Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Vice pevnych IP adres na ADSL-zarizeni k tomu?

Vice pevnych IP adres na ADSL-zarizeni k tomu?

Martin Burian (8.1.2006 16:42:36)

Chtel jsem vice pevnych IP adres na ADSL z duvodu vice zaloznich postovnich serveru , coz se mi podarilo nakonec z poskytovatele internetu dostat. Ted mam problem vybrat ADSL modem, ktery na WAN rozhrani podporuje vice IP adres, treba jako alias a pote umi DMZ nebo port forwarding z techto jinych vnejsich IP adres na vnitrni sit. Jedinne zariyeni, ktere toto podporuje o kterem vim je Draytek...asi vsechny druhy. Nevite jeste o jinem nebo doporucujete ADSL modem pouze jako bridge a sehnat normalni router, ktery to umi? dik za info

Anonym (8.1.2006 17:05:59)

To neumí žádnej modem, více IP na WAN:-) Vždy bude mít pouze jednu, jde pouze o nastaveni modemu kdy neprobíha NAT ale routing. Poskytovatel ti totiž naroutoval subnet 8IP adres na jednu, co dostává modem na WAN. Modemy které lze zaručeně nastavit jsou alcatel 510i a vigor

Martin Burian (8.1.2006 18:58:07)

No treba Vigor to umi primo pomoci WWW stranek nastavit, rika tomu IP alias(az 8 adres) a muze tyto dalsi IP pridat k NATu metodou round robin, nebo na ne nastvit DMZ na lokalni IP, ci provest port forwarding. Mozna ykusim prinutit i muj soucasny modem ASUS 4631 manualne vytvorenim routovaci cesty, aby to posilal na vnitni jednu IP..ale nevim nevim. Proctu si manual od 510i,ted jsem do nej daval u jednoho zakaznika novy firmware, ale moc jsem si nova nastaveni neprohlizel, pokud jste nemyslel to provest pomoci telnetu a CLI.

Anonym (9.1.2006 07:16:08)

510 je naprosto idealni modem pro vice pevných IP, stačí akorát na rozhraních vypnout NAT a přidat do routing tables, zaznamy o přiděleném subnetu

Anonym (9.1.2006 09:17:55)

Tzn, že tenhle modem umí v pohodě fungovat bez NATu i na PPPoA, narozdíl od zyxelů?

neo (9.1.2006 12:30:18)

samozřejmě