Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > zjištění dostupnosti ADSL

zjištění dostupnosti ADSL

bbob (10.1.2006 22:15:50)

Chtěl bych si zřídit ADSL a řeším tento problém. Zrušil jsem loni pevnou telefonní přípojku jelikož mám na volání mobily a připojení na internet přes CDMA. To mě však zklamalo neustále snižující se rychlostí. Chtěl bych proto vědět, zda se dá nějak zjistit jestli je ADSL dostupné i když nemám telefonní číslo. Děkuji za odpovědi.

Goff (10.1.2006 23:09:30)

Zkus telefon sousedu... jinak asi nelze...

bbob (10.1.2006 23:15:54)

V jednoduchosti je genialita. To mě nenapadlo. Díky

Twisp (11.1.2006 20:24:24)

Pozor na to , neznamena to ze ADSL budes mit. Opravdu zalezi na kvalite volneho paru. Navic kdyz budes chtit jineho opa nemel bys byt v tzv. sdruzovaci (vicenasobne vyuziti PCM) .... ja jsem s TC resil otazku pripojeni s BT 3 mesice !!! Mohl bych napsat trisvazkovy roman.

Nargon (11.1.2006 22:17:57)

Ale kdyz mu to napise NE, tak ma jistotu ze to nepujde. Teda kdyz testne sousedy v ulici, kazdeho z jedne strany sveho domu.

Anonym (11.1.2006 12:53:14)

to může být indicie, ale nelze na to spoléhat, v datbázi jsou čísla kde to lze zřídit, ovšem může být nekvalitní linka, plný DSLAM atd. a to v té databázi již zanesné skoro určitě není. Takže jediná možnost je objednal linku spolu s internet express, pokud by adsl nešlo, tak ji nezavedou. pokud chcete jiného opa tak zřídit linku a pak se modlit aby tam to DSL opravdu šlo.

Goff (11.1.2006 15:50:22)

Tak to bohuzel nezaruci nikdo... A myslim, ze by mi to ani nikdo neprozradil (plnej DSLAM, nekvalita,..). Ale minimalne se tim muze dozvedet jaky operatory ma k dispozici. Nebo teda v panelaku urcite, u rodinych domku uz jsem tu taky dnes cetl, ze to muze byt barak od baraku jinak.

IOL (11.1.2006 18:26:46)

neexistuje databáze čísel, kde jde a kde ne, linka se dá (i sousedova) přeměřit, porty vidím taky a pokud jich je málo, upozorňuju!!!

Goff (12.1.2006 09:26:18)

Takze pokud bych nemel linku, tak bych mohl prijit na Telecom, rict, ze chci zridit ADSL od nekoho jineho nez od nich, ale potrebuji to promerit, OK? :)