Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problémy s modemy ČTc

Problémy s modemy ČTc

matez (21.12.2005 21:19:06)

Před dvěmi měsící jsem si přes telefon koupil u čtc Sagem fast 840 a službu Internet Expres. Po několika deních peripetiích (neměli nastaveny správně linky a musel přijít telecomak kvuli spliteru...) se internet podařilo zprovoznit. Jenže modem si nerozumí s mojí bezdrátovou klávesnicí Logitech... Vždy když zapínám PC, tak musím nejdřív restartovat klávesnici a pak modem... Jinak se nedá na klávesnici vůbec psát... Můžu se tedy začít připojovat... To poslední dobou vyjde až po několika restartech modemu... Tak jsem se rozhodl, že tenhle modem fakt nechci a taky sem potřeboval jiný (router) abych připojil ještě druhý počítač. Šel jsem tedy dnes to TELEPOINTU, naivně jsem si myslel, že Sagem se vemou, koupím si nový a zaplatím rozdíl... Starý Sagem musím vyreklamovat na telecomu... Tak přemýšlím na co to svést? Buď na to, že mi ruší klávesnici nebo že trvá než se připojí... Nemáte s tím někdo zkušenosti? Špatný je, že jsem na netu celkem furt, což si může telecom ověřit... No tak sem si teda koupil nový modem, že Sagem vyreklamuju. Mám tedy XAVi X8122r, který ale opět nejde zprovoznit... :o// Vše jsem nastavil, volal sem i na telecom a prošli jsme to a mělo by být vše v pořádku, jenže evidentně není. Mají se mi ozvat technici, tak sem zvědav.... :o/// Už mi ten telecom fakt štve, jenom samý problémy...

Tandy (22.12.2005 08:47:41)

modem ti případně vyreklamují ale penize ti určitě nevrátí. Navíc pokud ho vyzkouší a připojí se tak ti vrát samozřejmě ten samý kus. Nepopsal si jaký je ten problém s tím Xavim zda nema synchro atd.

matez (22.12.2005 12:16:28)

Tak ten Xavi sem rozchodil, ani newim jak! Ale ted potrebuju poradit s tou reklamaci... Kdyz to svedu na to, ze mi to rusi bezdratovou klavesnici, tak to oni nijak nepoznaji, ne? REknu ze mi o tom nikdo nic nerekl, ze se muze stat ze si to nebude s necim rozumet... Co myslite?

Anonym (22.12.2005 13:14:46)

Prodejce nemusi zajimat, jestli se vam neco doma rusi... Kdyz si koupite salam, dalsi den ho vratite zkazenej, protoze nemate lednicku, taky vam ho asi nevezmou... Vidim to blede.

matez (22.12.2005 14:51:15)

V TELEPOINTU mi řekli, at to zkusím svést na to, že mě řádně na infolince neinformovali no... Při nejhorším se ho pokusím prodat v bazaru no... Ale ten XAVi je zase v háji.. :o/// Jen co jsem restartoval komp, tak už se zase nepřipojil..:// V tom web adminu toho modemu je jako normálně připojenej ke kompu, ale do DSLka to už nejde..:o// Newim čim to zas...

Anonym (22.12.2005 17:10:17)

Pořádně se nadechni,uklidni se, a pak otevři instalační manuál a postupuj přesně dle manuálu - vím,že to vypadá jak pro blbý,ale 100% je to cesta k úspěchu. Měl by jsi mít nastaveno: PPPoE LLC vci=8 vpi=48

Anonym (22.12.2005 17:41:40)

hmm az na to ze to vpi a vci maz naopak

Anonym (22.12.2005 17:41:49)

srry mas

matez (22.12.2005 17:44:01)

No to nastaveno mam...:)) V instalačním manuálů je pár řádku textu o instalaci... Nedá se tam neco zkazit.. :o/

Anonym (22.12.2005 17:53:46)

Tak v čem je problém?Podívej se ,zda máš synchronizaci modemu,pak se podívej zda je modem zalogovaný a potom zkus ping třeba na www.seznam.cz a pak třeba na 212.80.76.18 (ip adresa seznamu) a pokud obojí projde,tak hledej problém někde na PC.

matez (22.12.2005 18:33:15)

No na modem se naloguje... tady je screen... kdyby ses chtel mrknout... http://www.makevision.net/xavi.jpg - jak to mam nastaveny... A ty pingy sem zkousel a uplne bez odezvy..://

Anonym (22.12.2005 18:52:56)

Jasně,takže synchronizaci máš,ale modem není zalogovaný.Podívej se do quick configuration zda máš vyplňeno PPPoE LLC ,správné jméno a heslo a zda operation mode je enable,případně sem dej zase screen (vymaž heslo a jméno).

matez (22.12.2005 20:15:37)

http://www.makevision.net/xavi2.jpg Když to mám takhle tak to konečně jede, ale vim, že je to takhle pořád... Sem zvědav jak dlouho to pojede... Díky za ochotu ;)

Anonym (22.12.2005 20:29:39)

vtipny je ze nahore misto tel. cisla davas xxx xxx xxx a tady ho nechas ;)

matez (22.12.2005 21:25:43)

To možná bude ten problém, zkoušel sem ho restartovávat... No co myslíš na ten dopis?

Anonym (22.12.2005 20:43:34)

Takto je to správně,ještě je třeba vše uložit na záložce Admin příkazem commit&reboot,jinak po výpadku proudu modem vše zapomene.

