Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > splitter SMC ADSL splitter - CPF104IG

splitter SMC ADSL splitter - CPF104IG

honza (6.10.2005 09:56:58)

Mám nově zavedený ADSL od ČTelecomu, analogovou linku a pořídil jsem si výše zmíněný splitter. Při připojení modemu přes splitter, se modem na adsl nepřipojí, pokud ho připojím přímo není problém. Někde jsem četl, že tento splitter je jen pro ISDN, někde jinde, že jen pro Annex B (což ale odpovídá mému adsl). Nemáte někdo pro mne radu, já o adsl vůbec nic nevím. Děkuji

Tomáš Fuk (7.10.2005 09:02:36)

na 90% bych vsázel na špatně zapojený splitter. Přívod do splittru (line) a výstup na modem (DSL) jsou vedle sebe. viz obrázek na http://mironet.cz/DetailPage.asp?DPG=39596

Anonym (8.10.2005 11:13:23)

To máš asi špatně zapojený, AnnexB by měl fungovat i pro AnnexA

q (9.10.2005 14:43:31)

Blbost. U Českeho telecomu se již 2 roky všechny nove ADSL zřizují pouze dle annex B( neboli ADSL nad ISDN). ADSL modem musí tudíž umět pracovat dle annex B. Splitter muže fungovat dle annex B vždy, ale muže tež fungovat dle annex A, a to za předpokladu že se nejedná o ISDN linku. Je to z toho duvodu při annex A se pro ADSL využívají nižší frekvece, ktere zasahují do frekvenčního rozsahu ISDN. Splitter annex A odřízne část komunikace ISDN a pro ADSL nechá větší frekvenční rozsah(ale ten modem dle annex B stejně nevyužije - ale nevadí to pro provoz ADSL).