Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Router + ADSL modem a nebo kombinace all-in-one?

Router + ADSL modem a nebo kombinace all-in-one?

Martin (26.10.2005 14:39:08)

Stojím před rozhodnutím, zda pořídit Router + ADSL modem a nebo all-in-one zařízení. Finančně se mi líbí víc varianta 2 (líbí se mi i kvůli zabranému místu, konfigurování jednoho zařízení, spotřebované energie... :-). Variabilnější je samozřejmě volba 1. Možnosti připojení jsou v současnosti omezené (pouze ADSL via Telecom), ale pokud by se naskytla jakákoliv lepší varianta, tak bych do ní šel - v úvahu však připadá asi jen nějaká zbloudilá wi-fi síť, konkurenční ADSL "po jiných drátech", popř. rozjížděné "4G" od T-mobile. Takže pak to směřuje spíš na variantu 1. Na druhou stranu, každé takové zařízení nejpozději za 2 roky "morálně" zastará a bude tak jako tak ho třeba vyměnit :-) Úplně nejideálnější varianta by bylo zařízení, které by bylo Router + ADSL + síťový vstup, který by umožňoval přemostit/vypojit ten modem, pak by takové zařízení mohlo pracovat i jen jako čistý router zapojený za jiným modemem. Ale o takovém nevím. A teď jak na to.. :-)

Giu (26.10.2005 15:56:55)

Vše je otázka ceny. Podobný "problém" sem řešil před 2 lety. Vyřešil sem to takto dsl modem od poskytovatele (původně), dnes acces point (taktéž od poskytovatele)(jsem teď na wifi) a router/firewal vlastní (netscreen ns5gt). Dokonce jsem měl jeden čas telekom a wifi současně, ns5gt umí 2 wan porty (podle toho jak ho nakonfiguruješ). Ale ns5gt neni za bůra, jeho výhoda je v tom že si předplatíš co potřebuješ a on si zajišťuje aktualizace sám, od deep packet insp přes attack až po antivir. Zařízení na trhu je hafo je na tobě zda zvolíš levnější vriantu která nebude tak odolná.