005 08:20:59)

Musel bys ručně změnit IP v PC na 192.168.100.xxx a pak se na Ovis můžeš zase připojit na 192.168.100.252 (ale ti pak nepůjde net), takže po nastavení Ovise dej IP v PC zpět na získat z DHCP.

Anonym (20.9.2005 12:43:44)

No tak nevim ale klonovani adresy je platny jen kdyz OVisem ktery je v modu klient posilas internet na jine AP. Ovis totiz neumi vic siti za sebou pokud je jako klient. Pokud je jako AP tak umi vse. Takze v tvem pripade fakt staci jen propojit Ovis v modu AP a modem, kde nastavis DHCP a NAT. NAT uz tam asi bezi a DHCP aby sis nemusel nastavovat IP v pripojenych pocitacich. Na AP nezapomen nastavit WEP. Urcite. Souseda by taky mohlo napadnout sosnout si. Jestlize uz mas naklonovanou MAC tak jen rozpoj Ovis s Modemem a vymaz si v PC ARP zaznamy. Tusim arp -a -d nebo tak nejak a pak uz ma ten Ovis muzes.