Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zyxel Prestige 650R-33 a blokovani portu P2P

Zyxel Prestige 650R-33 a blokovani portu P2P

Wlk (1.11.2005 23:31:29)

Nemate nekdo tuseni, jak v tomhle peknem Zyxelu zablokovat porty? Nastavil jsem v NAT port forward diskriminovanych portu na neexistujici IP, ale presne jak jsem predpokladal, tak pokud je konekce otevrena zevnitr, v pohode vsechno funguje. Pritom v Security tabu jsou presne dane protokoly a rozhrani WAN/LAN na kterem jsou povolen, ale tam se neda nic pridat. Nejake tipy?

Nargon (2.11.2005 01:05:59)

Firewall. v NATu se blokovat neda :) Zablokovat pristup na Externi port libovolne IP adrezy z libovolneho vnitrniho portu a bud specificke ip adresy nebo libovolne ip adresy. Snad je to pochopitelny a ten zyxel ma firewall.

Wlk (2.11.2005 09:40:28)

Bohuzel, Zyxel sice FW ma, ale uzivatelsky do nej nejde vubec nijak zasahovat. Pouze v menu je polozka Security, kde je par pevnedefinovanych pravidel jako zakaz FTP, Telnet atd. z WAN do LAN. Ale tyhle pravidla jsou pevne dana a na nich nic menit nejde. A vic tam samozrejme neni. Ponekud rozsahlejsi nabidka je v menu pres Telnet, ale to by se v tom clovek musel vyznat (v manualu ani slovo) a nebo ovladat ZynOS routeru, coz teda ja neumim. Takze najde se nekdo s vetsimi zkusenostmi nez ja?

y2k (2.11.2005 09:59:09)

Bohužel, koupil sis levný modem, který toto uživatelsky nastavit nepovoluje. Maximálně můžeš zkusit nasměrovat porty, které chceš zablokovat v NATce někam do nesmyslu. Možná to vyjde, ale nevím, je to jen nápad.

y2k (2.11.2005 10:00:16)

Aha promiň, nečetl jsem správně úvod, to jsi již dělal, tak to máš smůlu.

Nargon (2.11.2005 14:11:09)

Nat je normalne pro pristup z LAN do internetu plne automatickej, takze tam se zakazat v tomto smeru neda nic. A kazda odchozi komunikace si v nat tabulce vytvori sama zaznam. A z opacne strany tedy internetu do LAN blokuje vse a lze nastavit co ma pustit dal.

Anonym (3.11.2005 10:49:43)

Zyxel ma firewall - jen se musi umet nastavit - mrkni do manualu a pro nastaveni pouzij telnet na modem - prez WWW rozhranni to nenastavis.