Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Směrování well 840-pti

Směrování well 840-pti

Fi (31.10.2005 20:02:09)

Zdravím, Nemáte někdo zkušenosti se směrováním portů na tomto modemu v síti s více počítači (NAT)? Zkoušel jsem to nastavit pres virtual server, ale porád to nějak nejede. Děkuji

Nargon (31.10.2005 21:28:54)

Sam ten router nemam, nevim jak to vypada. Rekni co je tam za polozky a moznost nastaveni. Pak taky co jsi nastavil, pak ti nejspise pomuzu.

Anonym (1.11.2005 22:39:10)

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/PTI/PTI-840/default.htm Podivej se na tento link, ale proste to nefunguje, kdyz si pustim an pocitaci FTP (port 21 mam smerovanej na IP pocitace) tak nic, proste nic. Uz me to zacina tocit.

Nargon (2.11.2005 01:11:59)

No pokud smerujes port 21 tak urcite jak je na obrazku do vsech 3 okynek PORT vyplnit 21. Lokalni IP toho pocitace kam smerujes a poradovy cislo. Na tom se asi neda zkazit nic. Ale pak jeste zkontroluj firewall v modemu a nejlepe vypnout, protoze nektere "hloupe" modemy firewallem blokuji ty porty, ktere jste v NAT povolil. Pak byva problem ve firewallu na PC, ze tam clovek ty porty nepovoli. A posledni chybou prave u portu 21 a 80 je to ze nektere modemy je samy vyuzivaji a nejdrive musite ftp a web pristup v modemu nastavit na jiny port aby jste pak mohl tyto porty forwardovat na PC.

Tlamik (2.11.2005 08:22:23)

Tenthle stroj mam doma a uspesne jsem nekolik portu forwardnul. Nejprve je treba na cilovem pocitaci spustit danou sluzbu na danem portu a overit, ze opravdu na tom portu bezi (netstat -na), pak nastavit v polozce virtual server forward daneho portu (muze byt i jiny) na cilovy pocitac a cilovy port. Ulozit a restartovat. Pokud jde o nejake nestandardni porty, nemel by byt problem, pokud vsak jde o nejake porty jako je telnet nebo myslim i ftp, tak je treba to povolit na weel firewallu, protoze jsou defaultne zakazany. S tim ftp si nejsem jisty, ale myslim, ze pro spravny chod ftp je treba krome portu 21 i port 20 ftp-data, ale nejsem si jisty. Myslim, ze jsem to nekde cetl, kdyz jsem chtel zatunelovat ftp pres ssh ... Ale treba port 80 nebo 22 nebo treba 12345 urcite jde NATovat