Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > SpeedTouch 510I 4xE pls HELP !

SpeedTouch 510I 4xE pls HELP !

Donkey (3.10.2005 09:28:50)

Mam speed touch 510i 4xE + 1MB ADSL od IOLu. Zajímali by mě dvě věci: 1) Lze na routeru omezit max. rychlost připojení k internetu pro jednotlivé PC a jak ? 2) Na PPPoA basic mi nefungovala VPN. Pro zprovoznění VPN jsem musel do modem/routeru dohrát od IOLu soubor spoof.ini. Změnil nastavení DHCP a VPN fungovalo. Problém je že k internetu se připojí jen první přihlášené PC. Co je třeba opravit, nebo doplnit do konfigurace, aby vše správně fungovalo. Dík za odpověď.

Anonym (3.10.2005 11:56:00)

Co je to nefungovala VPN? Copak VPN je nejakej protokol?

Donkey (3.10.2005 13:18:42)

Pro VPN používám soft The GreenBow a protokol IPsec

Anonym (3.10.2005 12:27:32)

trošku to rozepiš, VPN spojení mi chodí jedna báseň

Donkey (3.10.2005 13:23:00)

Připojuji se přes tunel a soft používá kryptování přes IPsec telecom to normálně nepodporuje :(

Ramapilzekus (3.10.2005 14:19:59)

Problém je v tom že v IPsec je především o plné end to end konektivitě. A tuto nelze v dnešní době na straně SOHO zákazníka zas tak úplně zajistit. Na vině je nedostatek IP adres u současného IPv4 protokolu. Proto se to nastavuje všelijak přes NATy, proxyny atp. Ostatně myslím si že NAT musí být zničen. Admin co pouští vépéenku asi ví o tomhle stavu a tak v rámci zachování pevnýho duševního zdraví by mohl zvážit řešení který natem prochází bez problému - třeba OpenVPN. Řešením je přechod na IPv6 kde je tuším i ten IPSec přímo integrální součástí. Provideří na to ale prdí. I tvůj problém je v tom že seš za natem. Máš tam asi ale jeden comp a u speedtouche neni problém dostat veřejnou ip přímo na comp - přes PPPtP. A pak taky myslim že speedtouch umí 4.1 pakety schroustat. Kdyby ale váš admin použil OpenVPN tak ti zůstanou všechny vlasy na hlavě.

donkey (3.10.2005 17:27:43)

dík za vysvětlení na telecomu to maj zmáklí tak, že do konfigurace modem/routeru se dohraje spoof.ini pak je VPN s tunelem ok, ale přepne mi DHCP a k internetu se přípojí jen prvně přihlášené PC :( a dál nevím co stím.

Anonym (3.10.2005 14:35:16)

Jak telecom ho nepodporuje? co je to za hloupost