Sergey (22.12.2005 13:53:39)

Ono to taky muze byt obracene, tzn. ze modem vyhovuje ale problem je v klavesnici ..... taky tenhle duvod k reklamaci nevidim jako uznatelnej, ale zalezi na konkretnim cloveku na ktereho narazis.

David (23.12.2005 08:22:22)

Tohle není vada výrobku... To je jako bys chtěl vrátit skříň, protože po umístění do obýváku jsi zjistil, že přes ní nevidíš na televizi. Hodně to záleží na dotyčném člověku , co to bude vyřizovat, a myslím, že legitimní důvod reklamace to není.

matez (22.12.2005 20:18:06)

Tohle bych chtěl poslal na telecom k reklamaci modemu, myslíte, že mám šanci??? Vážené reklamační oddělení, Zasílám Vám k reklamaci modem Sagem F@ast 840 pro ADSL Internet Expres, který jsem si u Vás přes telefonní centrum služeb objednala dne 13. 10. 2005 k telefonní stanici xxx xxx xxx. Dne 20.10.2005 samoinstalační balíček dorazil. Hned v prvních dnech nastal problém, jelikož telefonní linky k mému domu nebyly ještě zcela nastaveny. Následovat musela rovněž návštěva Vašeho technika díky problémům se splitterem. Tím však problémy s modem neskončily. Vždy po zapojení mi modem začne rušit příjem bezdrátové klávesnice (Logitech Optical Cordless Desktop Black). Čili se na ní nedá psát. Jakmile však modem vypojím vše funguje jak má. Zkoušela jsem vše – instalovat nový software, nic nepomohlo. Při koupi tohoto modemu jsem nebyla nikterak upozorněna na to, že není kompatibilní s některými periferiemi PC. To považuji za chybu Vaší telefonní operátorky. Další závadou, která se na modemu vyskytla, je, že se musí několikrát restartovat než se připojí. Občas dojde také k tomu, že bez jakéhokoliv mého zavinění odpojí připojení k internetu. Naskytlo se tedy více problémů a komplikací s modem, jež jsem již nechtěla přecházet. Rozhodla jsem se tedy Vám tento modem vrátit a požádat Vás o vrácení peněz. Bez připojení k internetu nemohu být a tak jsem dne 21. 12. 2005 zakoupila ve Vaší značkové prodejně TELEPOINT Karlovy Vary modem nový. A to XAVi X8122r se kterým problémy nejsou. Spolu s dopisem připojuji kopii Dodacího listu (č. 8700142715), kopii Vyúčtování za telekomunikační služby, list Záruční podmínky a kopii dokladu o koupi nového modemu. Věřím v rychlé vyřízení a jsem s pozdravem

Anonym (23.12.2005 01:05:08)

sagem 840 funguje jen a pouze na chipsetech intel a to jeste jenom na tech opravdu kvalitnich jako asus,abit,dfi a podobne na cemkoliv jinem NEFUNGUJE

Anonym (23.12.2005 12:58:03)

no me fungoval bez problemu na nforce2 ale poslys asus,abit,dfi nejsou vyrobci chipsetu ale zakladek ;) ale zadnej flame sou vanoce

AgentSvr (25.12.2005 14:45:53)

Já měl se sagemem taky hrozný problémy, ale většinu z nich vyřešilo vypnutí DLSMONu po startu systému, neujvíc nekompatibilní je právě tento program s modemem. Zkus to možná se to zlepší...

mikru (21.12.2006 07:38:59)

Taky jsem měl problémy se Sagemem, neustále padalo spojení, několikrát tu byli "technici !" od Telecomu a stále padal a stále padal. Tak jsem ho reklamoval. Vrátili ho s tím, že je v pořádku. Ale ani na moje námitky, že technik říkal, že tento modem není vhodný pro mojí linku mi ho nechtěli vzít zpět. Tak říkám, "Dobrá, když je Telecom tak chudej, že nemůže vyměnit jeden blbej modem, tak mi napište že je modem v pořádku, potvrďte záručák, já ho prodám a chci zrušit linku!" Prej že to trvá měsíc. "Nevadí povídám, já to nějak přežiju." Tak prej abych chvilku počkal, přišel jinej čičmunda, evidentně výš posazený, chvilku se radili a najednou že prej jo, Sagem mi vzali zpátky, musel jsem si koupit XAVi X8122r a peníze za Sagema že mi vrátí ve vyůčtování. Ty sice taky nepřicházely, ale když jsem jim znovu pohrozil že linku zruším, tak to hned poslali. Ale stejně od nich odejdu, zkusím Radiokomunikace, ale nevím, jestli mi tenhle XAVI na jejich linku půjde, ale sand jo, vždyť stejně jedou po Telecomáckých linkách. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Nargon (21.12.2006 09:36:14)

1) proc odpovidas na topic cca 1 rok starej? 2) az na jeden problem xaviny (mala nat tabulka) by s nim nemeli byt nejake problemy na siti CRa, jen staci kdyz ti dodaj vsechny potrebny udaje, ktery nastavit :)

Anonym (21.12.2006 09:54:19)

Sic to je thread z roku 2005 a ČTc se mezitím stalo O2, ale stejně má neustále se vším furt problémy. Neberte od tohoto podvodného Španělského subjektu raději žádný HW a kupujte si svůj, ověřený a hlavně funkční HW !!!!

Anonym (22.12.2006 19:46:46)

To je tak, když někdo kupuje to nejlevnější na trhu... Běžte si ještě od Horsta z Teleshopingu koupit nějakou skvělou plazmovou telku značky SOMY nebo PAMASOMIK...